trawa

Autor Wątek: Komiksy i picturebooki dla dzieci.  (Przeczytany 69829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 12, 2014, 01:31:23 pm »
ale przeciez LL nie jest blogiem z recenzjami, tylko z fotkami rekomendujacymi "ladne" komiksiki i picturebooki, ktore wpisuja sie w estetyke "hipster-trendi", so, gdzie jest problem?

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 12, 2014, 01:42:27 pm »
ale przeciez LL nie jest blogiem z recenzjami, tylko z fotkami rekomendujacymi "ladne" komiksiki i picturebooki, ktore wpisuja sie w estetyke "hipster-trendi", so, gdzie jest problem?

Dokładnie tak.

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 12, 2014, 02:56:35 pm »
O komiksach i książkach w internecie piszą również dzieci - http://ksiazkinaczacie.blox.pl/html

Dla mnie, jako twórcy komiksu dla dzieci, te opinie są równie ważne (jeśli nie cenniejsze) jak fachowe recenzje.

Offline karolkonw

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 12, 2014, 03:57:07 pm »
Dokładnie tak.

mysle ze sie nie rozumiemy
ale nie chce mi sie tego ciagnać:/

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 12, 2014, 04:57:01 pm »

Dziwie się trochę Twojej obronie LL bo między bogiem a prawdą zaprzecza poradnikowi recenzenta który kiedyś...
 opublikowałeś   

Wyjaśnijmy sobie, że przed podaniem przez Ciebie linka nigdy nie zaglądałem na LL i w przyszłości też raczej nie będę.
Powiedzmy sobie też, że podałeś linka w odpowiedzi na moją prośbę, żeby podać adresy stron, z których można się ponabjać. Nie słyszałem, nie widziałem i nie znam opinii, że LL jest
"Opiniotwórcze takie
ciekawe takie
WOW!"
Zaproszony przez Ciebie do nabijania się z tej strony, przejrzałem ją i nie znalazłem na niej nic na nabijanie się zasługującego. Zauwazyłem natomiast, że w tekstach tam publikowanych widać świadomość formy: nie udają one tego, czym nie są.
Tłumaczyłem już wcześniej, że internet jest miejscem, w którym różni ludzie różne rzeczy zamieszczają i robią to równiez dlatego, że nikt by im takiej pisaniny nie przyjął do druku w piśmie krytycznym. LL mieści się wśród róznych odmian internetowej pisaniny. Nie bronię tego bloga jako rzeczy "opiniotwórczej takiej, ciekawej takiej, WOW", bronię go przed oskarżeniami o "szmacenie języka" i "tragiczność", bo z tym mamy do czynienia na stronach, do których linki podał Marek. A skoro już się coś krytykuje, to wypada umieć zauwazyć różnicę pomiędzy wspaniałym - przyzwoitym - takim sobie - uchodzącym w tłoku - niedobrym - złym bardzo - tragicznym - absolutniedodu** itd.

Uważam, że przyczyną Waszych ataków na LL nie jest to, że tekst tam publikowane są "tragiczne", ale to, że teksty tam publikowane są
"Opiniotwórcze takie
ciekawe takie
WOW!"
Chcecie krytykować 3500 fanów strony na facebooku - proszę bardzo, ale róbcie to wprost, a nie zachodząc ich od tylca. I nie wciągajcie mnie w tę gierkę, podrzucając mi linka i licząc, że się oburzę.

Offline karolkonw

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 12, 2014, 05:07:00 pm »
I nie wciągajcie mnie w tę gierkę, podrzucając mi linka i licząc, że się oburzę.

e nie
nie miałem takich intencji
masz racje - drapanie sie w głowe i pyskowanie że świat się zmienił jest trochę głupie...
przyznaje

Oburz mi przeszedł po tym jak zobaczyłem krytyków filmowych promujacych film ktorego nie widzieli...
ide za stodołe strzleic sobie w glowe


Offline turucorp

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 12, 2014, 05:11:05 pm »
ide za stodołe strzleic sobie

lepiej nie idz, strasznie wieje, jeszcze przeziebisz nerki i bedzie kolejny problem :(

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 12, 2014, 06:10:58 pm »
O komiksach i książkach w internecie piszą również dzieci - http://ksiazkinaczacie.blox.pl/html

Dla mnie, jako twórcy komiksu dla dzieci, te opinie są równie ważne (jeśli nie cenniejsze) jak fachowe recenzje.


A ich (jego) prace?

http://www.domplusdom.pl/strona-konkursowa/plantacja-prysznicow

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 12, 2014, 06:37:15 pm »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 12, 2014, 08:22:03 pm »
Świetne, Mazolowe.

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:45:32 am »
W serwisie Qlurka.pl ukazała się recenzja Misia Zbysia.
 
Co sądzicie o uwagach recenzentki na temat błędów w rysunku (źle usytuowane oczy) oraz pomieszanie kontynentów, po których poruszają się bohaterowie (hiena+koala+aztecka piramida w tym samym miejscu)?
 
Czy według Was autor może sobie pozwolić na takie miksowanie oraz używanie pewnego rodzaju przerysowania (oczy), czy skoro ma to spaczyć umysły małych czytelników, wszystko powinno być "po bożemu"?
 
Moja opinia jest taka, że w tym komiksie bohaterowie poruszają się w zmyślonym, niejako baśniowym świecie, który oczywiście ma elementy spójne z naszą rzeczywistością (gatunki zwierząt, elementy krajobrazu), ale nie myślałem, że może być traktowany tak dosłownie. Wiele z postaci pojawiających się na kartach komiksu, to zmyślone, nieistniejące gatunki. Gdybyśmy chcieli wyliczać tego typu błędy, to jest ich na prawdę cały wachlarz od różowego borsuka począwszy na rekinie posiadającym nogi kończąc (nie wspominając o tym, że wszystkie te zwierzęta mówią).
 
Ciekaw jestem jednak Waszej opinii, bo może mi brakuje dystansu i faktycznie powinniśmy uważniej kreować świat Misia i Borsuka w kolejnych częściach.

Offline turucorp

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:17:11 pm »
Ciekaw jestem jednak Waszej opinii, bo może mi brakuje dystansu i faktycznie powinniśmy uważniej kreować świat Misia i Borsuka w kolejnych częściach.

hehe, przypomniec ci, jak "koledzy" mi dowalaja jak sie przejmuje tego typu recenzjami?
a tak na powaznie, klasyczne "pitolenie o Szopenie", zrobiles podrecznik szkolny czy opowiesc dla dzieciakow?
jak rozumiem recenzentka zamazuje markerem w "Jasiu i Malgosi" sceny z czyms tak absurdalnym jak chatka z piernika i lukru, a "Czerwony kapturek" c calosci laduje na indeksie ksiag zakazanych dla maloletnich umyslow, bo jak to tak, gadajacy wilk, ktory polyka w calosci ludzi?
Myszka Miki tez nie ma szans, bo ma calkowicie zachwiane proporcje ciala, gada i w dodatku chodzi w ubraniu i na dwoch lapach.
Jaszczu, no wez...
Zeby bylo smieszniej, jak w Berlinie, w samym centrum miasta lataja czaple, zurawie itp., to zdaniem recenzentki jest zaburzenie naszej rzeczywistosci?
Czy moze potrzebuje do tego piranii, ktore caly rok zeruja w niektorych polskich akwenach, albo kangurow, lam i strusi, ktore calymi stadami ganiaja po poteznych ranczach w niektorych regionach naszego kraju?

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:28:52 pm »
No właśnie ja też najpierw zareagowałem śmiechem, ale wymieniłem wczoraj z kimś na ten temat kilka mali, i mimo, że ten ktoś napisał mi: "zresztą wszystkie jej "wytyki' sprowadzają się do jednego: zrobić tak, aby jeśli juz dziecko się czegoś miało nauczyć, to jak 'kalkować' rzeczywistość a nie jak ją przetwarzać." (co jest bardzo ładne), to napisał również, że ten geograficzny argument jest w stanie przyjąć (choć nie musi się z nim zgadzać). (celowo nie zdrazdam rozmówcy, jest na forum, jak będzie chciał, to się ujawni ;) )

I tak się trochę nad tym zadumałem i pobiegłem dziś na forum po więcej opinii :)
Ja to w oógle z tych przejmujących się jestem, więc tego. Teraz rysuję dziki zachód i jak mi przyjdzie fantazja narysować pandę kowboja, to nie wiem czy za bardzo nie nabałaganię dzieciom w głowach :)

Offline turucorp

Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:49:00 pm »
to napisał również, że ten geograficzny argument jest w stanie przyjąć (choć nie musi się z nim zgadzać)

ale jaki geograficzny argument?
piramidy mozna trafic bez problemu nawet w Polsce, po Alpach biegaja (na wolnym wybiegu) himalajskie jaki i peruwianskie lamy, piranie naprawde grasuja w naszym kraju (krokodyle tez sie trafiaja).

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Komiksy i picturebooki dla dzieci.
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 14, 2014, 02:15:35 pm »
Jaszczu po prostu przedstawia społeczeństwo mobilne, w którym każdy może mieszkać gdzie mu się podoba (wiadomo, że w bajkach o zwierzątkach wcale nie chodzi o zwierzątka).