trawa

Autor Wątek: Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?  (Przeczytany 11392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karlos613

Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?
« dnia: Październik 16, 2009, 11:37:32 pm »
Od kilku dni jestem posiadaczem netbooka MSi Wind12 U200. Niestety wadą tych małych komputerów jest brak napędu CD/DVD, a w naszych czasach nie da się normalnie funkcjonować bez płyt. Stąd proszę Was o radę, jaki napęd zewnętrzny powinienem wybrać. Z tego, co wiem, MSi nie wypuściło na rynek żadnego takiego urządzenia. Co polecacie?

Offline Jaden Kast

Odp: Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2009, 07:10:17 pm »
Ja sam do swojego U100 używałem Samsunga SE-S084B. Nie mogę powiedzieć, że w pełni go polecam. Mam go od pół roku i dotychczas sprawował się bardzo dobrze. Jednak ostatnio zaczął mieć problemy z nagrywaniem płyt - cały proces przebiegał sprawnie i kończył się sukcesem, ale odtworzenie nagranej płytki w tym czy jakimkolwiek innym napędzie graniczyło z cudem, a duża ilość plików w ogóle nie dawała się odtworzyć. Oddałem go na gwarancję i teraz czekam na jego powrót. Mam nadzieję, że była to jednak jakaś jednorazowa wada.

"Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama "

Offline karlos613

Odp: Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2009, 10:11:57 pm »
Brałem pod uwagę ten model, ale po sieci ciągle krążą jakieś nieoficjalne informacje o planach wydania przez MSi napędu zewnętrznego dedykowanego specjalnie netbookom Wind. Wiecie coś o tym?

Offline Jaden Kast

Odp: Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2009, 07:38:51 am »
Chodzi ci zapewne o MSI Wind Drive. Po wpisaniu w Google pojawia się jakiś polski sklep i kilkanaście zagranicznych. Nie pilnowałem tego wątku, ale wydaje mi się, że napęd jest już dostępny. Chociaż o dziwo nie ma go nigdzie na stronie producenta. Najsensowniej byłoby skontaktować się z konkretnym sklepem i zapytać o dostępność nagrywarki.

"Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama "

Offline karlos613

Odp: Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2009, 10:40:24 pm »
I tak właśnie zamierzam zrobić. O wyniku moich działań napiszę wkrótce na forum.

Offline karlos613

Odp: Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2009, 10:49:59 pm »
Trochę "po'google'ałem" i... nie istnieje nic takiego jak MSi Wind Drive, a informacja ta pochodzi od konsultanta z infolinii MSi. Pozdrawiam i czekam na kolejne propozycje napędów zewnętrznych.

Offline karlos613

Odp: Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2009, 05:39:41 pm »
Po długiej analizie rynku zewnętrznych napędów CD/DVD zdecydowałem się kupić LG GP08 lite. Obecnie jestem z niego bardzo zadowolony, ale na jakąś bardziej konkretną opinie trzeba więcej czasu.
Pozdro.

Offline wilk

Odp: Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2009, 12:29:26 pm »
Ja ze dwa tygodnie temu kupiłem Lite-On eZAU120. Celowo nie slim tylko taką cegłę. Nie zależało mi na wyglądzie, wielkości ani mobilności a osiągach i niezawodności. Stąd, jak sądzę, zewnętrzny zasilacz do tej nagrywarki. Śmiga jak burza. Ale ze względu na ten zasilacz polecam ten model tylko tym, którzy nie zamierzają jej używać w podróży.

Offline kamilosbetlejows

Odp: Napęd zewnętrzny do netbooka. Jaki?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2010, 05:08:36 pm »
szukam obudowy do nagrywarki DVD myślę na zakupem tego http://allegro.pl/item876406027_obudowa_5_25_sata_usb_walland_me_340q_apex24.html warto??
z góry dzięki za pomoc.
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw