trawa

Autor Wątek: Scalped  (Przeczytany 65952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: scalped
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 12, 2013, 07:39:08 pm »
Nowe piętro piwnicy powinno być piętrem w doł. Pomysł prawie jak odwrotna wieża Babel budowana w Pentagonie ("Doom Patrol")
Dobrze, kończąc ten offtop - mieszkam w bloku, a pod piwniąca jest ogólny garaż dla mieszkańców. :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline hans

Odp: scalped
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 12, 2013, 07:41:19 pm »
W sam raz, żeby pomieścić Twoją kolekcję.
Tymczasowo;)

Offline helsing

Odp: scalped
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 20, 2013, 08:55:15 pm »
Skończyłem. Wyjątkowo długo zbierałem te 10 TPB. Ale warto było. Świetnie rozpisana seria. Ani przez chwilę nie ma nudy, wiecznie coś się dzieje. Może nie zachwyca, ale solidnie trzyma w napięciu. Już tu kiedyś napisałem, nie od początku mnie wzięła ale wystarczająco aby wracać po kolejne części co jakiś czas. A potem już poszło.
Historia mocno osadzone w realiach, które znam co najwyżej z tv, ale wydawały się jak najprawdziwsze. Rysunki tylko potęgowały okropieństwo rezerwatu. Czuło się te tumany piasku, po którym poruszają się bohaterowie. Bohaterowie którzy zmieniają się, niekoniecznie na lepsze, dojrzewają do pewnych decyzji i życiowych ról. Idą na spotkanie z przeznaczeniem. Do tego brutalność, która jakoś zupełnie nie dziwi i niestety staje się jedyną drogą do przeżycia. Może końcówka trochę przekombinowana, ale jak najbardziej amerykańska. Nie da się przejść obojętnie obok tego komiksu. W niedługim czasie planuję zasiąść nad całością od początku i wtopić się świat współczesnych Indian raz jeszcze. Wszystkim również polecam.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Death

Odp: scalped
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 24, 2013, 11:23:20 pm »
Parę osób mi pisało na Facebooku, że to sto razy lepsza seria od "Sandmana". Wręcz wyśmiali "Sandmana", pisząc jak genialne jest "Scalped"...

Offline graves

Odp: scalped
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 25, 2013, 07:22:59 pm »
Parę osób mi pisało na Facebooku, że to sto razy lepsza seria od "Sandmana". Wręcz wyśmiali "Sandmana", pisząc jak genialne jest "Scalped"...
Uważam za głupi pomysł porównywanie tych serii. Masz raczej dziwnych znajomych. Sandman to komiks "kultowy", który już się zdążył zestarzeć a mimo to jest nadal bardzo interesujący. Scalped jest ciekawe, ale nie sądzę, aby osiągnęło status "kultowego"...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline helsing

Odp: scalped
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 25, 2013, 07:42:49 pm »
Sądzę identycznie co graves. Scalped jest świetnie rozpisaną historią kryminalną, w ciekawym otoczeniu, i nie ma co porównywać do Sandmana. Jeśli już, to słyszałem porównania do 100 naboi, ale ja jednak bardziej cenię Azarello/Risso. Mimo wszystko do genialności sporo brakuje Scalped. ;)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

N.N.

  • Gość
Odp: scalped
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 25, 2013, 08:27:39 pm »
Ktoś zrobi jedno niedobre porównanie: "Sandman" - "Scalped" (najprawdopodobniej dlatego, że oba tytuły zaczynają się na "S") i już się zaczyna szukanie dziury w całym.
"Sandman" przemodelował nasze myślenie o tym, co sie może w serii komiksowej zdarzyć (akcja przenosi się z jednego świata do drugiego, jej bohaterami są bogowie, demony, idee, mitologiczni herosi i wymysły).
"Scalped" to historia utrzymana w zupełnie innej konwencji - kryminalna, dobrze osadzona w realiach, pośrednio odwołująca się do konkretnych zdarzeń z najnowszej historii USA, zarazem westernowo-indiańska. Jeśli nie ma statusu kultowej, to z pewnością nań zasługuje.

Offline Miły90

Odp: scalped
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 13, 2014, 08:39:57 am »
Parę osób mi pisało na Facebooku, że to sto razy lepsza seria od "Sandmana". Wręcz wyśmiali "Sandmana", pisząc jak genialne jest "Scalped"...


Strasznie dziwne porównanie, sam uważam sandmana za wybitną serię, aczkolwiek domyślam się przyczyn tego hejtu na piaskuna.


Stawiałbym na oprawę graficzną sandmana, który dla wielu stanowi barierę nie do przebicia- często spotykam się z opiniami, że  po prostu jest pseudo- artystyczny, a komiks nie powinien mieć trudniejszych rysunków. Dysuksyjna teza z, która kompletnie się nie zgadzam- wprowadzenie takiego podejścia w praktyce skuktowałoby tym, że każdy komiks byłby na graficznym poziomie kajko i kokosza.


O ile jestem jeszcze w stanie zrozumieć tego typu  argumenty, chociaż sam się z nimi nie zgadzam- może nie uwielbiam rysunków z np Preludii, kiedyś miałem z nimi duży problem,  ale dziś w pełni je  w akceptuje  i potrafię zrozumieć, że taka była konwencja- o tyle totalnie nie potrafię się zgodzić z zarzutami na temat "słabej" fabuły.


A takie też spotkałem- tutaj już nie rozumiem i mimo prób nie potrafię zrozumieć.


Poza tym  porównywanie scapled do sandmana, to cos jak porówywanie 100 bullets- komiksu bardzo dobrego, z watchmen- pozycją wybitną.


 :roll:


Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: scalped
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 14, 2015, 06:15:57 pm »
dziś skończyłem czytać Scalped. cóż mogę powiedzieć ? jedna z lepszych amerykańskich serii z jakimi miałem do czynienie. mięsiste noir, z wartką akcją, nieoczekiwanymi zwrotami, nutką metafizyki i bardzo dobrze zarysowanymi postaciami. szczególnie ujęło, to jak bardzo zmienia się pogląd na działania głównych bohaterów w trakcie czytania oraz konsekwencja Aarona w ukazywaniu ich przeżyć. dziwne, że u nas to jeszcze nie wyszło. acha, i moim zdaniem lepsze to od 100 naboi :)

Offline opall

Odp: scalped
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 14, 2015, 06:35:35 pm »
Ehhh tyle wydatków i nie mogę się w końcu dobrać do tej serii. A ktoś chyba tu z forum z 2-3 miechy temu sprzedawał komplet TPB w przystępnej cenie.
Z drugiej strony szkoda, że nie wydadzą tego w  miękookładkowej wersji "new edition" jak  np. 100 bullets czy Y.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2015, 06:50:11 pm wysłana przez opall »

ramirez82

  • Gość
Odp: scalped
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 14, 2015, 06:42:40 pm »
Fajnie, fajnie. Bardzo chcę to przeczytać i każda kolejna taka pozytywna ocena, tylko jeszcze bardziej mnie nakręca. A co do wydania tego u nas, skoro w robiącym dziś furorę newsie, Egmont odnośnie Vertigo napisał: "W roku 2015 zostaną też dokończone dwie znakomite serie Vertigo (Sandman, Lucyfer), dzięki czemu od początku roku 2016 zostaną uruchomione nowe serie z przebogatej kolekcji Vertigo." - wierzę że będzie to Scalped i mocno trzymam za to kciuki.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: scalped
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 14, 2015, 06:47:23 pm »
Fajnie, fajnie. Bardzo chcę to przeczytać i każda kolejna taka pozytywna ocena, tylko jeszcze bardziej mnie nakręca. A co do wydania tego u nas, skoro w robiącym dziś furorę newsie, Egmont odnośnie Vertigo napisał: "W roku 2015 zostaną też dokończone dwie znakomite serie Vertigo (Sandman, Lucyfer), dzięki czemu od początku roku 2016 zostaną uruchomione nowe serie z przebogatej kolekcji Vertigo." - wierzę że będzie to Scalped i mocno trzymam za to kciuki.


no własnie mam taką nadzieję. oprócz Scalped mogli by jeszcze wydać Invisibles, Animal Mana, Swamp Thinga i mielibyśmy w Polsce wszystko co w Vertigo najlepsze :)

ramirez82

  • Gość
Odp: scalped
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 14, 2015, 06:55:39 pm »
no własnie mam taką nadzieję. oprócz Scalped mogli by jeszcze wydać Invisibles, Animal Mana, Swamp Thinga i mielibyśmy w Polsce wszystko co w Vertigo najlepsze :)

A 100 naboi i Y? Nie wiem jak te serie dalej się rozwinęły, ale to co u nas wyszło, było rewelacyjne.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: scalped
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 14, 2015, 08:02:31 pm »
A 100 naboi i Y? Nie wiem jak te serie dalej się rozwinęły, ale to co u nas wyszło, było rewelacyjne.

czytałem całego Y-ka i naprawdę nie kumam tych zachwytów. jeśli chodzi o 100 naboi to zostały mi 2 ostatnie tpb i fakt - powinni to wydać, aczkowiek moim zdaniem od poziomu wcześniej wymienionych ciut odstaje

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: scalped
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 14, 2015, 10:58:17 pm »
no własnie mam taką nadzieję. oprócz Scalped mogli by jeszcze wydać Invisibles, Animal Mana, Swamp Thinga i mielibyśmy w Polsce wszystko co w Vertigo najlepsze :smile:


Ekhm, ekhm, Global Frequency Ellisa, Shade i Human Target za czasów Milligana, Terminal City, 100%, Sleeper (ja wiem, że to Wildstorm, ale obecnie zbiorczo wychodzi już jako Vertigo), Astro City, Dark Rain, Silverfish, do tego "wszystko co najlepsze droga jeszcze daleka.
perły przed wieprze

 

anything