trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tranway

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:20:03 am »
Nawet się trochę dziwię, że na okładce nie ma wielkiego napisu "komiksy twórcy Lanfeusta!"
Kupujący, którzy wiedzą kim jest Lanfeust nie zapewnią sukcesu serii. Tak jak w przypadku Star Wars Komiks, tu rozchodzi się nie o czytelników komiksów, lecz o czytelników fantasy, stąd moje obawy. Mi nie rozchodzi się o 20 zł przeliczane na strony/historie etc., lecz o bezwględne 20 zł - jakkolwiek by to dziwnie brzmiało :)

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:28:33 am »
Oczywiście, że nie zapewnią. Nie pisze się na plakatach "film Petera Jacksona" zakładając, że przyjdą tylko ci, którzy kojarzą to nazwisko.

A 20 zł to jest bilet do kina.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline holcman

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:32:34 am »
A 20 zł to jest bilet do kina.

To jest mniej niż bilet do kina.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:33:58 am »
Nawet się trochę dziwię, że na okładce nie ma wielkiego napisu "komiksy twórcy Lanfeusta!"

Bedzie na folijce. :)

Jesli wydadza to jak Machine czy Playboya, to bedzie ok, ale pamietam historie ze Swiatem Komiksu i nie podejrzewam Egmontu o nadmierne przejecie forma.  :-?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:47:37 am »
To jest mniej niż bilet do kina.

U mnie na prowincji kina są tańsze, przynajmniej w "tanie wtorki" i "tanie poniedziałki". W inne dni to ja dziękuję.

Jesli wydadza to jak Machine czy Playboya, to bedzie ok, ale pamietam historie ze Swiatem Komiksu i nie podejrzewam Egmontu o nadmierne przejecie forma.  :-?

Mam nadzieję, że środki będą na papierze nie gorszym, niż sensacje, wiekiXX/XXI itp.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline jolan13

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:51:20 am »
Ja bardzo się cieszę na ten magazyn. Sporo czytania za 20 zł, które stanowi przecież TYLKO 20 zł. Dokładnie, to cena biletu do kina, to 2 paczki fajek, to 6 browarów. Na moje to niewiele. Obawiam się tylko tego, czy tą tematyką egmont będzie potrafił zainteresować aż tyle odbiorców, aby magazyn ten był na dłużej dostępny w szerszym obiegu. Boję się tego, że w trybie miesięcznym może za długo ten magazyn nie pożyć, bardziej zachowawczym byłoby wydawanie takiego magazynu co dwa miesiące. Ale zobaczymy, osobiście życzę tej inicjatywie jak najlepiej, oczywiście będę kupcem :)

Offline kas1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:02:15 pm »
Podoba mi się ten projekt. Trochę brakuje na rynku takiej taniej i lekkiej lekturki do poczytania na kibelku. Z mojej strony 3xTAK.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:02:50 pm »
oczywiście będę kupcem :)
kupcem powiadasz?
A może kupującym, nabywcą?

Offline Red_AV

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:10:49 pm »
... poza tym ocenianie atrakcyjności komiksu w oparciu o liczbę stron jest nieporozumieniem.

Myślę, że nie chodzi o ocenianie po liczbie stron tylko raczej zachętę w postaci niskiej ceny, żeby przełamać opory i "zaryzykować" kupno pierwszego numeru. Fani i tak to zrobią a Egmontowi chodzi raczej o pozyskanie szerszej rzeszy czytelników.
Poziom ceny ustalony na 20 zł raczej eliminuje "dzieciaki" jako główną grupę docelową i jak już ktoś zauważył nie jest to pozycja "przy okazji" jak Star Wars komiks. Gdyby tak miało być to faktycznie dawali by po jednej historii za 9zł.
Inna sprawa że cena może pójść w górę o 5 może 10 zł za kilka numerów.
Moim zdaniem Egmont celuje właśnie w wielbicieli fantasy i dania im czegoś lżejszego w przerwach między książkami.

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:13:46 pm »
Właśnie kupcem, kolega jolan13 celowo włączył perspektywy zawodowe do zachwytów nad nową inicjatywą Egmontu. Będę szansonistą!
Chrzań się, Smirnov

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:15:39 pm »
Moim zdaniem Egmont celuje właśnie w wielbicieli fantasy i dania im czegoś lżejszego w przerwach między książkami.
Cóż, książki czytane przez wielbicieli fantasy do wybitnie ciężkich nie należą... Co może być od nich lżejsze?
Chrzań się, Smirnov

Offline kas1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:17:54 pm »
Sprzedawane kiedyś spod lady "Czytadła"  :badgrin:

Offline tranway

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:19:01 pm »
Tak sobie pogdybam (a co!).
Jeśli komiks zdrożeje (za jakiś czas) do poziomu 30 zł, to ciężko to widzę. Przeciętny "fan fantastyki" pomyśli sobie, że za tę kwotę można już kupić książkę....

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:28:30 pm »
Cóż, książki czytane przez wielbicieli fantasy do wybitnie ciężkich nie należą... Co może być od nich lżejsze?

"Inne pieśni" Dukaja to taka pierdółka jest w sam raz do nauki czytania dla przedszkolaków. "Władca Pierścieni" też w sumie taki poziom szkolnej rozprawki.

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:33:52 pm »
Uwielbiam takie akcje. Jedna strona, a na niej trzech czepiaczy - jeden, bo cena biletów nie ta; drugi, bo słowo nie to; trzeci, bo uogólnienie. Zgroza :roll:

(a ja jestem czwartym, hihi)
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos