Autor Wątek: Dragon Age: Origins  (Przeczytany 101981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 09, 2009, 03:36:01 pm »
@Nezumi
Spoiler: pokaż
Zgodze sie ze jest mozliwosc wykonania questow na pare roznych sposobow, ALE jakie masz z tego konsekwencje? To, ze dostaniesz inna armie... Nikt nie nazwie Ciebie morderca za wybicie wszystkich Templariuszy czy Elfow. A nie sorry jest jedna rzecz - jezeli pojdziesz po Urn of Sacred Ashes z Leliana i zdecydujesz sie wlac krew smoka to ta tak sie wkurzy ze Ciebie zaatakuje. Odnosnie dziecka Arla - mozesz je ubic albo zabic matke tylko co z tego? Alistair sie poburzy troche ze tak strasznie moglismy postapic i to by bylo TYLE...

Juz wieksze konsekwencje miales w Fallout 3 gdzie mogles wysadzic Megatron...

Zas ME jest bardzo liniowy jednak masz pare wyborow - w pewnym momencie Wrex'a mozemy ubic albo i nie (prostym strzalem w leb), no i musisz wybrac kogo uratowac przed wybuchem nuklearnym. Innych wyborow chyba nie bylo, albo nie pamietam.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 09, 2009, 05:24:35 pm »
to ty chyba nie wiesz czym są c&c

w podanym przykladzie tak zdawaloby sie niewielki wybor "co zrobic z magiem" otwiera całkowicie nowy sposób wykonania questu.
Spoiler: pokaż
a co do wyboru w me - no super, musisz wybrac czy zabic postac czy nie. rzeczywiscie, c&c jak stad do wroclawia. btw, ktos ulozyl liste momentow, w ktorych mozesz stracic npca w da:
1. Liliana will attack if you destroy the Urn of Sacred Ashes.  Apparently, if she's not there, she will leave the party at camp unless you can persuade her to stay.
2. Wynne will attack as well.
3. Sten can challenge you for leadership at Haven if his approval is low enough.
4. Shale will attack you if you opt not to destroy the Anvil of the Void.
5. Zevran will side with you when his partner from the Crows shows up to finish you off, unless Zev's approval is high enough.  Also, once the partner is dead, Zev will want to leave.
6. Alastair will abandon you if you opt to recruit Loghain into the Grey Wardens.
7. Morrigan will abandon you if you refuse her offer before the final battle.


fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline fin

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 09, 2009, 05:39:22 pm »
Bo fallouty to dla inteligentnych ludzi były.  :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Spoiler: pokaż
nie rozumiem puenty
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2009, 06:24:56 pm wysłana przez fin »

Offline DARKMAN

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 09, 2009, 06:06:12 pm »
@Nezumi
Sorry ale chyba TY nie wiesz co to sa prawdziwe C&C (i nie mowie o grach Command & Conquer). Odnosnie ME pisales ze nie mamy tam ZADNEGO wyboru, ja Ci tylko pokazalem ze jednak sa. Wracajac jednak do DA:O
Spoiler: pokaż
Nie zabijasz Jowana i wykonujesz krwawy rytual zabijajac matke - inaczej wykonujesz questa ale jakie masz tego konsekwencje? Krwawa magia jest przeciez zakazana to czemu to nie wplywa na to jak traktuja Ciebie Templariusze czy nawet Kolo Magow? Alistair sie zdenerwuje i to by bylo tyle...

Ok w grze ludzie nie lubia elfow to jak ich wymordujesz pomagajac wilkolakom to raczej by ich to nie ruszylo. Jednak czemu taki wybor zupelnie nie zmienia podejscia elfow z Alienage (ktorych to sprzedaja w niewole)?

W grze spotykasz sporo demonow z ktorymi mozesz sie dogadac zamiast z nimi walczyc - czemu jednak nie ma to jakiegos wiekszego wplywu na to co sie pozniej dzieje? Nie bylo by interesujaco by w koncowej walce wspomagala nas jakas armia demonow?

Sorry ale jeszcze sie nie spotkalem z gra w ktorej wybory i ich konsekwencje powalaly rozmachem (IMHO jeden z najwiekszych wplywow na swiat gry byl aktualnie w Oblivionie bo tam po wymordowaniu NPC'ow ci sie juz nie odradzali -> czyli po zabiciu wszystkich sprzedawcow nie masz gdzie sprzedawac swoich przedmiotow).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 16, 2009, 06:55:31 am »
Coen i inni spece, mam kilka pytań.
Niestety mam malutko czasu na grę, więc nie jestem w stanie szukać wszystkiego samemu, stąd pytania. Fabularnie jestem po wieży magów, elfim lesie i znalazłem już urnę.
1. Wieża magów
Spoiler: pokaż
1.Jak przyzwać "czwartego"? Znalazłem opis do przyzwania trzech 'duchów', ale widzę, że można przyzwać i czwartego. Tylko czy jest gdzieś do tego instrukcja w Wieży Magów?
2. Co tam jeszcze można zrobić? Zrobiłem quest z pomnikami i otworzyłem drzwi na parterze do 'piwnicy'. Poza tym jest jeszcze 5 stron notatek jakiś magów i notatki ucznia z fabularnych rzeczy. Coś z tym można zrobić?


2. mamusia Morrigan
Spoiler: pokaż
mój lvl w okolicach 15. Jak teraz zadarłem z mamuśką to dostałem takie wciry (na hardzie), że nie wiedziałem gdzie się schować. Zabrałem jej może z 1/5 hp. Jest jakiś sposób na gadzinę czy po prostu mam do niej wrócić z wyższym lvl'em? Jak tylko wezmę księgę to będę miał później okazję do walki?


A co do walk, to niektóre trudne są. Gram na hardzie i muszę przyznać, że ze dwa razy musiałem obniżyć poziom trudności, a kilka razy zrobiłem to dla świętego spokoju, bo nie miałem czasu powtarzać walk aż byłbym zadowolony z wyniku.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:49:27 am »
1. Wieża magów
Spoiler: pokaż
1.Jak przyzwać "czwartego"? Znalazłem opis do przyzwania trzech 'duchów', ale widzę, że można przyzwać i czwartego. Tylko czy jest gdzieś do tego instrukcja w Wieży Magów?
2. Co tam jeszcze można zrobić? Zrobiłem quest z pomnikami i otworzyłem drzwi na parterze do 'piwnicy'. Poza tym jest jeszcze 5 stron notatek jakiś magów i notatki ucznia z fabularnych rzeczy. Coś z tym można zrobić?

Ad. 1.
Spoiler: pokaż
Przyzwanie Czwartego to wykonanie wszystkich poprzednich czynności: czyli zaczynasz od przywołania Pierwszego, od razu po nim przechodzisz do Drugiego i Trzeciego.


Ad. 2.
Spoiler: pokaż
Pięć stron to quest na mapie świata: spotkasz kupca podczas podróży. Notatki ucznia nie mają przełożenia na questy, z tego, co pamiętam, ale odkrywają skrytkę.


2. mamusia Morrigan
Spoiler: pokaż
mój lvl w okolicach 15. Jak teraz zadarłem z mamuśką to dostałem takie wciry (na hardzie), że nie wiedziałem gdzie się schować. Zabrałem jej może z 1/5 hp. Jest jakiś sposób na gadzinę czy po prostu mam do niej wrócić z wyższym lvl'em? Jak tylko wezmę księgę to będę miał później okazję do walki?

Najlepiej mieć w drużynie Wynn, która wyleczy Ci każdego. Najprostsze rozwiązanie to zawsze dużo potionów na manę dla Wynn plus dobry tank, łotrzyk jako DPS (najlepiej z enchantem na broń telekinetyczną i płomień/lód) plus mag z zamianą w kamień i zaklęciami lodowymi (ew. miażdżące więzienie, ale bossowie mogą odpierać). Możesz też skorzystać z exploitu:
Spoiler: pokaż
Stajesz magiem przy klifie obok chaty i łapiesz aggro od Flemeth. Leczysz tylko maga i pilnujesz, żeby miał aggro. Flemmeth nie może go przyciągnąć (odbijasz się od klifu), a bić go sobie może, jak reszta ją klepie xD

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 16, 2009, 04:08:32 pm »
Przyzwanie "czwartego"
Spoiler: pokaż
Zrobiłem, pojawił się jakiś gość, zniknął, i nic w sumie się nie stało (albo nie zauważyłem, że coś się stało).


Btw. na 2 piętrze wieży magów są zakluczykowane wrota - da się coś z tym zrobić?

Co do walki z mamuśką,
Spoiler: pokaż
 to miałem głównie taki kłopot, że mi sukcesywnie zżerała ludziów z drużyny. Da się przed tym jakoś obronić?


I jeszcze mam pytanie odnośnie ścieżki fabularnej. Czy jest taki moment (jeśli jest to kiedy) gdy fabuła ogranicza możliwość zrobienia starszych questów i łażenia po starszych lokacjach? Zazwyczaj ten moment bierze z zaskoczenia i potrafi zepsuć zabawę. Zrobiłem już questa z urną, pomogłem elfom, magom i templariuszom, teraz chcę się wybrać do krasnali, ale boję się, że jak to zrobię i skończę ich quest to mi fabuła pogoni i uniemożliwi skończenie jakiś starszych questów.

Offline Girwan

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 16, 2009, 04:11:55 pm »
Przyzwanie "czwartego"
Spoiler: pokaż
Zrobiłem, pojawił się jakiś gość, zniknął, i nic w sumie się nie stało (albo nie zauważyłem, że coś się stało).


Btw. na 2 piętrze wieży magów są zakluczykowane wrota - da się coś z tym zrobić?

Co do walki z mamuśką,
Spoiler: pokaż
 to miałem głównie taki kłopot, że mi sukcesywnie zżerała ludziów z drużyny. Da się przed tym jakoś obronić?


I jeszcze mam pytanie odnośnie ścieżki fabularnej. Czy jest taki moment (jeśli jest to kiedy) gdy fabuła ogranicza możliwość zrobienia starszych questów i łażenia po starszych lokacjach? Zazwyczaj ten moment bierze z zaskoczenia i potrafi zepsuć zabawę. Zrobiłem już questa z urną, pomogłem elfom, magom i templariuszom, teraz chcę się wybrać do krasnali, ale boję się, że jak to zrobię i skończę ich quest to mi fabuła pogoni i uniemożliwi skończenie jakiś starszych questów.

aleś zagmatwał tp pytanie :) Zakładam, że chodzi Ci o:

Czy przed ostatecznym starciem jest jakaś informacja, która umożliwi mi skończenie wcześniejszych questów pobocznych?

też mnie to interesuje :)



Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 16, 2009, 04:41:16 pm »
jest
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline DARKMAN

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 16, 2009, 04:56:48 pm »
Jest
Spoiler: pokaż
@ Wilk Stepowy
Spokojnie mozesz wykonac questa krasnali - potem nawet zdaje sie mozesz sie spotkac z Arl. Z tego co pamietam to dopiero jak wybierzesz sie na Landsmeet - znaczy sie DOSLOWNIE wejdziesz do lokacji gdzie sie to odbywa - blokujesz starsze questy.

Offline Azazell

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 27, 2009, 06:37:30 pm »
Ja już grę przeszedłem ale znalazłem screen jaki zrobiłem gdzieś w połowie gry ===>

  Myślałem, że padnę ze śmiechu jak przeczytałem ten cytat Morrigan ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 27, 2009, 07:02:13 pm »
Jakoś mi to umknęło, a rzeczywiście dobre :D

btw. co to za "charakterystyczne" to i owo w grze się przewija? Drzewa, namioty etc. coś z tym da się zrobić?

Offline Azazell

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 27, 2009, 08:03:35 pm »
btw. co to za "charakterystyczne" to i owo w grze się przewija? Drzewa, namioty etc. coś z tym da się zrobić?

Tzn? Jakie drzewa i namioty?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 27, 2009, 08:21:14 pm »
No nie mów, że nie zauważyłeś. "Charakterystyczne" - pojawiają się w grze co chwila, choćby u elfów w obozie jest "charakterystyczny namiot", który można jedynie obejrzeć, tak samo jak w lesie elfów za tym gadającym drzewem jest "charakterystyczne drzewo". Jest sporo tych "charakterystycznych" rzeczy (szczególnie drzew) tylko nie wymyśliłem co z tym zrobić, dlatego się pytam.

Offline Azazell

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 27, 2009, 08:51:37 pm »
No nie mów, że nie zauważyłeś. "Charakterystyczne" - pojawiają się w grze co chwila, choćby u elfów w obozie jest "charakterystyczny namiot", który można jedynie obejrzeć, tak samo jak w lesie elfów za tym gadającym drzewem jest "charakterystyczne drzewo". Jest sporo tych "charakterystycznych" rzeczy (szczególnie drzew) tylko nie wymyśliłem co z tym zrobić, dlatego się pytam.

AAA faktycznie. No mas rację ale jakoś olałem te elementy ;)

 

anything