Gildia Historii (www.historia.gildia.pl) > Forum Historii

Historia Współczesna

<< < (2/3) > >>

krytyk:
Wczoraj znalzałem w sieci ciekawą strone
http://history.serw.com.pl/trag/
dotyczaca katastrof morskich i zatopień statków i okretów wojennych.
Niestety nie ma tam możliwosci skomentowania jej treści, wiec pomysłałem o tym forum. Przeczytałem tam miedzy innymi opis zatopienia na Bałtyku w kwietniu 1945 roku, niemieckiego statku "Goya" przez radziecka łódz podwodna "L-3". Autor strony opisuje ten podwodny atak na transportowiec chroniony przez aż 7 eskortowych jednostek- jako "watpliwy sukces". Określiłbym to jako co najmniej przesade! Nie komentuje tu bynajmniej rzezi wsystkich płynacych na tym statku ludzi, ale pod wzgledem że tak powiem "technicznym" (umiejatnosci załogi okretu "L-3") atak na tak chroniony cel to z pewnosią sukces.

krytyk:

--- Cytat: "MSJ" ---witam,
ogladam sobie to forum i widze jedynie ze tu sie mowi o rycerstwie...
czy sredniowiecze i czasy rycerstwa to jedyny okres historii ktory was interesuje?
moze sa tu pasjonaci historii wspolczesnej, historii zwlaszcza wojskowosci, sluzb specjalnych i historii III Rzeszy?
--- Koniec cytatu ---


Szanowny MSJ proponuje by zminić tytuł tego tematu na cos o flocie/marynarce wojennej. Historia wspólczesna to chyba troche zbyt ogólnikowe, chyba zgodzisz sie ze mna? Temat o wywiadzie ("Szpiegostwo") już jest, a inne wymienione przez ciebie mozna przecież założyć. Z całym szacunkiem dla miłosników sredniowiecza (rycerstwa), mysle że forum sie zdecydowanie ożywi gdy "rusza sie" miłosnicy historii najnowszej (głównie XX wiecznej).

MSJ:

--- Cytat: "krytyk" ---Szanowny MSJ proponuje by zminić tytuł tego tematu na cos o flocie/marynarce wojennej. Historia wspólczesna to chyba troche zbyt ogólnikowe, chyba zgodzisz sie ze mna? Temat o wywiadzie ("Szpiegostwo") już jest, a inne wymienione przez ciebie mozna przecież założyć. Z całym szacunkiem dla miłosników sredniowiecza (rycerstwa), mysle że forum sie zdecydowanie ożywi gdy "rusza sie" miłosnicy historii najnowszej (głównie XX wiecznej).
--- Koniec cytatu ---


Szanowny krytyku;-)

hm nie bede zmienial tytulu tego tematu. sam sie zrobil tematem o marynarce co mnie zupelnie nie interesuje, oczywiscie pewne informacje sa ciekawe. (czy zauwazyliscie ze wielu szefow wywiadow wywodzi sie z marynarki wojennej - wystarczy chocby wspomniec Canarisa czy Heydricha, ktorzy swoja kariere zaczynali w marynarce, ale podobnie bylo i w II RP.)

tematem tym chcialem jedynie wybadac czy istnieja tu na forum milosnicy historii wspolczesnej. mozna przeciez zalozyc nowe tematy:

- Waffen SS - co by nie mowic o nich zle, to byly to doprawdy doskonale jednostki pod wzgledem wojskowym, choc poczatkowo skladajace sie z ostatnich degeneratow pilnujacych obozow koncentracyjnych.

- II wojna światowa - dyskusje o sprzecie, zolnierzach, bitwach, kampaniach, polityce itp. itd.

- Szpiegostwo - temat juz jest.

- Wietnam, Afganistan itp. - konflikty zimnej wojny.

To tylko kilka sugestii z mojej strony.

Gollum:
No to do roboty!

krytyk:

--- Cytat: "MSJ" ---
Szanowny krytyku;-)
hm nie bede zmienial tytulu tego tematu. sam sie zrobil tematem o marynarce co mnie zupelnie nie interesuje, oczywiscie pewne informacje sa ciekawe.
(czy zauwazyliscie ze wielu szefow wywiadow wywodzi sie z marynarki wojennej - wystarczy chocby wspomniec Canarisa czy Heydricha, ktorzy swoja kariere zaczynali w marynarce, ale podobnie bylo i w II RP.)
--- Koniec cytatu ---


Szanowny MSJ
1) Okey niech temat zostanie pod tym tytułem. Takie ogólne podejscie mozę sie tu na forum przydać.
Co do oddzielnego tematu o Flocie to załoze go sam.
2) Co do tych szefów wywiadów to mysle że marynarz musi być (siła rzeczy) bardziej "światowy" niż oficerowie wojsk lądowych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej