Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > LOTR

znowu LOTR...

(1/3) > >>

LordThom:
co do pewnych szczegolikow:
- o co biega w tabeli obrazen, jak sila wyni np. 1, a obrona 6 ? bo jest napisane przy tych wspol. jest "6/4"... a jak sila jest 1, a obrona 9, to przy skrzyzowaniu sie jest "-"
- jak wogule czyta sie ta tabele? bo ja chyba zle czytam :D  jak uruk ma sile 4, a rohanczyk obrone 5, to ile musze wyrzucic, zeby go ukatrupic? 5 lub 6?
- no a armie tworzys sie na podstawie punktow,chyba nie? wiecie moze, gdzie to mozna sprawdzic ile maja punktow poszczegolne figurki? (oprocz ksiazeczki z zasadami;) a moze znacie te punkty? bo mnie interesuje przede wszystkim uruk-hai with sword and shield, men of rohan with sword... albo bow, moria goblin, high elf i men of gondor? aha no i troll  :D

mam nadzieje ze mi pomozecie... (nie mam hajsu na podrecznik, ale objecuje jak go bede mial to od razu GO kupie:) :)

Malekith:

--- Cytat: "LordThom" ---co do pewnych szczegolikow:
- o co biega w tabeli obrazen, jak sila wyni np. 1, a obrona 6 ? bo jest napisane przy tych wspol. jest "6/4"... a jak sila jest 1, a obrona 9, to przy skrzyzowaniu sie jest "-"
--- Koniec cytatu ---


6/4 czyli najpierw trzeba wyrzucić 6 a potem jeszcze co najmniej 4, żeby zranić
'-" oznacza to, że osobnik z badziewną siłą w stosunku do bardzo silnej obrony nie ma szans zadać rany, czyli zgon gwarantowany dla biedaka  :wink:


--- Cytat: "LordThom" ---
- jak wogule czyta sie ta tabele? bo ja chyba zle czytam :D  jak uruk ma sile 4, a rohanczyk obrone 5, to ile musze wyrzucic, zeby go ukatrupic? 5 lub 6?
--- Koniec cytatu ---

5, tabela mówi raczej jasno :P


--- Cytat: "LordThom" ---
- no a armie tworzys sie na podstawie punktow,chyba nie? wiecie moze, gdzie to mozna sprawdzic ile maja punktow poszczegolne figurki? (oprocz ksiazeczki z zasadami;) a moze znacie te punkty? bo mnie interesuje przede wszystkim uruk-hai with sword and shield, men of rohan with sword... albo bow, moria goblin, high elf i men of gondor? aha no i troll  :D

--- Koniec cytatu ---



niekoniecznie, scenariusz może narzucać z góry skład armii (tak jak to jest ze scenariuszami w podręczniku, można też za punkty), ale można go oczywiście modyfikować, lub po prostu wybrać na podstawie punktów

ok to jedziemy:
uruk hai 10p, tarcza +1p, łuk +1p
men of rohan, nie wiem, nie mam podręcznika do dwóch wież
moria goblin 4p, tarcza +1p, łuk +1p
high elf 9p
men of gondor 7p
troll 70p, włócznia +5p, łańcuch +5p

Młodszy Nieduży Brat:
Primo: czemu zakładsz nowy temat?
Z powodzeniem mogłeś się naprodukować w poprzednim (tym o Fight'ie) ...

Secundo:


--- Cytuj ---- o co biega w tabeli obrazen, jak sila wyni np. 1, a obrona 6 ? bo jest napisane przy tych wspol. jest "6/4"... a jak sila jest 1, a obrona 9, to przy skrzyzowaniu sie jest "-"
--- Koniec cytatu ---


To jest wynik który musisz wyrzucić by zranić oponenta kiedy wygrasz z nim walkę.
6/4 oznacza, ze najpierw musisz wyrzucić 6 a potem rzucić jeszcze raz - jak 1-3 to plewy, jak 4+ to zraniłes.
Siła 1 do Def'a9 ma kreseczkę bo nie mozesz zranić Balroga rzucając weń wykałaczkami.


--- Cytuj ---- jak wogule czyta sie ta tabele? bo ja chyba zle czytam  jak uruk ma sile 4, a rohanczyk obrone 5, to ile musze wyrzucic, zeby go ukatrupic? 5 lub 6?
--- Koniec cytatu ---


tak.
5 lub 6


--- Cytuj ---- no a armie tworzys sie na podstawie punktow,chyba nie?
--- Koniec cytatu ---


to jest gra w którą najciekawiej gra się w scenariusze a w każdym scenariuszu masz siły wyrzźnie określone.


--- Cytuj ---wiecie moze, gdzie to mozna sprawdzic ile maja punktow poszczegolne figurki? (oprocz ksiazeczki z zasadami;) a moze znacie te punkty?
--- Koniec cytatu ---


Jest coś takiego jak Army Builder.
Wersję demo mozesz ściągnąć stąd:
http://www.wolflair.com/rightframe.php?context=army_builder&page=supplemental_downloads
Możesz też skombinować sobie cracka choć niekoniecznie musi ci być potrzebny.

Na tejże samej stronie znajdziesz pliki do LotR'a...

uruk-hai with sword and shield - 10+1 za tarczę
moria goblin - 4+1 za tarczę + 1 za łuk
high elf - 9+1 za tarczę +1 za łuk
men of gondor i men of rohan with sword - 6+1 za tarczę +1 za łuk

Młodszy Nieduży Brat:
Ubiegł mnie, podlec :P ...

Malekith:

--- Cytat: "LordThom" ---]
- jak wogule czyta sie ta tabele? bo ja chyba zle czytam :D  jak uruk ma sile 4, a rohanczyk obrone 5, to ile musze wyrzucic, zeby go ukatrupic? 5 lub 6?
--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: "Malekith" ---]
5, tabela mówi raczej jasno :P
--- Koniec cytatu ---


ok nie sprecyzowałem się, 5+, czyli 5 albo 6  :wink:
[/quote]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej