trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #360 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:39:00 pm »
Ja również nie lubię crossoverów. To takie historyjki robione na kolanie mające na celu zarobienie kasy dla wydawnictwa i rzadko kiedy wychodzi z nich coś naprawdę dobrego (wymienię jedynie age of apocalypse u x-menów czy NML u Batmana).

Ale zrozumiałem twój punkt widzenia i szanuje Twoje stanowisko  ;-)

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #361 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:47:10 pm »
NML na pewno spróbuję, ale staram się iść "chronologicznie" i w przyszłym tygodniu biorę na warsztat Contagion. Potem będzie, o ile się nie mylę, Legacy, Cataclysm i dopiero wtedy wezmę się za dalsze. Chociaż się boję, że będzie podobnie jak z OD :\

No cóż, to chyba dobrze, że mamy odmienne zdania. Tyle Batmana, ilu czytelników. Ja po prostu mam taki denerwujący zwyczaj konstruowania autorytarnych wypowiedzi.

Za to polecam Tales of the Demon - reedycję sprzed kilku lat. Nie pochwalam poprawiania starych rzeczy, ale tu nałożono nowe kolory i poza sceną w górach gdzie jakiś bezmózg wpakował zdjęcie, to jest to naprawdę dobra robota. Może poza dwie ostatnimi historiami z Kathy Kane i Senseiem, które mocno odstają od reszty materiału.

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #362 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:50:02 pm »
Ale na pewno, bez dwóch zdań, gdybym miał w rękach kolesia, co postrzelił mi przyjaciela, to lał bym go tak długo, że własną krwią, używając wybitego zęba zamiast stalówki, napisałby zeznanie i przyznanie do winy. Tak zrobiłby w/g mnie także Zamaskowany Mściciel, Mroczny Rycerz i Detektyw. Widać, Zastępowy Harcerski ma miękkie serce.

Bo to zrobił Azrael z Komornikiem. Zlał go tak że dzieki temu Gordon wiedział że to nie Batman  :badgrin:

A co do R.I.P., co z Hushem?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #363 dnia: Czerwiec 30, 2008, 03:19:40 pm »
Dini weźmie go pod warsztat w Detective Comics, w historii "Hush Returns", która ma miejsce przed R.I.P.em. Z tego co się orientuje to Morrison powiedział w jednym z wywiadóm, że Hush odegra jakaś tam rolę w Final Crisis.

Contaginton to jeden z lepszych crossów, aczkolwiek ma rozczarowujące zakończenie. Naprawdę słabymi historiami są zaś Legacy i Cataclysm. Szczególnie w drugiej zrobiono z Brzuchomówcy żenującego bohatera.

Godai, tu masz dobrą chronologię:

http://www.sequart.com/batman.htm

i tu:

http://www.thebatsquad.net/continuity/index.htm

Ja przygodę z Nealem Adamsem mam zamiar zacząć od pierwszego HC-ka z jego komiksami, który ma wyjść w październiku

http://dccomics.com/graphic_novels/?gn=9973

A jeżeli już na cos narzekam w komiksach mainstreamowych, to wręcz nie znoszę nowej maniery w wydaniach zbiorczych. A mianowicie nowego rodzaju TPB, która milusio nazwałem "składankami". Zaliczam do nich wszelkie the best of, the greatest stories i zbiory kolekcjonujące historie, które (to jest najbardziej denerwujące) pojawiają sie w innych kolekcjach. Niezwykła strata pieniędzy i robi niezły burdel w biblioteczce, bo chciałoby się, żeby w każdym tomie były inne zgoła historie. Dlatego składanek nie kupuje.

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #364 dnia: Czerwiec 30, 2008, 03:38:01 pm »
No wlasnie bo coś mi sie nie zgadzało. Na amazonie przyjmowali juz zamowienia na R.I.P a Nguyen pokazywał okładki do Batmana z Hushem ktore dopiero wyjdą a miały byc "preRIPowe"

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #365 dnia: Czerwiec 30, 2008, 03:43:18 pm »
Historia Diniego o Hushu zostanie zebrana w TPB Batman: The Return of Hush gdzieś na początku 2009 roku.

Offline yurek1

Odp: Batman
« Odpowiedź #366 dnia: Czerwiec 30, 2008, 03:53:54 pm »
mój Boże, dawno nie widziałem tu takich długich postów!  :shock:  :)


a propos Batmana, żeby nie było, że spamuję: gubię się w tych wszystkich równoległych seriach, eventach, runach i nie wiadomo czym. czy jest coś wydanego w przeciągu ostatnich, powiedzmy, dwóch lat, co warte jest bezwzględnie uwagi?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #367 dnia: Czerwiec 30, 2008, 04:01:02 pm »
Batman: Face the face
Batman: Detective
Batman: Death in the City
Catwoman Pfeifera (The Replacement, It's Only a Movie)

Jeżeli ktoś lubi oldschool to polecam The Brave and the Bold: The Lords of Luck

Prawda jest taka, że większość obecnych historii o Batmanie jest słaba. Ale czekajcie na zbiory Batman: Going Sane DeMatteisa i zbiorek trzeciego confidentiala z rysunkami Ragsa Moralesa.


Offline kas1

Odp: Batman
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 01, 2008, 08:06:54 am »
NML na pewno spróbuję, ale staram się iść "chronologicznie" i w przyszłym tygodniu biorę na warsztat Contagion. Potem będzie, o ile się nie mylę, Legacy, Cataclysm i dopiero wtedy wezmę się za dalsze. Chociaż się boję, że będzie podobnie jak z OD :\

No cóż, to chyba dobrze, że mamy odmienne zdania. Tyle Batmana, ilu czytelników. Ja po prostu mam taki denerwujący zwyczaj konstruowania autorytarnych wypowiedzi.

Za to polecam Tales of the Demon - reedycję sprzed kilku lat. Nie pochwalam poprawiania starych rzeczy, ale tu nałożono nowe kolory i poza sceną w górach gdzie jakiś bezmózg wpakował zdjęcie, to jest to naprawdę dobra robota. Może poza dwie ostatnimi historiami z Kathy Kane i Senseiem, które mocno odstają od reszty materiału.

Zaraz, zaraz... "Officer Down" to jest już New Gotham a wiec po "No Man's Land" a przed "Murderer?" i "Fugitive". Jestem świeżo po lekturze tych dwóch ostatnich pozycji i mam nieco mieszane uczucia. Może dlatego, ze nie przepadam za wszystkimi dodatkami do postaci Batka (Robin, Batgirl, Nightwing, Oracle itd.)

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 01, 2008, 08:23:45 am »
kas1: nasze wyliczanki są zgodne. OD przeczytałem "niechronologicznie" ze względu na postać Gordona. Staram się, ale nie jest to staranie kurczowe ;) Szczególnie, że wolę one-shoty z ubiegłej dekady raczej.

Offline Ziemniakento

Odp: Batman
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 01, 2008, 08:53:23 am »
Przeczytałem ojca i syna i mam troszkę niedosytu. Nie spodziewałem się fajerwerków, ale Grant i Kubert naprawdę są dobrymi komiksiarzami, którzy niestety trochę mnie zawiedli.
Spoiler: pokaż
Sam pomysł wpuszczenia rozkapryszonego, zabójczego syna Batmana do super-tajnej-ultra-hiper strzeżonej jaskini wydał mi się bardzo idiotyczny
i gdyby historia byłaby utrzymana w klimatach pierwszych 3 stron to na pewno bardziej by mi podeszła

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 01, 2008, 09:51:02 am »
Najlepszym jest to, że nie znamy motywacji, która popchnęła Batmana do zabrania Damiana do Jaskini. Nawet nie sprawdził jego DNA i nie porównał ze swoim. Zrobił to dopiero paręnaście zeszytów dalej...

Żeby się jeszcze czepnąć..... Pamiętam, jak się uśmiałem po pachy po raz pierwszy, czytając zeszyty Batman & Son, gdy Morrison chciał mi wmówić, że Gibraltar jest wyspą. Jak to wygląda w polskim wydaniu?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 01, 2008, 10:53:52 pm »
http://www.newsarama.com/php/multimedia/album.php?aid=19047

Preview do jutrzejszego Batmana, w którym odkrywamy fascynację Nietoperza klownem, a czytelnik zadaje sobie pytanie: "czy jego już naprawdę popie%$#&%?"

Offline Trreker

Odp: Batman
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 06, 2008, 02:35:52 pm »
http://www.newsarama.com/php/multimedia/album.php?aid=19047

Preview do jutrzejszego Batmana, w którym odkrywamy fascynację Nietoperza klownem, a czytelnik zadaje sobie pytanie: "czy jego już naprawdę popie%$#&%?"

Jezu, cały ten numer jest straszny, okropny i koszmarny, a ostatnia strona to zenada totalnie totalna... Nie ma szans juz na odratowanie tej historii jak dla mnie... Cokolwiek by sie stało ja już wysiadłem z pociagu zwanego Batman RIP....

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 06, 2008, 03:27:02 pm »
Co gorsza (jeżeli wierzyć historii z lat 50.), ten kolorowy Batman miał nadnaturalne moce.

Morrison zrobił z Batmana Supermana. Historia sama w sobie bardzo oryginalna i świeża, ale ja też mam już dość. To po prostu nie jest Batman.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2008, 03:30:51 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

 

anything