Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Komediant

Odp: Batman
« Odpowiedź #420 dnia: Lipiec 29, 2008, 08:08:53 pm »
Cytat: Chudy
(...)Szczególnie nierozczarowujący był "1602".(...)

To jakaś nowa kategoria ? Komiksy "szczególnie nierozczarowujące"?

Cytat: Mysza
już raz się za batka wziął. w Batmanie B&W z lat 90-tych.z Bisleyem wysmażyli niezły, kwaśny kawałek.
ale to żart raczej był ;-)

Tak, to udany żart był. Czytałem ostatnio wywiad z Bale'm, w którym wspominał on rozmowy z Ledgerem na poczekalni planu filmowego. Legder mówił o swoim dzieciaku... Niemal dokładnie jak w scenach z tego szorta.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #421 dnia: Lipiec 30, 2008, 02:52:07 pm »
Gaiman napisał również krótką historię o Riddlerze, która świetnie definiuje tą postać. Ponadto komiks w przezabawny sposób przedstawia śmierć Srebnego Wieku po publikacji DKR i Watchmenów oraz reperkusje z tym związane. Oto jedna strona z tego komiksu:

http://goodcomics.comicbookresources.com/wp-content/uploads/2007/10/Riddler%208.jpg

"Original Sins" (bo taki tytuł ma komiks) mozna odnaleźć w TPB "Batman featuring Two-Face and The Riddler".

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #422 dnia: Lipiec 30, 2008, 07:01:20 pm »
Gaiman napisał również krótką historię o Riddlerze, która świetnie definiuje tą postać. Ponadto komiks w przezabawny sposób przedstawia śmierć Srebnego Wieku po publikacji DKR i Watchmenów oraz reperkusje z tym związane. Oto jedna strona z tego komiksu:

http://goodcomics.comicbookresources.com/wp-content/uploads/2007/10/Riddler%208.jpg

"Original Sins" (bo taki tytuł ma komiks) mozna odnaleźć w TPB "Batman featuring Two-Face and The Riddler".

Zacna nad wyraz to jest historia, przyznaję. Ale znów odrobinę w klimacie robienia sobie jaj. Wszystkie te gigantyczne rekwizyty w jakimś przytułku i cały ten entourage, takie to kabaretowe mocno. W odróżnieniu od innych opowieści z tych "originów", które były na poważnie (mam na myśli ten z Pingwinem i TF, nie całość antologii, która, znowuż, dramatycznie była nierówna, a Two-Face to miał prawie same "originy" w niej).

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #423 dnia: Lipiec 30, 2008, 09:50:06 pm »
To lekka historia.
Tak, jak lekki i nadwyraz narcystyczny był Riddler przez większość komiksowych występów.

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #424 dnia: Lipiec 31, 2008, 09:27:51 am »
To prawda, raczej taki lekkoduch. W MRMM nawet któryś ze zbirów zwraca uwagę, że szefowi mocno odbiło i zrobił się jakiś bardziej krwiożerczy niż zwykle.

No cóż, pożyjemy, zobaczymy. Mori miał niezłą markę, dopóki jego największym osiągnięciem w dziedzinie Bata był Azyl. Zobaczymy, co Gaiman zrobi z postaci i z siebie. Jestem dobrej myśli.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #425 dnia: Lipiec 31, 2008, 04:58:29 pm »
Myślę, że Gaiman nie napisze niczego genialnego, ale też nie spadnie, poniżej pewnego, prezentowanego przez siebie poziomu.

Z innej beczki. Wydawnictwo Siedmioróg zaczęło jakiś czas temu wydawać ilustrowane książeczki dla dzieci z Batmanem w roli głównej. Teraz, z okazji premiery TDK, wydawnictwo przygotował 2 pozycje dla nieco starszych fanów. Są to książki na podstawie TDK oraz Gothamn Knight. Literacką wersję Mrocznego Rycerza napisał Dennis O’Neil. Jestem ciekawy, jak mu to wyszło. I czy dodał coś od siebie do historii z filmu.
W zapowiedziach też kolejne książeczki dla dzieci, a do niektórych nawet nalepki dają... Szpan! :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 05:59:10 pm wysłana przez Anonimowy Grzybiarz »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #426 dnia: Lipiec 31, 2008, 05:23:22 pm »
Myślę, że to zwykły skok na kasę.
I nie nabram się na to.
A na naklejki w szczególności.  :badgrin:

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #427 dnia: Lipiec 31, 2008, 06:01:51 pm »
Ja się skuszę na De Dark Najt - literacka werszyn :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 06:08:27 pm wysłana przez Anonimowy Grzybiarz »

Offline beacon

Odp: Batman
« Odpowiedź #428 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:33:48 am »
Jak przeczytasz, daj znać, czy warto. Jestem ciekaw, jak Batman wychodzi w stricte literackiej wersji.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #429 dnia: Sierpień 02, 2008, 11:18:59 am »

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 02, 2008, 05:13:09 pm »
ciekawe o ktorym batmanie on pisze. Bo jesli o tym z B&W to rzeczywiscie dzieciom w ameryce recesja uderza do portfeli i boja sie o swoje pieniadze. Nie jestem jego fanem ale akurat uwazam ze w b&w wywiazal sie calkiem dobrze z zadania opisania gacka.

Offline kas1

Odp: Batman
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 04, 2008, 08:13:32 am »
Jak przeczytasz, daj znać, czy warto. Jestem ciekaw, jak Batman wychodzi w stricte literackiej wersji.

Raczej nie warto. Takie "dzieła" mają to do siebie, że są nastawione tylko na nabicie kabzy. Pamiętam, że kilkanaście lat temu czytałem wersję książkową pierwszego filmu o Batku. Straszna średniawka to była.

Offline karolk

Odp: Batman
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 04, 2008, 09:14:01 am »
to może warto poczyatc co o samej książce mysli tłumacz:
http://www.ultramaryna.pl/mkk/?p=527


godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpień 05, 2008, 08:17:29 am »
Przeczytałem właśnie Batman and son.

Powiem krótko: gdyby to był pierwszy komiks z Batem, po jaki sięgnąłem, nigdy już nawet z kijem nie podszedłbym do tej postaci. Pomijając fakt, że ta historia nie trzyma się kupy, to jest to bełkotliwy potok bredni. Jeżeli ktoś ma gust zbliżony do mojego, to unikać jak ognia.

Bo z tego co wiem to Holly Terror, Batman! jeszcze nie można przeczytać, tak?

I chyba nie przekonamy się, co z tego wyjdzie, jeśli wierzyć Lying in the gutters (dopiero nadrobiłem zaległości, news już nieświeży trochę).

Cytat: LITG
The much anticipated, Frank Miller graphic novel "Holy Terror Batman" or "Holy War Batman," depending on which interview you've read, is losing a word from its title.

It will no longer feature Batman. In the title, or in the book.

I tyle. Nie wiem, ja się w sumie nie smucę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2008, 07:13:00 am wysłana przez graves »

Offline beacon

Odp: Batman
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpień 06, 2008, 03:38:33 pm »
Mnie zastanawia jedno - dlaczego Egmont, który dotychczas fajnie dobierał do wydania komiksy o Gacku, wydał tym razem takiego gniota? Rozumiem, że spieszyli się przed premierą filmu, ale bez przesady.

 

anything