Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 273452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 19, 2010, 10:59:00 pm »
Ale coscie sie tak do tej twardej oprawy uczepili.  ;-) Moze za jakis czas zreszta Egmont zrobi dodruk w miekiej, taniej, tak jak sie robi na calym swiecie.

Ale szczerze mowiac - wydaje mi sie, ze czasy komiksow w cenach jeza czy rewolucji - minely. I zmiana okladki na mieka tego faktu nie zmieni.

Moze kolejne jeze beda jeszcze tak tanio wychodzic, bo maja duze naklady (raczej wieksze od tego misia), ale tez wcale nie na pewno...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 20, 2010, 12:14:32 am »
(...)pytam w kontekście "Pierwszej brygady", bo to podobna sprawa. Debiut, album standardowej objętości, kontynuacja pod znakiem zapytania... Fakt, "Brygada" miała netowy back-up i sławę, ale z kolei "Misia..." wydali w katalogu MFK, więc ten startowy kredyt zaufania jest w miarę porównywalny.
Dlaczego pod znakiem zapytania? Nawet ostatnio widziałem jak Janusz rysuje statek. ;) Znaczy idzie do przodu.

Moim zdaniem publikacja w katalogu MFK ma się nijak do hajpu nakręconego w necie (oraz "Chichocie" i "Nowej Fantastyce") na "Pierwszą brygadę" .
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline ljc

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 20, 2010, 09:54:41 am »
Przychylam posta.

Poza tym, 35zł to okładkowa, a rabaty na nowości w wielu sklepach są bardzo przyjemne: przy 25% z CK, albo Gildii, z okładkowej robi się 26,5zł co jest już chyba do przełknięcia?

A tak swoją drogą to trzymam kciuki za nową serię i mam nadzieję, że nie skończy się po pierwszym albumie. Komiks z MFK08, mimo, że przegadany, robi wrażenie bardzo pozytywne.

rabaty sraty
dostępne są tylko dla ludzi siedzących w temacie
w empiku itp kupuje się po okładkowej

nikt przypadkowy nie kupuje w Polsce komiksów? Może i tak. Tylko dlaczego rośnie oferta wydawnicza? Ta garstka, co od lat czyta, cierpi z roku na rok na coraz większe nadwyżki budżetowe?
tamtam!

Offline nayroth

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 20, 2010, 11:52:29 am »
W temacie cen, luźna uwaga;
Zajrzałem dzisiaj w empiku na półkę z książkami dla dzieci; był tam m.in. "Artur i cośtam" (na podst. filmu Bessona), anyway, wydane było to wyśmienicie: 100 stron, format a'la A4, twardziuchna oprawa i papier takiej gramatury że wszyscy Miszczowie Komiksu mogliby co najwyżej zapiszczec... Cena 15,90.
Żal mnie ścisnął i poszedłem ;/


A co do Misia Miszy, szkoda ze autor jednak nie wybrał akwarelki tylko photoshopa. Bardzo by miś zyskał na tym w moich oczach.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 20, 2010, 12:46:59 pm »
No popatrz - i nie kupiles. A tak sie starali. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline redkac

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 20, 2010, 05:31:09 pm »
Jak odbieracie nową propozycję komiksową z Egmontu?
mam tyle zaległości, że słabo mnie to obchodzi, a mówiąc dosadniej MTWD...

ps. teraz możecie po mnie swobodnie jeździć, nic nie poradzę, że polski komiks mam w głębokim poważaniu...


czy nawet plyta CD w Trafficu?
ale po co kupować płyty w Trafficu i przepłacać?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 05:37:04 pm wysłana przez graves »
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline Jaszcząb

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 20, 2010, 07:53:43 pm »
ps. teraz możecie po mnie swobodnie jeździć, nic nie poradzę, że polski komiks mam w głębokim poważaniu...

Na pieszczotę trzeba sobie zasłużyć czymś więcej niż tanią prowokacją po najmniejszej linii oporu, misiu.

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 21, 2010, 09:12:03 am »
W temacie cen, luźna uwaga;
Zajrzałem dzisiaj w empiku na półkę z książkami dla dzieci; był tam m.in. "Artur i cośtam" (na podst. filmu Bessona), anyway, wydane było to wyśmienicie: 100 stron, format a'la A4, twardziuchna oprawa i papier takiej gramatury że wszyscy Miszczowie Komiksu mogliby co najwyżej zapiszczec... Cena 15,90.
Żal mnie ścisnął i poszedłem ;/

Różnica jest między innymi taka że ten "Artur i cośtam" wydany został w nakładzie grubo ponad 100 tys. (albo i lepiej) dlatego cena może być tak niska. Przy 1 tys. (lub co bardziej prawdopodobne 1,5 tys.) "Miszczów" nie ma szans na uzyskanie takich cen.

Z drugiej strony to naprawdę dziwne że tak mało ludzi interesuje się w Polsce komiksem, że nakłady 3 tys. walają sie po sklepowych półkach latami.

Offline graves

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #323 dnia: Luty 21, 2010, 09:30:43 am »
Z drugiej strony to naprawdę dziwne że tak mało ludzi interesuje się w Polsce komiksem, że nakłady 3 tys. walają sie po sklepowych półkach latami.
A co w tym dziwnego :roll: Przecież wszyscy wiedzą a naszym kraju, że komiksy są dla dzieci lub dla nie dorozwiniętych debili, a tylko naprawdę inteligentni ludzie wiedzą, że jest inaczej - a tych jest (jak w każdym społeczeństwie) mniejszość. Jakby przez 40 lat komunizmu powtarzali ci taką prawdę objawioną jak mantrę - to w końcu uwierzyłbyś w to i przekazał w genach swoim dzieciom. Tylko naprawdę niezwykłe jednostki mogły się oprzeć takiej indoktrynizacji. Jest jak jest. Przed wojną kształtowąła się u nas kultura komiksu na równi z kształtowaniem się jej w innych częściach Europy. Przyszła dzicz ze wschodu i wykorzeniła, bo to "zło, które przyszło z zachodu". Pozostała tylko mała cząstka dla dzieci i młodzieży, gdzie można było wpajać miłość do socjalizmu... i tyle w temacie - jeśli ktoś chce kontynuować - przeniesiemy do "luźnych gadek".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #324 dnia: Luty 21, 2010, 01:21:07 pm »
Wiadomo coś już o planach Egmontu na marzec?


BTW. jest już okładka drugiego tomu Fantasy Komiks:

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #325 dnia: Luty 21, 2010, 02:11:10 pm »
"Sky Doll" mnóstwo ok. Wartka akcja, barwne frakcje religijne, wypasione rysunki, elegancka krytyka kościoła i telewizji. No i cycki. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #326 dnia: Luty 21, 2010, 02:16:53 pm »
"Sky Doll" mnóstwo ok. Wartka akcja, barwne frakcje religijne, wypasione rysunki, elegancka krytyka kościoła i telewizji. No i cycki. ;)

A to juz sie ukazalo?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #327 dnia: Luty 21, 2010, 03:24:41 pm »
A to juz sie ukazalo?


W sklepi gildii wraz z pozostałymi lutowymi nowościami, już wczoraj, albo nawet w piątek, było z terminem realizacji 24h.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 21, 2010, 04:03:23 pm »
jarku a jak z cenzurą w sky doll?

apropo fantasy komiksu - trzeba brać. ciekawe na ile numerów mają przygotowanego materiału.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #329 dnia: Luty 21, 2010, 04:36:21 pm »
Premiera całego pakietu jutro. Mi się udało, że dostałem w piątek.

Cenzurę to widać nawet na okładce - Noa zasłania się rękami. :D
Cycki, jak pisałem, się pojawiają. Tak poza tym komiks jest na licencji włoskiej, więc nawet jeśli Francuzi czy Amerykanie wpadliby na pomysł zamazywania czegokolwiek, to dla naszego wydania nie miałoby to znaczenia.

edit: Sprawdziłem wszystko jeszcze raz. Licencja jest francuska (MC Productions = Soleil Prod.), ale tłumaczenie mimo to jest z włoskiego. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 04:41:49 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa