Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 11, 2008, 09:44:48 pm »
Wstęp Tima Sale'a.
Komentarz Bollanda.
Historia "innocent Guy" z Black & White vol. 1 pokolorowana.
Szkice, projekty postaci + komentarz bollanda.
Ładnie wygląda obrazek pod obwolutą, na twardej oprawie. Doskonała robota.

Dodatków 14 stron ogółem.

Co do Black & White 3 to zgodzę się ze swoimi poprzednikami i przyznam, ze nie warto wydawać na to kasy. Historię mało poruszające, jedynie dwie mógłbym polecić na cały tom. Lepiej wydać kasę na Killing Joke New Editon albo na inny HC. Odradzam, koniec końców.

Radziłbym zainteresować się Rokiem Setnym Pope'a albo poszperać w starociach Batman/Two-Face: Crime and Punishment. Druga pozycja jest bardzo, BARDZO dobra. DeMatteis egzaminuje Two-Face'a. Świetnie opowiedziane. Polecam z całego serca.

Offline Trreker

Batman
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 11, 2008, 09:54:09 pm »
co do Batman black and white: http://www.mwctoys.com/REVIEW_042606a.htm - rewelacja;) .
A Black and white 3 ma swietną okladkę , patrząc na twórców musi byc co najmniej "dobry graficznie" - moze sobie sprawie;)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #272 dnia: Kwiecień 11, 2008, 10:07:07 pm »
Okładka ładna, owszem, ale zawartość jest mało atrakcyjna.
Nigdy nie sugeruję się okładką przy kupnie komiksów. Jeżeli jakaś okładka jest ładna to drukuję ją lub projektuje, by zawiesić na ścianie. Dla samej okładki komiksu kupować nie warto  ;)

Mi się ta statuetka podoba. Ma klasę:

http://www.hillcity-comics.com/toys/batman_black_bolland.htm

Dobra była również statuetka Pope'a (do nabycia bodajże w komikslandii), Kelley Jones, Pereza i Aparo. Było jeszcze parę innych, ale jakoś niespecjalnie wryły mi się w pamięć...

Offline Trreker

Batman
« Odpowiedź #273 dnia: Kwiecień 11, 2008, 10:28:02 pm »
Istotnie Popea daje rade;) http://www.amazon.com/BATMAN-BLACK-WHITE-STATUE-PAUL/dp/B000GPWSQI/ref=pd_sim_t_img_1

A jak oceniasz C.H.U.D.Y stronę graficzną BW3? Dla mnie jesli chodzi o tą serie to zdecydowanie wyznacznik jakosci:)....

Tak na marginesie co się stało z Vincent Giarrano ? jego wizja Batmana dawała radę....

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 11, 2008, 10:47:45 pm »
Graficznie BW3 jest zdecydowanie najgorsze ze wszystkich woluminów, pomimo występu Jill Thompson, Seana Phillipsa, Johna Boltona, Troya Nixeya (rysował Zagładę Gotham), Scotta Morse'a, Kaluty i Shane'a Davisa. Nie wiem czy inni się ze mną zgodzą, ale ten tom jest bardziej alternatywny. Szczególnie to widać w historii Azzarello.

A z Giarrano nie wiem, co się dzieje. Zawieruszył się gdzieś....

Offline Trreker

Batman
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 11, 2008, 11:47:39 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."

A z Giarrano nie wiem, co się dzieje. Zawieruszył się gdzieś....


Mysle ze z B: BW3 spróbuje, najwyżej opchne na allegro;P.

A Vince nie narysowąl żadnego komiksu od 1994 roku.... DC wypięło sie na swoich starszych twórćow;p

Offline metzen

Batman
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 12, 2008, 01:05:53 am »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Wstęp Tima Sale'a.
Komentarz Bollanda.
Historia "innocent Guy" z Black & White vol. 1 pokolorowana.
Szkice, projekty postaci + komentarz bollanda.
Ładnie wygląda obrazek pod obwolutą, na twardej oprawie. Doskonała robota.

Dodatków 14 stron ogółem.

Osobiście spodziewałem się większej ilości szkiców i projektów - jakoś tak przywykłem, że zawsze z 4 strony ich dają, a tu Bolland na dwóch się zmieścił. Chociaż przyznam, to co pokazał rządzi - szkic nr 6 chetnie bym na scianie sobie powiesił ; >

z B&W3 czytałem 3 historie

Delusions of Alfred Pennyworth -> genialna historia, bardzo sympatycznie narysowana.
Fat City -> wielki najazd na grubasów. Mieszane uczucia we mnie wywołała.

I jedna, której tytułu zapomniałem - Batman potrzebuje pomocy Supka, bo schrzanił akcję i jakaś niewinna panna dostała kulkę i się wykrwawia. Całkiem sympatyczna opowiastka.
You know, there's a million fine looking women in the world, dude. But they don't all bring you lasagna at work. Most of 'em just cheat on you."
Silent Bob

godai

  • Gość
Batman
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 12, 2008, 07:52:08 am »
Trekker, jak dostanę w TP, to ci opchnę swoje HC, jak chcesz ;)

Trójka jest strasznie nierówna. I jak dla mnie, za dużo historii graficznie oscylujących wokół Bruce'a Timma. Jednak Batman dla mnie wymaga bardziej klasycznego, utrzymanego w realizmie anatomicznym rysunku, a te skłaniające się w stronę cartoonu jakoś mi nie podchodzą.

Wyjątkiem od tej zasady jest Morse, ale jego, to trzeba przeczytać Room full of stangers (dodatkowo scenariusz potrafi trochę baniak przeryć).

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 12, 2008, 09:31:40 am »
Cytat: "metzen"

I jedna, której tytułu zapomniałem - Batman potrzebuje pomocy Supka, bo schrzanił akcję i jakaś niewinna panna dostała kulkę i się wykrwawia. Całkiem sympatyczna opowiastka.


To była historia The Call autorstwa Marka Schultza i Claudio Castellini (tego od Wolverine: Koniec i Nathan Never).

Kadr z tej historii: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/dd/Batman_Superman_Castellini.jpg

Właściwie zgadzam się z godaiem. Kreska w tym tomie jest bardziej animacyjna, rzadko kiedy jest coś stricte realistycznego.

godai

  • Gość
Batman
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 12, 2008, 10:08:59 am »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Właściwie zgadzam się z godaiem. Kreska w tym tomie jest bardziej animacyjna, rzadko kiedy jest coś stricte realistycznego.


Czego akurat wrzucony kadr nie potwierdza ;) Chociaż uszy Castelliniego mordują nawet uszy Jonesa. Jedna z fajniejszych graficznie historii, chociaż scenariuszowo tak sobie mi się podobała.

Offline JAPONfan

Batman
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 12, 2008, 10:30:55 am »
http://www.amazon.com/BATMAN-BLACK-WHITE-STATUE-KUBERT/dp/B000REPU1I/ref=pd_bxgy_t_img_b

mi kuber pasuje


Czy tylko mi nie pasuje styl Nixeya? Taki Corelowy mi sie wydaje i strasznie trudno mi bylo przebic sie przez Zagładę. Wygladalo troche jak pokolorowany szkic Mignoli.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #281 dnia: Kwiecień 12, 2008, 10:42:37 am »
Z tego co pamiętam to jego historia do Black & White 3 była jedną z lepszych. Było w niej coś niepokojącego. Koniec końców czarno-biały Nixey robi lepsze wrażenie od pokolorowanego. Zagłada Gotham była właściwie średnia i oprócz paru ciekawych pomysłów (przemiana Batmana) nie wnosiła nic ciekawego. Rezultat? Niesprzedane egzemplarze, które tu i ówdzie nadal można znaleźć w empiku.

Spieprzyli za to konkretnie Franka Millera:

http://www.statuetoys.com/batman-black-and-white-statue-frank-miller.html

Figurki z Zabójczego Żartu są ciekawe:

http://www.statuetoys.com/batman-the-killing-joke-collectors-set.html

Offline Trreker

Batman
« Odpowiedź #282 dnia: Kwiecień 12, 2008, 04:43:12 pm »
Cytat: "godai"
Trekker, jak dostanę w TP, to ci opchnę swoje HC, jak chcesz ;)



Jesli w dobrym stanie, to spox:P reflektuje;)

http://pl.youtube.com/watch?v=DTHrlkfCJE0

Offline metzen

Batman
« Odpowiedź #283 dnia: Kwiecień 12, 2008, 06:19:31 pm »
Nie wiem, czy robienie z gacka anime to dobry pomysł, ale Kevin Conroy jako Batman wynagrodzi mi chyba nawet projekty co niektórych postaci ; >
You know, there's a million fine looking women in the world, dude. But they don't all bring you lasagna at work. Most of 'em just cheat on you."
Silent Bob

Offline JAPONfan

Batman
« Odpowiedź #284 dnia: Kwiecień 12, 2008, 06:42:52 pm »
Batman: Animatrix

choc wyglada ze bedzie sweet

 

anything