trawa

Autor Wątek: TZPG czyli Żywiecka grupa Larpowa  (Przeczytany 6617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline barti[TZPG]

TZPG czyli Żywiecka grupa Larpowa
« dnia: Listopad 20, 2009, 01:13:02 pm »
Witam! Chciałbym wszystkim zaprezentować Żywiecką Grupę Larpową TZPG!


Nasza grupa powstała w 2007 roku gdy w małej grupce znajomych zaczęliśmy naszą przygodę z Larpami. Początkowo było to mniej więcej 10 osób, a nasze umiejętności w tworzeniu Larpów były bardzo niewielkie, jednak zapał i chęci powodowały że kolejne gry były na coraz wyższym poziomie a doświadczenia które wynosiliśmy z coraz to nowych Larpów owocowały. Zaangażowanie jakie wkładaliśmy w sprawę dały efekt w postaci coraz to większej liczby graczy, forum internetowego oraz filmików z naszych gier które znaleźć możecie na youtubie.

Do dnia dzisiejszego przez nasze Larpy przewinęło się ponad 100 osób, a nasze bractwo zrzesza mnóstwo młodych ludzi zainteresowanych fantastyką, historią, aktorstwem i wojowaniem. Obecnie rozwój grupy bardzo przyspieszył, zaczynają pojawiać się nowi ludzie z nowymi pomysłami, prowadzimy ożywione życie na forum i mamy wiele planów na przyszłość.

W swoim dorobku mamy ogromną liczbę zarówno LARP-ów jak i BLARP-ów. Wiele z nich zostało uwiecznionych na specjalnie wykonanych filmikach jak np:

BLARP: Bitwa o Półwysep Dłoni (filmik stworzony przez JohnegoW)

LARP: Nowa Ziemia (filmik stworzony przez Rudego)

Jednakże to co przedstawione jest na filmikach może was zwieść. W naszych Larpach staramy się coraz bardziej ograniczać rolę walki do minimum. Zależy nam głównie na fabule i grze aktorskiej. Dlatego oddzielną formę zabawy stanowią Blarpy których motywem przewodnim jest walka.

Obecnie mamy naturalny „zastój” zimowy (z powodu warunków atmosferycznych) – larpowa bomba wybuchnie na wiosnę. Obecnie zajmujemy się tworzeniem strojów, pisaniem fabuł, integracją z innymi grupami etc.  Na wiosnę w ramach żywieckiego konwentu fantasy Grojkon mamy w planach zorganizowanie największego larpa który będzie rozgrywał się w naszym własnym świecie wytworzonym w wyniku ciągłości fabularnej naszych gier. Po więcej szczegółów zapraszam na nasze forum http://www.tzpg.fora.pl/larpy-przyszle,3/larp-demonic-pomysl-maska-i-polksiezyc,442.html .

Wiele Larpów jest w przygotowaniu więc jeśli mielibyście ochotę spotkać się z nami na wiosnę to nie ma problemu – zapraszamy!

Pozdrawiam,
Barti

 

anything