Gildia Mangi i Anime (www.manga.gildia.pl) > Neon Genesis Evangelion

Evangelion The Movie (Live action)

(1/2) > >>

Rokubungi:
Witam.
Bardzo dawno mnie tu nie "bylo".. I widze,ze ten dzial chyba "wymiera" powoli,bo nikt tu od dawna juz nic nie napisal.. Ale moze "reaktywuje" go tym tematem :)
Wiele tu nie npisze,bo i niewiele wiem na ten temat.. Ale chodzi mi o nowy film z zywymi aktorami,w klasycznej konwencji Hollywood- "Evangelion" oczywiscie.. Zapowiadany jest juz od kilku lat.. Ja trafilem na pierwsze wiadomosci o nim przed okolo rokiem.. Podobno ma powstac miedzy 2009,a 2015 rokiem- coz za "rozciaglosc czasowa"!! [Ciekawe czy zdaza przed Trzecim Uderzeniem? :badgrin:] Ale zeby nie pisac tak "w powietrze" zapodaje linka: http://neon-genesis-evangelion.moviechronicles.com/?rd=1.
Moze kogos zainteresuje.
Pozdrawiam forumowiczow.

TC:
Wygląda na to, że Aktorski NGE raczej nigdy nie ujrzy światła dziennego, gdyż projekt utkwił w tak zwanym piekle deweloperskim... Może i lepiej? Kto wie co by z tego wyszło...
A tak swoją drogą, jak wy sobie wyobrażacie ten film? Kto waszym zdaniem powinien być reżyserem aktorskiego Neona? Jacy aktorzy powinni odgrywać główne postacie?

Hunter Killer:
Aż mnie korci napisać reżyser: Cameron :p
Co do aktorów, jakoś nie mam zdania, po za tym, że większość powinni stanowić japończycy, a kilka rodzynków, jak np. Asuka jakaś aktorka zachodnia (no bo gdzie się teraz znajdzie dziewczynę pochodzenia japońsko-amerykańsko-niemieckiego :) ).
Tak czy inaczej, ciężko widzę pomysł filmu fabularnego. Zwłaszcza przy ostatnich kiepskich adaptacjach, jestem raczej za tym by nie robić wersji live action.

TC:
Cameron? Czemu nie, choć w sumie jak dla mnie filmem mógłby się zająć Nolan, Ridley Scott, Paul Verhoeven,  albo Spielberg :smile: . Co do Camerona, to ponoć pracuje nad aktorską wersją anime Battle Angel.
Co do aktorów, to wątpię, by w hipotetycznym aktorskim NGE grali sami Japończycy (zresztą, postacie z Evy, tudzież z innych anime za bardzo nie przypominają Japończyków , ale to już inna bajka), aczkolwiek, to chyba nie jest do końca film stricte amerykański tylko koprodukcja Japońsko - amerykańska, gdyż w w projekt ten zaangażowane są 3 strony - studio Gainax, ADV (firma zajmująca się dystrybucją i dubbingiem anime [w tym Evy] w USA), a także Weta Workshop, czyli studio odpowiedzialne za efekty specjalne (WW stworzyło FXy do LOTRa, Avatara i Dystryktu 9, a także kilku innych filmów). Nie jestem pewien, ale mogło być tak, że amerykanie chcieli Amerykanów w obsadzie, Japończycy zaś swoich i  z powodu tej, oraz innych kłótni pracę nad filmem nie mogły pójść do przodu. Lata temu wyciekły do internetu Concept Arty Wety, które wskazywały na to, że  postacie nie będą za bardzo Japońskie  - postać Asuki była podpisana jako "Kate Rose" (w sumie Asukę powinna grać jakaś Niemka...), Misato jako "Susan Whitnall", zaś Rei jako "Ray" (z tym, że ta "Ray" akurat wyglądała jak Azjatka, podczas gdy pozostałe nie). Były też plotki, że w rolę Gendo miał się wcielić Agent Smith z Matrixa, zaś za jego syna miał robić Harry Potter. No cóż, prawda jednak taka, że nic z tego nie wynikło, i chyba już nie wyniknie...


--- Cytuj ---Tak czy inaczej, ciężko widzę pomysł filmu fabularnego.
--- Koniec cytatu ---
Fakt, istnieje zawsze obawa, że Amerykanie spłycą Evangeliona, pozbawią go całej religijno - filozoficznej otoczki (bądź co bądź, Amerykanie to bardzo religijny naród, i taki kinowy Evangelion może wywołać większe kontrowersje niż swego czasu Kod Da Vinci.), oleją całą psychologię, przez co zostanie efekciarska rozpierducha w stylu aktorskich Transformerów Michaela Baya. Na pewno ludzie, którzy próbowali przenieść na duży ekran Evę zdawali sobie sprawę z faktu, że to nie będzie łatwe, chyba nawet jeden z kolesi z ADV gdzieś kiedyś powiedział, że wbrew pozorom, NGE to nie jest bajka w stylu Transformers, pomimo tego nawet, że tu i tu mamy wielkie roboty ratujące świat.  :wink:
Nie wiem też, jak oni chcieli ująć fabułę serialu w filmie, pewnie też akcja filmu została by przeniesiona do Ameryki, przez co Gefront zamiast pod Tokio3, znajdował by się pod New York 3, tudzież Los Angeles 3...


P.S. A co byście powiedzieli na film opowiadający o 2 Impakcie? Mroźna Antarktyda (pamiętacie film "Coś"? Nie wiem jak wy, ale ja kocham ten klimat!), tajna wyprawa badawcza, Adam, eksperymenty na Adamie i na końcu Wielkie BUM!. To było  by coś, w dodatku taki film byłby świetnym wprowadzeniem do właściwego filmu na podstawie NGE + plus można by jeszcze rozwinąć wątek Seele.  :smile:
Z drugiej jednak strony, fabuła takiego filmu nikogo by nie zaskoczyła, a zwłaszcza fanów Neona, nie był by to już ten Evangelion, którego wszyscy znamy i kochamy - inny czas i miejsce akcji, brat Evangelionów i ich pilotów, tudzież  innych postaci, no i tylko jeden Anioł. :wink:
 P.S.2 Kurde, ale się rozpisałem!  :smile:

Hunter Killer:

--- Cytat: TC w Wrzesień 14, 2011, 06:16:37 pm --- akcja filmu została by przeniesiona do Ameryki, przez co Gefront zamiast pod Tokio3, znajdował by się pod New York 3, tudzież Los Angeles 3...
--- Koniec cytatu ---
To i kilka innych "ciekawostek" właśnie przyczyniło się iż wolałbym nie widzieć Evangeliona spod pióra amerykańca. Ale też nie uwierzę w to by usa nie połasiło sie na taki temat jak Eva albo, że Hollywood dało by wolną rękę komu kto chciałby zrobić film w Japonii za amerykańskie pieniądze. Patrz Dragon Ball...kompletna plama, jedynie Bulma jako wg jeszcze jakoś pasowała, ale reszta tragedia, tragedia i jeszcze raz żal.--- Cytat: TC w Wrzesień 14, 2011, 06:16:37 pm ---P.S. A co byście powiedzieli na film opowiadający o 2 Impakcie?

--- Koniec cytatu ---
I to byłby najlepszy pomysł. Widać by było jak się to zaczęło, jak doszło do Impaktu, jak zawiązywał się Seele, itd, a na końcu ktoś (bliżej nie pokazana ręka) rzuca na stół 3 fotki z małymi Shinji, Asuka, Rei (w słoiku? ) i w tle słychać głos "oto nasza przyszłość".
Dobra może za daleko w czasie pojechałem, ale sam pomysł o 2 impakcie jest dobry.

A film "coś" pamietam, zarąbisty horror bazujący głównie na psychice, a nie wizualnie, niestety z racji słabszych efektów specjalnych niedoceniony w ameryce. Nie pamiętam co wychodziło razem z nim ale miało lepsze efekty i amerykanie rzucili się na to, był to bodaj Tron, ale głowy nie dam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej