Autor Wątek: Scalped  (Przeczytany 65763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: scalped
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 14, 2015, 11:35:10 pm »
czytałem całego Y-ka i naprawdę nie kumam tych zachwytów.
potwierdzam - dupy nie urywa.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kickic

Odp: scalped
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 15, 2015, 07:38:04 am »

A 100 naboi i Y? Nie wiem jak te serie dalej się rozwinęły, ale to co u nas wyszło, było rewelacyjne.


W przypadku "100 naboi" nie najlepiej, autorzy założyli, że seria zakończy się po stu odcinkach (tytuł 100 naboi to zrobimy 100 odcinków) i w efekcie  ciągnie się niepotrzebnie mniej więcej o 50 numerów za długo. "Scalped" natomiast jest świetne od początku do końca.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: scalped
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:33:37 am »

Ekhm, ekhm, Global Frequency Ellisa, Shade i Human Target za czasów Milligana, Terminal City, 100%, Sleeper (ja wiem, że to Wildstorm, ale obecnie zbiorczo wychodzi już jako Vertigo), Astro City, Dark Rain, Silverfish, do tego "wszystko co najlepsze droga jeszcze daleka.

Astro City Busieka to było Vertigo ? Terminal City Mottera czytałem dawno, ale już nic nie pamiętam, Global Frequency czeka w kolejce tak samo jak Sleeper, o reszcie słyszałem ale żeby od razu porównywać do kultowych i nagradzanych serii ala Sandman ? hmmm, każdy swoje gusta ma :smile:


W przypadku "100 naboi" nie najlepiej, autorzy założyli, że seria zakończy się po stu odcinkach (tytuł 100 naboi to zrobimy 100 odcinków) i w efekcie  ciągnie się niepotrzebnie mniej więcej o 50 numerów za długo. "Scalped" natomiast jest świetne od początku do końca.

słabe zakończenia są cechą bardzo wielu świetnych komiksów. ostatnio trafiłem na takowe w Planetary - wielka szkoda, bo seria miała spore ambicje, ale Ellisowi chyba na końcu się odechciało. mam nadzieję, że podobnego losu uniknie Animal Man Morrisona i Lemire'a - czytam na przemian, oba runy ciekawie się rozkręcają i nawiązują do siebie na razie na zasadzie interpretacji, ale podejrzewam, że za chwilę nawiązania będą bardziej namacalne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2015, 10:40:03 am wysłana przez wujekmaciej »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: scalped
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:00:00 pm »
Astro City Busieka to było Vertigo ? Terminal City Mottera czytałem dawno, ale już nic nie pamiętam, Global Frequency czeka w kolejce tak samo jak Sleeper, o reszcie słyszałem ale żeby od razu porównywać do kultowych i nagradzanych serii ala Sandman ? hmmm, każdy swoje gusta ma :smile:


Astro City jak wiele autorskich serii skakało po wydawnictwach, dziś jest to Vertigo.


A co do nagród... ja zawsze stawiam na swój gust, nagrody traktuję jak sugestie na poziomie postów zaprzyjaźnionych osób na forach, czy osobistych polecanek kolegów. Poza tym wiele z tych wymienionych serii dostawało tych nagród sporo, więc...
perły przed wieprze

Offline spence

Odp: scalped
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 17, 2015, 11:05:24 am »
Scalped bardzo jest mocne, jedna z lepszych serii ever (poza pomysłem na zawiązanie akcji jak dla mnie, ale prowadzi ono do bardzo mocnych rzeczy) , numer 35 jeden z lepszych komiksow ever (można czytać osobno bo oneshot) , okladki Jocka - piękno i dobro.

Myślę też, że nie ma co porównywać z Sandmanem i klasykami komiksów. Pomijam już fakt, że Scalped doczytałem a Sandmana nie, ale mamy na pewno inne spojrzenie na to co wychodzi teraz niż kiedyś. Myślę, że dużo rzeczy, które się teraz ukazują mogą być uznane za klasyki kiedyś. Mam nadzieję, że Scalped może być jedną z nich. (powymieniałbym inne, ale to nieten temat jest przecież D:)
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: scalped
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 17, 2015, 11:58:26 am »
A co do nagród... ja zawsze stawiam na swój gust, nagrody traktuję jak sugestie na poziomie postów zaprzyjaźnionych osób na forach, czy osobistych polecanek kolegów. Poza tym wiele z tych wymienionych serii dostawało tych nagród sporo, więc...

i ok. pisałem bardziej o miejscu w tzw. "kanonie" komiksu. na marginesie dodam, że moimi ulubionymi seriami są Rork i Eden. też próżno szukać ich w jaichkolwiek rankingach.

Offline Blacksad

Odp: scalped
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 17, 2015, 08:29:05 pm »
Stawiam jednak "Y" nad "Scalped. Jest równiejszy i zakończenie trzepie po głowie. "Scalped" ma kilka Ennisowych momentów (i nie jest to zaleta). Przez 9 trejdów byłem mega fanem, przy ostatnim rozczarowanie wzięło górę i niestety rzuciło cień ponury na całość serii. Bardzo dobrej, wręcz znakomitej. Tym gorszy upadek.
Chrzań się, Smirnov

Offline spence

Odp: scalped
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 17, 2015, 10:19:15 pm »
Dla mnie Scalped średni moment miało gdzieś koło połowy (ta historia z oszustem-mordercą) a sama końcówka rewelacyjna i świetnie pasująca.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: scalped
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 18, 2015, 10:55:42 am »
Dla mnie Scalped średni moment miało gdzieś koło połowy (ta historia z oszustem-mordercą) a sama końcówka rewelacyjna i świetnie pasująca.

mi jedyne co w końcówce nie pasowało to zbyt gwałtowna przemiana głównego bohatera. poza tym klasa sama w sobie.

Offline VooDoo79

Odp: scalped
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 18, 2015, 12:27:27 pm »

W przypadku "100 naboi" nie najlepiej, autorzy założyli, że seria zakończy się po stu odcinkach (tytuł 100 naboi to zrobimy 100 odcinków) i w efekcie  ciągnie się niepotrzebnie mniej więcej o 50 numerów za długo.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z twoją opinią, co prawda jestem na 83 numerze i nie wiem co dalej ani jak się skończy, ale do 83 numeru seria jest dla mnie świetna, fajnie się czyta, po każdym przeczytanym numerze aż chce się sięgnąć po następny.

Offline spence

Odp: scalped
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 18, 2015, 01:12:14 pm »
mi jedyne co w końcówce nie pasowało to zbyt gwałtowna przemiana głównego bohatera. poza tym klasa sama w sobie.

wujkumacieju, ale co w tej przemianie? No on dla mnie się aż tak nie zmienił :biggrin: dobra, napisałem to i tam jest zmiana ale nie wiem czy aż tak gwałtowna, choć w pewnym kontekście jest to zmiana o 180 stopni. dobra,

d


dobra, głupoty popisałem, dla mnie ta zmiana nie była aż tak gwałtowna, bardzo lubię Scalped. Patrzyłeś Southern Bastards? Jak się czytało Scalped to pierwsze cztery numery mocno robią robotę D: W sumie Men of Wrath też jest ciekawe choć dla mnie za szybkie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 01:17:11 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: scalped
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 19, 2015, 08:51:56 am »
Patrzyłeś Southern Bastards? Jak się czytało Scalped to pierwsze cztery numery mocno robią robotę D

jeszcze nie, ale po Scapled muszę to przesunąć na górę mojej listy. obecnie czytam Animal Mana Morrisona i Lemire'a na przemian :)

Offline spence

Odp: scalped
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 19, 2015, 09:18:50 am »
No jest ciekawie, nietypowo trochę, trochę typowo (znaczy powracają Aaronowskie motywy, z tym naczelnym dla niego -> rodziną. Ale są inaczej złapane). Ciekawi mnie jak to się dalej rozwinie.

Oftopowo - jak doczytasz Lemira i Morrisona to wrzuć gdzieś posta w wolnej chwili czy ładne D: Patrzyłem trochę Green Arrowa Lemira, ale alergia na takie superhero ipodobieństwa graficzne do Desolation Jones mnie zatrzymały D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: scalped
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 19, 2015, 10:52:12 am »
Oftopowo - jak doczytasz Lemira i Morrisona to wrzuć gdzieś posta w wolnej chwili czy ładne D: Patrzyłem trochę Green Arrowa Lemira, ale alergia na takie superhero ipodobieństwa graficzne do Desolation Jones mnie zatrzymały D:

spoko. jak tylko doczytam, choć nie ukrywam, że czytanie w oryginale Morrisona jest czasochłonne (ale warte wysiłku). do weekendu powinienem skończyć.

Offline spence

Odp: scalped
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 19, 2015, 11:33:00 am »
spoko. jak tylko doczytam, choć nie ukrywam, że czytanie w oryginale Morrisona jest czasochłonne (ale warte wysiłku). do weekendu powinienem skończyć.

No ja Morrisona poza wyjątkami bardzo średnio trawię (WE3, Mystery Play, All Star Superman uważam za wybitne) a tych starych superhero jego to w ogóle D: po kłótniach z Moorem to jakoś mi przeszło jego czytanie D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

 

anything