Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 270205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Egmont 2010
« dnia: Styczeń 05, 2010, 08:05:46 pm »
zakładam, bo widzę że egmont nie ma swojego topiku na ten rok.

kontynuując spekulacje odnośnie nowego magazynu komiksowego to obstawiam przedruki z lanfeust mag. w końcu dość dużo tych serii się ukazuje we francji a u nas grono odbiorców też się wykształciło.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2010, 08:05:10 am »
Byc moze, ale nie wiem czy ta publicznosc zainteresuje sie nowym magazynem. Co innego jednak kupowac albumy o Trolach, a co innego sledzic historie w odcinkach, publicystyke itp.

Charakter pisma nawet by odpowiadal zapowiedzi, "komiksy lekkie do poczytania" i podtrzymuje opinie, ze byloby to dosc zlowrogie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 08:21:49 pm »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 08:24:28 pm »
O zgrozo, to naprawde "Lanfest". Kupie, jasne ze kupie, ale dlaczego Soleil, dlaczego?!!!!
 :roll: :neutral: :doubt: :arrow: :cry: :-? :shock:

EDIT: doczytalem ile to ma miec stron, i musze troche odszczekac - za 19,90 samego Swolfsa bym kupil....

EDIT2: no i Soleil wydaje na szczescie nie tylko fantasy; jedyny jak dotad komiks z ich stajni ktory kupilem we Francji to "Paroles de Verdun", ale wszystko przed nami...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 08:28:35 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 08:46:36 pm »
widzieliście???
http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/1

can't wait!

Lomatkobosko!
Biore od razu jak wyjdzie!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 08:49:21 pm »
okładka tandetna a format parszywy, ale... może przyciągnie dzieciaki i kupię na pewno:)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2010, 09:07:03 pm »
kaszanka. ominę szerokim łukiem. sam Swolfs to za mało, żeby skusić.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2010, 09:29:16 pm »
Tak se to wygląda. Patent niezły, magazyn komiksowy z 3 albumami w środku, ale wolałbym innego typu historie. Kojarzy mi się to z komiksami z CrossGenu. Pewnie kupie pierwszy numer na próbe.

EDIT2: no i Soleil wydaje na szczescie nie tylko fantasy.

Ale niestety, w magazynie Fantasy Komiks, nic innego nie puszczą.


A tak w ogóle za 3 tygodnie premiera styczniowego pakietu Egmontu, a tymczasem wciąż cisza o cenach i innych szczegółach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 09:36:01 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline helsing

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:15:12 pm »
kaszanka. ominę szerokim łukiem. sam Swolfs to za mało, żeby skusić.
Miałeś już w rękach? Czytałeś te tytuły? To może coś więcej, poza "kaszanką", napiszesz? Bo slajdy to chyba za mało, żeby oceniać?  :-?
Niech to najpierw do kiosków trafi.

Ja się cieszę z tej inicjatywy. Do komiksów frankofońskich, cały czas, nie mogę się przyzwyczaić, ale cena w tym przypadku może to zmienić.  ;-)

Wspominane 3 tytuły:
Rozbitkowie z Ythaq - Floch (rys.), Arleston (scen.)
Legenda - Swolfs (rys. i scen.)
Lasy Opalu - Pellet (rys.), Arleston (scen.)
to są serie liczące po ileś albumów, czy one-shoty?
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Roy_v_beck

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:22:06 pm »
Fckin shit, ale wolałbym coś w stylu Star Wars Komiks. Taka gazeta z komiksami mała mogła by być, ale za 20 ziko? To nie spowoduje, że będę co miesiąc kupował.

@helsing:
Legenda - Swolfs (rys. i scen.) - to ma 3 zeszyty, jak inne serie nie wiem.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:58:56 pm »
komiks Swolfsa jest bardzo fajny - ja tego autora bardzo lubię przede wszystkim za grafikę, ale scenariuszowo też jest na "poziomie"

swoją drogą te 160 stron to nie tak mało, a Egmont poszedł do sprawdzonych autorów w odwiedziny :)

kaszanka. ominę szerokim łukiem. sam Swolfs to za mało, żeby skusić.

za pojedynczy album "Legendy" Egmont zażądałby nie mniej, więc resztę masz w gratisie...

Offline Red_AV

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:17:20 pm »
swoją drogą te 160 stron to nie tak mało, a Egmont poszedł do sprawdzonych autorów w odwiedziny :)

za pojedynczy album "Legendy" Egmont zażądałby nie mniej, więc resztę masz w gratisie...

Zgadzam się. Inicjatywa zapowiada się ciekawie. Nie należę do wielkich znawców Lanfeusta ale bardzo chętnie zakupię pierwszy numer.
Star Wars komiks się przyjął bardzo dobrze i mam nadzieję, że ta seria również się spodoba. Oby więcej takich pomysłów - trzymam kciuki!

A cenowo taka objętość to rewelacja.

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:12:36 am »
Ja biorę w ciemno. Nie znam tych komiksów, ale za 20 złociszy dostaję 3 albumy (nie jakieś 15-sto stronicowe fragmenty), co daje jakieś 6 zeta za albumik, czyli taniej niż big mak.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2010, 01:43:19 am »
fresh - prorok jakis czy co? :p

Nie tego oczekiwałem, nawet jakoś specjalnie fantasy nie lubię, ale na pewno będę kupował każdy numer. Brakowało mi jakiegoś magazynu na polskim rynku od dawna. No i "Rozbitkowie z Ythaq" to chyba bardziej sci-fi? :D


Wspominane 3 tytuły:
Rozbitkowie z Ythaq - Floch (rys.), Arleston (scen.)
Legenda - Swolfs (rys. i scen.)
Lasy Opalu - Pellet (rys.), Arleston (scen.)
to są serie liczące po ileś albumów, czy one-shoty?

Rozbitkowie z Ythaq - 7 tomów, 8 w drodze
Legenda - 4 tomy
Lasy Opalu - 6 tomów

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2010, 05:57:45 am »
za pojedynczy album "Legendy" Egmont zażądałby nie mniej, więc resztę masz w gratisie...
a co, jeśli nie chce gratisu? nie da się "odczepić" reszty tych komiksików i zostawić samego Swolfsa, więc nie jest to dla mnie żadna atrakcja. poza tym ocenianie atrakcyjności komiksu w oparciu o liczbę stron jest nieporozumieniem.

Cytat: helsing
Miałeś już w rękach? Czytałeś te tytuły? To może coś więcej, poza "kaszanką", napiszesz? Bo slajdy to chyba za mało, żeby oceniać?  Confused
Niech to najpierw do kiosków trafi.
magazynu nie miałem, bo jak? ale tak się składa, że miałem tytuły, które zaanonsowano, i moim zdaniem to jest kaszanka. ot, fantasy'owe pierdoły, francuska średniawka dla mało wymagających. rysunki jak rysunki, ale same opowieści - jak sam zobaczysz - na jeden raz i zapomnieć. Egmont, jako firma francuska, naciska polski oddział na puszczanie komiksu francuskiego, proste. u nas to się średnio przyjmuje, ale "góra" każe próbować, to i próbują. daję magazynowi rok, półtora i g'bye.

i żeby nie było, że narzekam. miło, że za taką cenę aż tyle komiksu, tyle że akurat takiego, którego nie lubię. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

 

anything