Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline helsing

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #615 dnia: Kwiecień 22, 2010, 07:30:36 pm »
Nawet w polskiej Wikipedii jest o "Stuleciu" artykuł, z którego wynika, że są 3 części. :wink:
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Gre

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #616 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:11:02 pm »
ok zwracam honor i kłaniam sie nisko przed egmontem:)
 :cool:

Offline aniou

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #617 dnia: Kwiecień 24, 2010, 10:02:25 am »
Czytał już ktoś z Was "Wydział Lincoln"?
Bo zastanawiam się nad kupnem i byłbym wdzięczny za opinie  :wink:

Offline silent.bob

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #618 dnia: Kwiecień 24, 2010, 06:40:18 pm »
Czytał już ktoś z Was "Wydział Lincoln"?
Bo zastanawiam się nad kupnem i byłbym wdzięczny za opinie  :wink:

Komiks bardzo dobrze narysowany.  Plecy tego konia to poziom światowy.
Wartka akcja jak w  XIII-tce, ale z elementami nawiązującymi do prawdziwych wydarzeń.
Jeśli lubisz takie klimaty to się nie zawiedziesz.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #619 dnia: Kwiecień 24, 2010, 09:04:26 pm »
na kw egmont podał zapowiedzi do sierpnia. m.in.

czerwiec:
skarbek
hellblazer rake at the gates
sin city

lipiec
krzyk ludu
trolle
baśnie
sandman

sierpień
arq2
w poszukiwaniu ptaka czasu
rozbitkowie czasu
lucyfer

wg mnie chude miesiace (co z drugiej strony pozwoli nadrobic orginaly).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2010, 11:24:25 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #620 dnia: Kwiecień 25, 2010, 09:08:09 am »
Pełne zapowiedzi z cenami:  http://komiks.nast.pl/nowosci/12635/KSK-do-sierpnia/
W maju dziwi (albo i nie) wyższa o 10zł cena Samotnika (na stronie Egmont było 69.9zł)
W czerwcu tak jak się spodziewałem nowy Hellblazer - ale jego cena 69.9 to jakiś nowy rekord - paranoja - za 209str kiepsko wydanego komiksu!
W lipcu cieszy "Krzyk Ludu" - cena może być 139zł (ponad 300stron) no i nowe Baśnie, Egmont coś przyśpiesza także z twardo-okładkową reedycją Sandmana.
W sierpniu oferta dość bogata - chyba, że tak jak w poprzednich latach zaliczą obsuwy - nareszcie Arq t.2, no i szybko kolejna część Lucyfera (tym razem tańsza, choć nieco cieńsza).

bidubi

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #621 dnia: Kwiecień 25, 2010, 09:23:53 am »
Mnie cieszy kolejny komiks Lou :)

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #622 dnia: Kwiecień 25, 2010, 09:31:50 am »
właściwie to do sierpnia chyba nic nie kupię. na uwagę zasługuje hellblazer - rake at the gates jest od mniej więcej 2 lat niedostępny na rynku, więc polska edycja znajdzie zapewne nabywców. może stąd cena 70 PLN? (chora moim zdaniem).

ceny u wszystkich wydawców poszły w górę. ciekawe czy to naturalna decyzja inflacyjna czy też może znowu zmniejszają nakłady co by zbyt dobrze nie wróżyło.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #623 dnia: Kwiecień 25, 2010, 10:09:23 am »
właściwie to do sierpnia chyba nic nie kupię. na uwagę zasługuje hellblazer - rake at the gates jest od mniej więcej 2 lat niedostępny na rynku, więc polska edycja znajdzie zapewne nabywców. może stąd cena 70 PLN? (chora moim zdaniem).


przy dzisiejszym kursie dolara (2.9)  to odpowiada ok 24$ - TPB w US kosztuja okolo 20$, wiec jak dla mnie ta cena jest w miare normalna...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #624 dnia: Kwiecień 25, 2010, 10:32:11 am »
coś się komuś popierniczyło.

"Lucyfer": "Dworce ciszy" - tom 5 - 49,90 zł (Miękka) - piąty tom Lucyfera nosi tytuł Inferno i tegoż tomu okładka widnieje w katalogu na stronie Egmontu. wiem, bo na półce ten zbiór mam i jak być stoi na grzbiecie: 5.

natomiast rozumiem, że "Dworce ciszy" ma być tłumaczeniem tytułu tomu szóstego, czyli Mansions of the Silence. mam prośbę, niech mnie ktoś oświeci, bo przyznam, że do Lucifera dopiero się przybieram, czy w tym tomie mowa jest o dworcach kolejowych, względnie autobusowych? a może, nie wiem, o dworcach, z których odchodzą, kurna, aniołowie-trolejbusy, tudzież diabły niskopodłogowe? z tego, co wiem, słowo "mansion" oznacza bowiem "pałac, rezydencję, willę, dwór, dworek, siedzibę, czasem nawet posiadłość", ale NIE "dworzec" w dowolnej postaci. czyżby zatem kolejny translacyjny bubel od Egmontu?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Ajron

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #625 dnia: Kwiecień 25, 2010, 10:46:09 am »
coś się komuś popierniczyło. "Lucyfer": "Dworce ciszy" - tom 5 - 49,90 zł (Miękka) - piąty tom Lucyfera nosi tytuł Inferno i tegoż tomu okładka widnieje w katalogu na stronie Egmontu. wiem, bo na półce ten zbiór mam i jak być stoi na grzbiecie: 5.

To na pewno tylko literówka. Egmont już wydał 5 tomów Lucka i piąty to właśnie Inferno - http://www.egmont.pl/pl/komiksy/katalog/art119.html

Dla mnie zapowiedzi Egmontu do sierpnia są całkiem przyjemne. Ja i tak trochę muszę ponadrabiać a po tych zapowiedziach widzę, że nie będzie łatwo. No i wreszcie kolejne Sin City w HC - mam nadzieję, że w tym roku wydadzą także ostatni tom.

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #626 dnia: Kwiecień 25, 2010, 11:38:01 am »
Mnie z tych zapowiedzi najbardziej cieszy ARQ, Krzyk Ludu i Skarbek. A do końca roku to jeszcze Sambre :smile: . Już się nie mogę doczekać !

Offline Death

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #627 dnia: Kwiecień 25, 2010, 11:39:09 am »
W końcu poznam ten tom Sin City. Czekałem cały czas na nowe wydanie, aby sobie kupić i przeczytać po raz pierwszy wydanie z prawdziwie czarną czernią :smile: Ostatniego tomu Sin city też nie czytałen, czekam na wydanie z czarną czernią  :smile:
Śmiesznie wysoka jest cena "Zabawy w ciebie", w końcu to bardzo cieńki tomik jest...
Ha, też od razu zauważyłem, że to ten tom Hellblazera, którego nie ma nawet na rynku amerykańskim - kupią nawet ci, którzy wolą oryginały  (czemu by więc ceny nie podwyższyć skoro nie ma alternatywy  :cool: )
Ech, Arq dopiero w sierpniu  :???:  
Ceny, ceny, ceny...   :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #628 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:17:47 pm »
Jak dla mnie zapowiedzi bajeranckie. Skarbek, Krzyk Ludu, Baśnie, ARQ 2 i Rozbitkowie czasu - może ilościowo to nie robi wrażenia, ale liczy się jakość. Oby obyło się bez przesunięć. Swoją drogą, troche szkoda, że Egmont wyraźnie zwalnia z rozpoczętymi w zeszłym roku seriami Sensacja, Science Ficiton, czy Zebra, ale widocznie na taką częstotliwość pozwala rynek.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #629 dnia: Kwiecień 25, 2010, 04:58:20 pm »
wydział lincol - rysunki koko bardzo dobre, ale scenariusz niestety leży. komiks jest tak nudny, że nie dałem rady przeczytać go do końca. akcja mało spójna, nie wiadomo kto tak na prawdę kto jest bohaterem tego komiksu - czy ważniejsze jest pokazanie mega teorii spisku czy przygód głównego bohatera.

myślę, że gdyby usunąć głównego bohatera to komiks by dużo nie stracił. drugi tom dla przykładu w 3/4 to opowiastka dziadka o wydziale lincoln. teoria spisku wymyślona przez scenarzystę wywołuje uśmieszek politowania. do tego stowarzyszenie łysych bandziorów w czarnych kurtkach - ewidentny kiks koko.

na wszystko nakłada się cena 80 PLN (gdzie largo w takim samym formacie chodzi po 60 PLN). mogli to puścić w Mistrzach za 100 PLN, przynajmniej cena byłaby jakość pozornie usprawiedliwiona.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything