Autor Wątek: Co to za figurki?  (Przeczytany 32243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wargrandmaster

Co to za figurki?
« dnia: Lipiec 10, 2003, 02:18:25 pm »
Hejka, jestem poczatkujacym posiadaczem armii VC - przegladajac standardowo allegro w poszukiwaniu tanich figsow natknalem sie na dziwne modele - czy ktos mi moze powiedziec co to za system i czy mozna ich uzywac w Battlu? i

Offline elrod

Co to za figurki?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2003, 02:36:45 pm »
nie mam pojecia co to za system ale ta ostatnia figurka jest bomba

Offline Bracchus

Co to za figurki?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2003, 02:40:25 pm »
Popieram zdanie poprzednika,wygląd poprostu super, szkoda że nie ma figurek z armi DE :)
to pragnie pokoju , szykuje sie do wojny.

Offline Drożdżu

Co to za figurki?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2003, 02:54:16 pm »
te figurki są z jakiegoś innego systemu bitewnego może Celtos itp. ktoś nimi handluje na allegro mocno ale figurki są piękne ten undead ze skrzydłami rządzi
hwała Cesarzowi Karlowi Franzowi I !!!!!

Niech Imperium zniszczy ścierwo Starego Świata!

Offline eBra

Co to za figurki?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2003, 03:16:01 pm »
http://forum.gildia.com/viewtopic.php?t=3044

Czy mozna ich uzywac? Ludzie graja odlewami, klockami lego, zapalkami, kapslami, kwalkami papieru - jeszcze masz watpliwosci?  :twisted:
Musisz pamietac zeby podstawka miala odpowiednie rozmairy.

Offline BeRsErK

Co to za figurki?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2003, 05:53:41 pm »
Figórki jak widać są firmy rackham a system to Confrontation - skirmiszówka, ale ponoć ma swój bitewny odpowiednik.
http://www.newwave.org/minis/rackham/englishconfrontation/barbarians.html - tu możecie sobie przejrzeć modele tej firmy do wszystkich armii

Offline Janek Pietkiewicz

Co to za figurki?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2003, 06:07:45 pm »
Po więcej informacji odsyłam na Forum GGB - według postu Alchemika Confrontation ma już polskiego dystrybutora!

Offline _Wychwethyl_

Co to za figurki?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2003, 06:09:02 pm »
Jesli ktos mialby ewentualnie zamawiac modele z tej firmy do Polski to niech da znac na priv.
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Alchemik

Co to za figurki?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2003, 06:35:43 pm »
Tak to figurki do francuskiego systemu Confrontation, w zasadzie jest on typu skirmish ale frenczmeny wypuscili juz zasady do dużego bitewniaka Rag'Na'Rok.

Tak Confrontation ma już dystrybutora w Polsce - firmę Mythos. Po moich namolnych mailach odpisali, że własnie tłumaczą zasady i że figurki mają być dostępne w sklepach prawdopodobnie sierpień/wrzesień.

Mają mi przysłać polskie zasady (które UWAGA - BĘDĄ UDOSTĘPNIANE ZA DARMO), ale właściwie jest to nie potrzebne bo ściągnołem sobie angielską wersję.

Pierwsze wrażenia jakie odniosłem - to to, że prostota zasad podstawowych jest uzupełniana przez zasady dodatkowe dołączane na kartach, które są sprzedawane wraz z figurkami - brzmi to dziwnie nieco - ale musze dorwać jakąś paczkę z figurkami by powiedzieć coś więcej.

A i dla wszystkich zainteresowanych - pierwsze pokazy Confrontation (zgodnie z informacją z centrum konwentowego - Gildii) mają mieć miejsce na konwencie Gryfon 2003 w Słupsku - może będzie też sprzedaż więc ja się osobiście przejadę:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Malekith

Co to za figurki?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2003, 08:18:49 pm »
tak, to musi być Confrontation :) GW powinno się uczyć robić figurki od Francuzów

a tak z ciekawości, którą wersję preferowalibyście? skirmish, czy bitewniak jak WH?

Offline BeRsErK

Co to za figurki?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2003, 08:25:51 pm »
Skirmish - nie wyobrażam sobie malować całą armię a z takimi figurkami to każdą trzeba malować jak na wystawę ;)

A tak na serio widział ktoś jazdę orków?? Coś czuję, że jak Confrontation wejdzie do nas to orkasy boar boyz pujdą w odstawkę
:D

Offline Alchemik

Co to za figurki?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2003, 08:28:25 pm »
Czy ja wiem jezeli jest tak jak pisza ze przechodzenie z skirmisha do batlla jest plynne to oczywiscie na poczatek skirmish - nie mam kasy zeby kupic od razu cala armie - zreszta bede robil stopniowo - najpierw figsy do Confrontation bede wstawial na czempionow do WFB a w miedzyczasie gral nimi w skirmisha, a jak bede mial wiecej to w battla:) zreszta przeciez mozna chyba zrobic takze na odwrot figurki z WFB zastosowac do Confrontation - jesli zasady bede dobre to czemu nie:)

Podobno jest w Confrontation jakis element RPG - figurki bohaterow zbieraja doswiadczenie - cos a'la Necromunda lub Mordheim
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Anne

Co to za figurki?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2003, 08:34:52 pm »
Pytanie do Alchemika, jesli rozmawiales z ta firma polska od konfrontacji, to czy orientujesz sie moze, w jakich cenach beda te figurki w Polsce?
nne

Offline BeRsErK

Co to za figurki?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2003, 08:50:01 pm »
No właśnie - bo z tego co wiem to to tanie nie jest ( w przeliczeniu na sztukę bo grać można za o wiele mniej niż w warhamca ;) )
A, i może ktoś wie jakich farb używają bo już na pierwszy rzut oka widać, że cytadelki to się nie umywają :D

Offline Alchemik

Co to za figurki?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2003, 09:23:13 pm »
No wiec jesli chodzi o ceny to nie uzyskalem konkretow - tylko tajamnicze "zeby grac nie trzeba wydawac tyle kasy co na Warhammera" :) - co moze oznaczac - A: Do gry trzeba mniej figurek i B: Niższe ceny (mniej prawdopodobne).

Jesli zas chodzi o farbki to z tego co wiem z CoolMiniOrNot to sa to Vallejo Colors (niedostepne na polskim rynku calkowicie) a szkoda bo maja 3 razy wieksza game kolorow od Cytadela. Zreszta musze wyznac ze obecnie korzystam raczej tylko z Pactry - a jak wasze doswiadczenia z farbkami?
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl