trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 273386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2010, 06:52:52 am »
spidey z tym lanfeustem to po prostu szczęśliwy strzał. widziałem ostatnio na allegro jak ktoś sprzedawał kilka numerów tego magazynu i jakoś mi się z tym skojarzyło.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:30:09 am »
Świetna inicjatywa ! No i Swolfs w końcu powraca nad Wisłę. Byłoby miło gdyby z czasem nie ograniczali się jedynie do fantasy. No chyba że wydadzą coś analogicznego z sf i komiksami historycznymi.
 
 Przydałby się też podobny magazyn z superbohaterami ...

Offline holcman

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:37:41 am »
Egmont, jako firma francuska

?

A poza tym ja tam już się nie mogę doczekać tego magazynu.

Offline wilk

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:43:48 am »
Egmont, jako firma francuska, naciska polski oddział na puszczanie komiksu francuskiego, proste.

Egmont to akurat duńska firma więc to nie takie proste.  ;-)

Podejrzewam, że jednak jest w kraju sporo miłośników Lanfeusta skoro Egmont zdecydował się na taki krok. Inaczej nie jestem sobie tego wytłumaczyć. No i do tego ta wręcz porażająco niska cena za trzy pełne albumy.

Tym niemniej
i żeby nie było, że narzekam. miło, że za taką cenę aż tyle komiksu, tyle że akurat takiego, którego nie lubię. :)
mam podobne podejście. Nie przepadam za tego typu komiksem - jakby rysowanym od sztancy. Jak ktoś wspomniał wcześniej kojarzy mi się to ze ś.p. Crossgenem. We Francji jest bardzo dużo świetnego fantasy ale pewnie droższego niż to co Soleil prezentuje...

Mimo to miło, że Egmont wciąż poszerza ofertę. Ja liczę bardziej na rozpoczęte w zeszłym roku kolekcje S-F, wiek XX/XXI, być może Zebra i czuję się targetem bardziej tych kolekcji niż nowego magazynu.

Offline holcman

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:56:03 am »
Podejrzewam, że jednak jest w kraju sporo miłośników Lanfeusta skoro Egmont zdecydował się na taki krok. Inaczej nie jestem sobie tego wytłumaczyć. No i do tego ta wręcz porażająco niska cena za trzy pełne albumy.

Wydaje mi się, że Egmont nie tyle celuje w miłośników Lanfeusta (chyba ich za mało, żeby 160 stron komiksów kosztowało 19,90), ale w szerokie rzesze fanów fantasy. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego Empiku, żeby zobaczyć ile książkowych pozycji z tego gatunku się ukazuje. Jeśliby dotrzeć z tanim komiksem do kupujących fantasy, żeby ci nie musieli dźwigać ciężkich tomiszczy na krótkich trasach komunikacją miejską, to byłby spory sukces. Trzymam za niego kciuki.


We Francji jest bardzo dużo świetnego fantasy ale pewnie droższego niż to co Soleil prezentuje...
Co to znaczy? Droższego w sensie licencji? Nie wydaje mi się. 

Offline wilk

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2010, 08:06:51 am »
Wydaje mi się, że Egmont nie tyle celuje w miłośników Lanfeusta (chyba ich za mało, żeby 160 stron komiksów kosztowało 19,90), ale w szerokie rzesze fanów fantasy. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego Empiku, żeby zobaczyć ile książkowych pozycji z tego gatunku się ukazuje. Jeśliby dotrzeć z tanim komiksem do kupujących fantasy, żeby ci nie musieli dźwigać ciężkich tomiszczy na krótkich trasach komunikacją miejską, to byłby spory sukces. Trzymam za niego kciuki.

Możliwe. W takim razie tym bardziej ryzykowne jest to przedsięwzięcie. No bo w końcu "to tylko komiks"...

Co to znaczy? Droższego w sensie licencji? Nie wydaje mi się. 
To miałem na myśli no ale lepiej się znasz. Jeżeli koszty licencji itp. się nie różnią no to trochę dziwi mnie wybór akurat tych komiksów i tych autorów. Piszę to oczywiście ze swojego punktu widzenia. Ale porównując np. do swego czasu wydawanego "Dungeons & Dragons" to magazyn prezentuje się na pewno lepiej.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2010, 08:09:43 am »
Akurat Lanfeust, Trole itp. maja we Francji swietna sprzedaz, 300 tysiecy egzemplarzy co daje zawsze miejsce w pierwszej dziesiatce. Nie wydaje mi sie, aby Soleil puszczal ceny licencji tych albumow po kosztach.

Oczywiscie to co przeczytamy w magazynie to serie odpryskowe ze swiata Troy, taki Soleilowy plankton ktorym zarzucaja co miesiac rynek w ilosciach hurtowych. To jest wydawnictwo sfokusowane na bardzo konkretna grupe docelowa - odbiorcow prostej, sympatycznej rozrywki. I jak dotad wychodzi na tym swietnie.

Problem w tym, ze takiej ceny Egmontowi niemal na pewno nie uda sie utrzymac, a jak podskoczy do dajmy na to 29,99 (bardziej realne) to ludzie zaczna kalkulowac. 10 PLN za album to nadal niezle + jakies shorty + publicystyka (publicystyka w Egmoncie, no ja was prosze...), ale biorac pod uwage, ze te komiksy to bedzie selekcja negatywna (czego nie dalo sie puscic w Klubie SK), to sadze, ze duza grupa czytelnikow odpadnie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2010, 08:38:52 am »
Egmont to akurat duńska firma więc to nie takie proste.  ;-)
racja. mój błąd.

ja bym łyknął taki magazyn, gdyby to było cokolwiek, naprawdę cokolwiek, poza fantastyką i komiksem historycznym. nie wiem, sensacja - to przecież tak popularny gatunek we Francji - humor - to samo - albo komiks obyczajowy, którego wciąż jak na lekarstwo. mówię cały czas o francuskim komiksie środka, bo to, zdaje się, podstawowa broń Egmontu. tymczasem niespecjalnie kręci mnie tracenie czasu na takie pierdoły, jakie Egmont zaserwuje w pierwszym numerze magazynu.

ciekawi mnie tylko, jak będzie dalej, tzn. będą drukować drugie tomy zaczętych serii, o ile je mają, czy może rozpoczną kolejne serie i będę drukować je przemiennie. a może puszczą numer poświęcony tylko jednej serii, taki integral w magazynie.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Bane

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:00:50 am »
Na pewno sprawdzę. Jestem tylko ciekaw, czy ta cena to tak na zachętę, a potem podskoczy... a jeśli tak, to o ile. Bo nie ukrywam, że dla mnie te 19,90 to jak na razie jeden z głównych czynników zachęcających do sprawdzenia magazynu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:01:10 am »
Osobiscie nie sadze, zeby jakiekolwiek wydawnictwo poza Soleil zgodzilo sie publikowac swoje archiwa w takiej formie. Soleil to z zalozenia pulpa, wiec moga sobie pozwolic na sprzedaz 3 albumow w cenie jednego (szczegolnie, ze juz we Francji ktos to kupil). Szansa, ze inny wydawca zaplaci za te albumy wiecej jest nikla (juz widze Post albo Timofa kupujacych licencje na "nap***alaczy Bestii z Krolestwa Stalowego Topora").
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:18:06 am »
Magazyn jest całkiem dobrze wykoncypowany i na pewno głównym targetem nie są takie stare forumowe zgredy jak my, tylko dzieciaki, które na co dzień interesują się głównie pykaniem na PSP, XBOXie czy co tam teraz jest na topie.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2010, 10:30:09 am »
Możliwe. W takim razie tym bardziej ryzykowne jest to przedsięwzięcie. No bo w końcu "to tylko komiks"...
Wiesz, akurat tak mi się zaobserwowało, że wielbiciele fantasy to grupa wyjątkowo otwarta na komiksy. W przeciwieństwie do miłośników "hard SF". Nie wiem, może to casus "Thorgala" czy coś innego? Więc w kwestii targetu  - i ewentualnego wyjścia poza stricte komiksowe środowisko - sprawa wydaje się przemyślaną.
Inna rzecz - osławione "empikowe śmierduchy" też przeważnie fantasy mają w łapach. 
Chrzań się, Smirnov

Offline tranway

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2010, 10:58:04 am »
Egmont poszedł bardzo dobrym tropem wybierając tematykę, a co za tym idzie i odbiorcę. Tutaj należą się brawa.
Obawiam się jednak, że cena jest trochę "przecholowana" - szczerze wątpię, żeby każdy robił rachunki pokroju 3 historie za 20 zł = niecałe 7 zł za historie.
20 zł to już całkiem sporo. Nie mówiąc o tym, że jeśli cena wzrośnie to już w ogóle nie będzie wydatek "przy okazji" (jakim jest Star Wars Komiks).

Ale powodzenia inicjatywie życzę....

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:05:44 am »
Tez mi sie wydawalo, ze to sporo (a raczej normalnie), dopoki nie zobaczylem liczby stron. Jak sie zwazy ten album w dloni, na oko sie bedize oplacac. :)

Inna sprawa, czy Egmont nie zastosuje szmacianych okladek, ktore sprawia, ze potencjalnych klientow odrzuci w pierwszej chwili i wszelka chec zakupu prysnie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:12:09 am »
@tranway: Gdyby faktycznie miał to być wydatek przy okazji, to magazyn kosztowałby dychę i byłaby w nim tylko jeden cały album. Ale wtedy nie byłoby myślenia "kupię bo Lanfeust" albo "kupię bo Swolfs", a o to między innymi chodzi. Nawet się trochę dziwię, że na okładce nie ma wielkiego napisu "komiksy twórcy Lanfeusta!"

@xionc: Ma być grzbiet, więc teoretycznie okładka powinna być grubsza.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

 

anything