Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18  (Przeczytany 131314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2010, 12:57:26 am »
Taa szczególnie fajne jest odkopywanie samochodu i wykopywanie sobie podjazdu do drogi bo jakieś tłuki odśnieżające chodniki robiąc to zasypały śniegiem cały parking -.-

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2010, 08:12:57 am »
A bo w miastach zima zawsze jest beznadziejna.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Frey Ikari

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2010, 05:47:04 pm »
wolałbym by śnieg już nie padał. :neutral:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2010, 06:38:00 pm »
E tam, świetnie jest. Godzinę odśnieżałem, potem przejechał pług i wszystko z ulicy władował mi znowu na chodni. I o dziwo całkiem fajnie odśnieżało mi się kolejną godzinę :)

Offline maszkov

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2010, 08:44:44 pm »
ja mam już dosyc tej pogody... jeszcze odśnieżam po 3 godziny -.-




I na ch*j się gapisz...

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2010, 08:47:40 pm »
ja zamiast łopaty do odśnieżania trzymam kodeks cywilny, ewentualnie karny albo kpa.
Już wolałbym odśnieżanie  :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2010, 09:22:37 pm »
ja zamiast łopaty do odśnieżania trzymam kodeks cywilny, ewentualnie karny albo kpa.
Już wolałbym odśnieżanie  :D
KPA mam całkiem ładnie opracowane na kompie,
kodeks wygląda mniej więcej tak:
Spoiler: pokaż


...
Art. 6. (związanie prawem) Organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa.


Polega to na ustalaniu przez organ administracji publicznej zdolności prawnej do prowadzenia postępowania w danej sprawie oraz zastosowanie przepisów prawa materialnego i przepisów prawa procesowego przy rozpatrywaniu  i rozstrzygnięciu sprawy .

Działanie na podstawie prawa oznacza:
1.   działanie na podstawie obowiązującej normy prawnej
2.   prawidłowe ustalenie znaczenia normy prawnej
3.   niewadliwe dokonane subsumcje
4.   prawidłowe ustalenie następstw i normy prawa procesowego

Zasadę praworządności przyjmuje wśród zasad podstawowych Europejski Kodeks dobrej Administracji.

Art. 7. (praworządność) W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności i podejmują wszelkie kroki niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli.

Z zasady tej można wyprowadzić:
1.   zasadę ogólną kontroli i nadzoru nad przestrzeganiem prawa w postępowaniu.
2.   zasadę ogólną prawdy obiektywnej – jest to naczelna zasada postępowania i z niej wynika obowiązek organy administracji publicznej „wyczerpującego zbadania wszystkich okoliczności faktycznych związanych z określona sprawą aby w ten sposób stworzyć jej rzeczywisty obraz i uzyskać podstawę do trafnego zastosowania przepisu prawa”
3.   zasadę ogólną uwzględniania interesu społecznego i słusznego interesu obywateli – zasada ta jest powiązana z konstytucyjna zasadą proporcjonalności.
... itd.


Jak cuś wal na pw.

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2010, 09:25:57 pm »
dzięki, ale kpa sam mam nieźle opracowane, to kazusy z cywilnego mnie najbardziej przerażają (w przeciwieństwie do karnego jest strasznie nudne i nieciekawe).


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2010, 09:35:26 pm »
To z góry uprzedzam, że wykroczenia są równie nudne co karne :p, a kazusy na egzaminach (przynajmniej u nas) są zazwyczaj banalne. Swoją drogą co i gdzie studiujesz?

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2010, 09:47:28 pm »
administracja/opole. A ty ? ;)
 
z cywilnym problem jest taki że kazusy są a kodeksu mieć nie można i zostaje uczenie się go (kodeksu) na pamięć, co jest, delikatnie mówiąc niezbyt przyjemne. A samą książkę z wykroczeń się całkiem przyjemnie czyta.   


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2010, 10:01:25 pm »
Administracja/Wrocek - obecnie 4 rok :D, a brak kodeksu na kazusach to faktycznie wał.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 11, 2010, 06:51:47 am »
Sporo nas administratorów na tym forum  :D ( skończyłem w zeszłym roku licencjat z administracji)

Offline Konował

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 11, 2010, 09:25:08 am »
o skoro tylu tu administratywistów to mam pytanie które zadaje sobie większość osób u mnie z roku.

Mieliście przedmiot podstawy energetyki ? Jest bardzo fajny, dużo o elektrowniach cieplnych, geotermalnych, raz był nawet wykład poświęcony piorunochronom (co to jest, po co/gdzie się je stosuje).


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 11, 2010, 09:27:21 am »
Ja miałem jako wykład do wyboru, ale wolałem Patologie Społeczne i nie zapisałem się.
Wykładowca pracował w więzieniu i opowiadał o różnych ciekawych przypadkach.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:27:05 am »
Administracja... Jak dobrze pójdzie, to po studiach będę administratorem... jakiejś sporej sieci komputerowej ;-)
I'd like to be a tree

 

anything