trawa

Autor Wątek: EVA & TOTORO :D  (Przeczytany 3628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rei_chan

EVA & TOTORO :D
« dnia: Lipiec 10, 2003, 12:43:06 pm »
Witam Witam !

Chcialabym pogadac z fanami tych wlasnie anime :) Wiem, ze sa one zupelnie nie podobne do siebie ale jest w nich cos co przyciaga czlowieka , ne? :)





TO-TO-ROOOOOOOOOOO !!:P

Offline Falki

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2003, 01:28:01 pm »
Faktycznie, nie mają wiele wspólnego (poza dużymi oczami bohaterów ;-)) "Totoro" jest jedny w swoim rodzaju, za to "Evangelion" jest podobny do setek innych produkcji. Zgoda, znacznie lepszy niż przeciętne anime, ma masę naśladowców, niektóre sceny można oglądać w kółko.

Offline sivy

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2003, 02:43:43 pm »
Cytat: "Falki"
Faktycznie, nie mają wiele wspólnego (poza dużymi oczami bohaterów ;-)) "Totoro" jest jedny w swoim rodzaju, za to "Evangelion" jest podobny do setek innych produkcji. Zgoda, znacznie lepszy niż przeciętne anime, ma masę naśladowców, niektóre sceny można oglądać w kółko.

 :?  :x  :evil:  :o  !!@#$@#% !@#$@#$32 bij zabij.... nie daruje...... trzymajcie mnie bo jak zaraz mnie NERV ponioesie to zaraz bedzie tutaj denat. Nie pozwole nikomu bezkarnie obrazac mojego ukochanego anime wyzywajac je od podobnych do setek; no sorry co Ty widzisz w Evie podobnego do innych produkcji nie liczac Mech?????????
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Falki

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2003, 02:34:03 pm »
Cytat: "sivy"
Cytat: "Falki"
Faktycznie, nie mają wiele wspólnego (poza dużymi oczami bohaterów ;-)) "Totoro" jest jedny w swoim rodzaju, za to "Evangelion" jest podobny do setek innych produkcji. Zgoda, znacznie lepszy niż przeciętne anime, ma masę naśladowców, niektóre sceny można oglądać w kółko.

 :?  :x  :evil:  :o  !!@#$@#% !@#$@#$32 bij zabij.... nie daruje...... trzymajcie mnie bo jak zaraz mnie NERV ponioesie to zaraz bedzie tutaj denat. Nie pozwole nikomu bezkarnie obrazac mojego ukochanego anime wyzywajac je od podobnych do setek; no sorry co Ty widzisz w Evie podobnego do innych produkcji nie liczac Mech?????????


Co widzę podobnego?
Jakieś wyjątkowe dzieci, niby zwyczajne, ale mają jakąś misję do spełnienia. Chodzą do szkoły, której nie lubią, bo tam są tacy źli koledzy, ale w końcu można im dać nauczkę i wtedy już są dobrzy. Mają jakieś problemy z rodzicami, którzy chcą dobrze, ale im nie wychodzi - nie rozumieją się, karzą się uczyć, te sprawy...
Jest jeszcze zagmatwana do granic możliwości intryga - im bliżej końca, tym trudniej się ją śledzi, bo autorzy zapominają, co było na początku.
No i pomieszanie mitologii japońskiej z europejską (przynajmniej tą częścią, która akurat Japończykom pasuje, bo często mylą mity i wątki. to akurat boli najmniej - Europejczykom, a zwłaszcza Amerykanom to się zdarza ZDECYDOWANIE częściej i nie mają w tym kierunku żadnych zahamowań.
Nie chcę nikogo urazić - lubię Evangelion, jest na pewno ciekawszy od 90% anime, jakie zdarzyło mi się obejrzeć. Też mam swoje ukochane anime, i trudno mi się na jego temat dyskutuje z kimś, kto nie czuje klimatu... Ale to nie jest NGE.

Offline SeeMoon

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2004, 01:54:46 pm »
Cytat: "Falki"
Cytat: "sivy"
Cytat: "Falki"
Faktycznie, nie mają wiele wspólnego (poza dużymi oczami bohaterów ;-)) "Totoro" jest jedny w swoim rodzaju, za to "Evangelion" jest podobny do setek innych produkcji. Zgoda, znacznie lepszy niż przeciętne anime, ma masę naśladowców, niektóre sceny można oglądać w kółko.

 :?  :x  :evil:  :o  !!@#$@#% !@#$@#$32 bij zabij.... nie daruje...... trzymajcie mnie bo jak zaraz mnie NERV ponioesie to zaraz bedzie tutaj denat. Nie pozwole nikomu bezkarnie obrazac mojego ukochanego anime wyzywajac je od podobnych do setek; no sorry co Ty widzisz w Evie podobnego do innych produkcji nie liczac Mech?????????


Co widzę podobnego?
Jakieś wyjątkowe dzieci, niby zwyczajne, ale mają jakąś misję do spełnienia. Chodzą do szkoły, której nie lubią, bo tam są tacy źli koledzy, ale w końcu można im dać nauczkę i wtedy już są dobrzy. Mają jakieś problemy z rodzicami, którzy chcą dobrze, ale im nie wychodzi - nie rozumieją się, karzą się uczyć, te sprawy...
Jest jeszcze zagmatwana do granic możliwości intryga - im bliżej końca, tym trudniej się ją śledzi, bo autorzy zapominają, co było na początku.
No i pomieszanie mitologii japońskiej z europejską (przynajmniej tą częścią, która akurat Japończykom pasuje, bo często mylą mity i wątki. to akurat boli najmniej - Europejczykom, a zwłaszcza Amerykanom to się zdarza ZDECYDOWANIE częściej i nie mają w tym kierunku żadnych zahamowań.
Nie chcę nikogo urazić - lubię Evangelion, jest na pewno ciekawszy od 90% anime, jakie zdarzyło mi się obejrzeć. Też mam swoje ukochane anime, i trudno mi się na jego temat dyskutuje z kimś, kto nie czuje klimatu... Ale to nie jest NGE.


Musze powiedziec ze zupelnie inaczej odbieram EVE. Niezgadzam sie chyba ze wszystkim co napisales (to maje bardzo ale to bardzo subiektywne zdanie).
IMO EVA jest o niedoskonalosci czlowieka.

PS: sivy , moze sie jakos spykniemy co by Falk-e/ego spalic :)

BURN NIEDOBRY BURN
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline soldier

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2004, 02:39:22 pm »
Eva jest podobna do wielu produkcji...???to ty chyba inne anime ogladałeś o podobnym tytule...Eva jest jedyna w swojm rodzaju u niewiem jak ty ją oglądaleś...chyba niezrozumiałes...sorrki ,ale znam pare osób które oglądały Eve i tak samo mówią bo niezrozumieli sensu tej serii...dziękuje to tyle... :)
ięc idź.Są światy inne niż ten...

Offline lucass

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2004, 11:10:48 pm »
FLEJMŁOR!!

(A i tak FLCL jest najlepsze)
url=http://www.seelecouncil.com/msi][/url]
NOWY TELEDYSK!!
moja lista AMV

Offline sivy

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2004, 10:42:28 am »
Cytat: "lucass"
[
(A i tak FLCL jest najlepsze)



Widzialem to!! Ale w sumie FLCL zajmuje u mnie 2 lokate zaraz po Evie
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Qraq

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2004, 06:01:54 pm »
NO NIE ZDZIERŻĘ!!!!! Takie farmazony o NGE pisac?!

Falki, sluchaj:
NGE nie jest podobny do setek innych produkcji - to te produkcje bazuja na NGE!! (vide Rahxephon)
Wedlug takiego myslenia(zla szkola, pogmatwana fabula...) to nawet SELain jest wtorny.

Przyznaj sie, Falki, zrobiles to specjalnie by kogos wkurzyc?

Arghh musze sie uspokoic. to przez takie rzeczy zaczynam siwiec:)

Offline sivy

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2004, 12:29:17 pm »
Khhmm...  Qrak chcialeas cos powiedziec  8)  :P  :)
 Ale wracajac do tematu to przeciez Evangelion mozna powiedziec ze jest wiekowa produkcja bo ma juz blisko 10 lat (no chyba 9 :D) i nie mozna stwierdzic ze opiera sie ona na innych anime bo NGE zawdziecza swoj sukces  nowatorskim podejsciem do ogladacza , ktorego jeszcze nie bylo we wczesniejszych produkcjach...
 Wiec jesli juz cos mwoisz (te slowa sa skierowane do autora tego topica)( to wpierw sie zapoznaj z tematem i pozniej gadaj :D  :twisted:  :giggle:
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Qraq

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2004, 01:01:54 pm »
I o to mi chodzilo!
Dzieki sivy!  Z klawierki mi to wyjales:)  8)

grzybek

  • Gość
EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2004, 12:19:12 am »
No Eva jest nietuzinkowa. Nie da sie ukryc. No a mecha to glownie drugi plan jak nawet nie trzeci

Grzybek

Offline Puchiko0007

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2004, 05:20:23 pm »
a ja nie jestem fanka anime NGE. nie ogladalam to nie jestem. za to czytalam mange. o jesuh!!! zaluje ze nie zaczelam wogole mojej znojomosci z manga od NGE. nawet nie wiecie jaki to bol jest przy porownywaniu dotychczasowej ukochanej mangi z manga NGE O_O szok zwyczajny szok...
a na spotkaniach mangowych w rybniku jest Mały i Duży Totoro. lol. fajni goscie :) i to doslownie "duży" i "mały" rozmiarowo Totoro :D

Offline Qraq

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 07, 2004, 08:03:43 pm »
Cytat: "Puchiko0007"
a ja nie jestem fanka anime NGE. nie ogladalam to nie jestem. za to czytalam mange. o jesuh!!! zaluje ze nie zaczelam wogole mojej znojomosci z manga od NGE. nawet nie wiecie jaki to bol jest przy porownywaniu dotychczasowej ukochanej mangi z manga NGE O_O szok zwyczajny szok...


Taaak... wlasnie jestem w trakcie kolekcjonowania tomikow:) Ale wole anime, lepiej do mnie trafia. Dobrze ze wersja mangowa potrafi mnie czyms zaskoczyc, nie odtwarza wiernie anime. Co ja bym dal za artbook... czemu to jest takie drogie? Ledwie mi starcza na mange:( (ale pewnie to nie tylko moj problem)


Coz... Totoro jeszcze nie mialem okazji obejrzec. Mam zamiar szybko to nadrobic, ale bardziej z ciekawosci niz z zamilowania, wole bardziej "gęste" klimaty (nge, lain itp.)

Offline Puchiko0007

EVA & TOTORO :D
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 08, 2004, 09:34:50 am »
Totoro tez ma "gesty" klimat jest o przyjazni :D chyba. tez nie ogladalam.
mam taka tendencje ze jak poznam jakis tytul zaczynajac od mangi, to anime tak srednio mi sie podoba :( piekny przyklad Chobits - manga <*_*>, anime - :) / :| ale to tez nie jest regulą (na szczescie hehe) :)