Autor Wątek: Jakich Farb Używacie?  (Przeczytany 8167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alchemik

Jakich Farb Używacie?
« dnia: Lipiec 11, 2003, 03:01:37 pm »
Zwracam się do was z pytaniem - Jakich farb używacie i jakie macie z nimi doświadczenia? Czy stosujecie do malowania figurek wyłącznie farbek Citadela? Co sądzicie o farbkach Pactra? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z Vallejo Colors? Czy używacie tylko bazowych kolorych czy też może korzystacie z całego asortymentu - lakiery, cienie itd.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2003, 03:38:58 pm »
Słuchaj, no i co znalazłeś ten sklep??
Jak tak to powiedz jak z ceną i czy może już próbowałeś coś pomalować ??

Pozdrawiam

Offline Alchemik

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2003, 03:44:23 pm »
Jutro tam jade, wezme chyba kolory bazowe i potestuje. Teraz zaczalem uzywac Pactry i jakos specjalnie nie marudze. Chcialem sie wlasnie dowiedziec czy ktos mial juz jakies doswiadczenie z Vallejo:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline sas

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2003, 04:25:58 pm »
pactry są okey, ale z racji tego, że są rzadkie opłaca się kupować tylko czarną i białą. i są tańsze ponad dwukrotnie.
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Alchemik

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2003, 05:58:01 pm »
He dwukrotnie to malo powiedzane - kosztuja 3.50 za sloiczek a cytadelki 11. A co sadzicie o ich kolorystyce - blakna szybko, trzymaja sie powierzchni? Czy ktos ma doswiadczenie w stosowaniu tzw. farb transparentnych?
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Malekith

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2003, 06:51:52 pm »
używam humbroli, mam kilkadziesiąt farb tej firmy, citadel, coś ok 20, są beznadziejne, ponieważ szybko wysychają, i za to płacę 11 zetów (tzn płaciłem), jedynie tusze do cieniowania to rewelka, no i stare cytadele- mam ich kilka, mają z 5 lat, zadna nie zaschła ani trochę! teraz produkują tandetę, mam też trochę pactry, ale raczej do modeli niż do figurek

Offline Vallarr

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2003, 06:54:38 pm »
malowałem wardancerów transparentnymi farbami ( do szkła ) coby mieli lateksowe ubranka - tak to wygląda 8) ogólnie słabo kryje , długo schnie - do kilku dni nawet . ogólnie ciężko sie nimi maluje .
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline trojek84

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2003, 08:16:54 pm »
Ciezko bo trzeba eksperymentowac, ja nawet tych revela od modeli kiedys uzywalem ale tylko do plastikowych fogsow. Teraz to jakas tandete produkuja, kumpel rok nie malowal i ma 20 farb do kosza (a GW +220 zl :() Dlatego jak mam farby to staram sie je jak najszybciej zurzywac, czest pozyczam komus i od kogos, ale mimo szuakania nawet polskich barw to te citadeli do figurek sa chyba najlepsze...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Lawfulone

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2003, 08:23:47 pm »
kupiłem od jedenego kolesia z poznania(niech go coś żeżre) mastysie pomalwoaną pactrą na podkładzie GW. wszystkie uzyte przez #@$@$ kolory świeciły się jak psu jajca,sama mastysia była po prostu zalana farbą-figurka straciłą fakturę. jedno da się na pewno o tych farbkach powiedzieć- kret ją zmywa...
ttp://www.kingsofchaos.com/recruit.php?uniqid=58cv83cp

Offline Alchemik

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2003, 08:39:24 pm »
No tak swieca sie faktycznie - ale po pokryciu matowym lakierem nie ma juz takiego wrazenia - teraz robilem wlasnie plaszcze pactra i wydaje sie ze wychodza ladniej niz cytadelki
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Malekith

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2003, 11:49:14 am »
żeby pactra się nie świeciła to po pierwsze musi być matowa :) po drugie naprawdę dobrze wymieszana

Offline Alchemik

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2003, 12:50:15 pm »
Ha pierwsze wrazenia z stosowania farbek Vallejo Colors znajdziecie w tym poscie

http://www.forum.gildia.com/viewtopic.php?t=3138&postdays=0&postorder=asc&start=30
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline KOOBA.84

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2003, 01:16:57 pm »
Ja uzywam farb Humbrola, Model Mastera (slownie 2 kolory), Pactry i GW... poprostu sadze, ze niektore kolory lepiej wygladaja w wydaniu jednych firm, gorzej w wydaniu drugich.

Odradzam Revele - sa geste jak krew rozlana na polu bitwy po zapadnieciu zmroku :) a to zle.
Niektore kolory z GW wydaja sie niezbedne i nie do zastapienia (oczywiscie mozna probowac miesznai ale to nie zawsze dbrze wychodzi)
A co do pactry to jestem zachwycony - ladnie sie toto miedzy soba wiesza (a nawet z farbami GW) wiec majac naweyt niewiele farb mozna osiagnac dosc porzadne efekty. No i ta cena... zyc nie umierac! tak, potwierdzam siweca sie, ale lakier matowy dziala i na dodatek figurka zabezpieczona lakierem sie nie sciera wiec o co chodzi?
iech zyje krol!


Offline Wargrandmaster

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2003, 02:31:34 pm »
A jak sie zmywaja te farby? Pactra i Humbrole - schodza tak latwo jak farbki GW? I czy w Pactrze mozna dostac te bajery z GW jak washe i lakiery do klejnotow?

Jak wlasnie robicei klejnoty bo ja zabralem kilka lakierow do poznakci mojej mamy:) i nimi robilem i jeszce takie cos co sie przykleja na paznokciach uzywalem:)

Offline Malekith

Jakich Farb Używacie?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2003, 09:47:35 pm »
humbrole i pactre najlepiej się zmywa zmywaczem/rozpuszczalnikiem do akryli (no chyba, że używasz emalii humbrola to wtedy do emalii), taka buteleczka całkiem spora polskiej produkcji powinna być w każdym sklepie modelarskim

nie można dostać inków bo pactra i humbrol to farby pod militaria i nie mają washów
ale washa oczywiście modelarze robią rozcieńczając odpowiednio farbę
do tej pory spotkałem tylko parę washów lifecolor (też pod militaria) oprócz farb gw
to akurat lubię w farbach gw- washe :)
co do klejnotów to wystarczy kupić błyszczący przeźroczysty lakier, taniej niż od gw