Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 270291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 21, 2010, 04:38:53 pm »
Ile maja numerow przygotowane...

Hmm, to tez zalezy od tego, czy np. Samuraia chca wydac pierwszy cykl (4 tomy), czy wszystkie, ktore sie ukazaly (w styczniu wyszedl 5).

Legenda - 4 tomy
Lasy Opalu - 6 tomow (+ kodeks, ktorego pewnie magazyn nie bedzie publikowal)
Rozbitkowie Ythaq (z tego leca okladki) - 7 tomow.

Czyli maja materialow na 6-7 numerow (7 pod warunkiem, ze wyjdzie kolejny tom Legendy). Ale mozliwe ze zechca wprowadzac nowe serie na biezaco...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 21, 2010, 04:43:53 pm »
Premiera całego pakietu jutro. Mi się udało, że dostałem w piątek.

Cenzurę to widać nawet na okładce - Noa zasłania się rękami. :D
Cycki, jak pisałem, się pojawiają. Tak poza tym komiks jest na licencji włoskiej, więc nawet jeśli Francuzi czy Amerykanie wpadliby na pomysł zamazywania czegokolwiek, to dla naszego wydania nie miałoby to znaczenia.

edit: Sprawdziłem wszystko jeszcze raz. Licencja jest francuska (MC Productions = Soleil Prod.), ale tłumaczenie mimo to jest z włoskiego. :)

A co jest na okładce - jako zapowiedź następnego komiksu z serii sf?

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 21, 2010, 05:02:39 pm »
"Rozbitkowie czasu" oczywiście.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline nayroth

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 21, 2010, 05:05:00 pm »
Wartka akcja, barwne frakcje religijne, wypasione rysunki, elegancka krytyka kościoła i telewizji.

Mysle sobie, ze gdyby taka elegancka krytyka dotyczyła kościoła nie katolickiego, a dajmy na to żydowskiego czy islamu, to na komiks leciałyby gromy że antysemityzm, albo twórcy szybko by się kajali przed społecznościa muzułmańską.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #334 dnia: Luty 21, 2010, 05:32:39 pm »
Włochom chyba najłatwiej nabijać się z Watykanu. ;) Poza tym tematyka religijna pokazana jest naprawdę zręcznie, a walczących ze sobą frakcji/ugrupowań/wyznań jest w sumie trzy, do czego doliczyć trzeba tajemnicze Białe Miasto.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #335 dnia: Luty 21, 2010, 05:44:11 pm »
Mysle sobie, ze gdyby taka elegancka krytyka dotyczyła kościoła nie katolickiego, a dajmy na to żydowskiego czy islamu, to na komiks leciałyby gromy że antysemityzm, albo twórcy szybko by się kajali przed społecznościa muzułmańską.
Przecież wiadomo, że kościół katolicki (i protestanci), mężczyźni, heteroseksualiści i biali to idealni "chłopcy do bicia".

To pierwszy Fantasy magazyn już wyszedł? Jakoś nie zauważyłem go na półkach. Jeśli chodzi o nowe rzeczy to najpierw muszę nadrobić zaległości, a potem się zobaczy. Praktycznie od czasu zeszłorocznego MFK nie kupiłem nic z wielkiego "E", a tyle ciekawych rzeczy wyszło.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #336 dnia: Luty 21, 2010, 06:04:03 pm »
Pomieszały się dwa wątki - jedni gadają o "Sky Doll", która wychodzi jutro, inni o "Fantasy Komiks", które zapowiedziane jest na marzec.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #337 dnia: Luty 21, 2010, 06:42:25 pm »
Premiera całego pakietu jutro. Mi się udało, że dostałem w piątek.



A na obwolucie Plansz Europy są jakieś zapowiedzi?

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #338 dnia: Luty 21, 2010, 07:02:36 pm »
W maju 'Historia bez bohatera' (Van Hamme / Henrotin) - z opisu zamieszczonego na WRAKu zapowiada się ciekawie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 21, 2010, 07:07:18 pm »
Mysle sobie, ze gdyby taka elegancka krytyka dotyczyła kościoła nie katolickiego, a dajmy na to żydowskiego czy islamu, to na komiks leciałyby gromy że antysemityzm, albo twórcy szybko by się kajali przed społecznościa muzułmańską.

Widzisz, bo tak sie zlozylo, ze katolicyzm rozpowszechnil sie w krajach, gdzie panuje rozdzial Kosciola od Panstwa, a juidam i islam wystepuja zasadniczo w panstwach wyznaniowych, gdzie krytyka religii jest aktem wymierzonym w racje stanu. Ja sie ciesze, w zwiazku z tym, ze zyje w kraju katolickim, gdzie wolno mi te religie poddawac krytyce. :) Taki paradoks troche.

A krytykowac religii innych krajow zwyczajnie nie wypada.

Jarek, jak dostales egzemplarz przed premiera, to Twoj glos nie jest obiektywny! ;)

O "Opowiesci bez bohaterow" sie ukaza - fajnie!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #340 dnia: Luty 21, 2010, 07:24:23 pm »
W maju 'Historia bez bohatera' (Van Hamme / Henrotin) - z opisu zamieszczonego na WRAKu zapowiada się ciekawie.

O, fajnie! Znaczy, że dostaniemy Historię bez bohatera i Historię bez bohatera - 20 lat później, od razu w jednym tomie?

A co do Plansz Europy, nie będzie już dwóch tomów za jednym zamachem, jak w minionym roku?:( Bardzo mi takie podwójne wydawanie Plansz Europy odpowiadało...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #341 dnia: Luty 21, 2010, 07:51:45 pm »
No tak, tylko kogo stac, zeby to wszystko kupic. Sam jeszcze mam zaleglosci w postaci Czarciej Mordy i Dziadka Leona 2. Juz nie mowiac o tym, ze chcialbym kupiuc polskie wydanie Arq, a jakos ciagle sa inne wydatki...

Mysle ze w takim tempie Egmont nie nadazal z oproznianiem magazynow z poprzednich publikacji. Szczegolnie, ze komiksowe freaki kupuja najczesciej ze znizkami miesiac po premierze, a potem sprzedaz dramatycznie spada, bo kazdy woli brac nowosci z rabatem. Na empikowa sprzedaz ekskluzywnych albumow za bardzo bym nie liczyl. Moze troche przed swietami czy na dzien kobiet i tyle. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 21, 2010, 09:15:04 pm »
Widzisz, bo tak sie zlozylo, ze katolicyzm rozpowszechnil sie w krajach, gdzie panuje rozdzial Kosciola od Panstwa, a juidam i islam wystepuja zasadniczo w panstwach wyznaniowych, gdzie krytyka religii jest aktem wymierzonym w racje stanu. Ja sie ciesze, w zwiazku z tym, ze zyje w kraju katolickim, gdzie wolno mi te religie poddawac krytyce. :) Taki paradoks troche.
W tym kontekście Sky Doll jest ciekawym zjawiskiem, bo tu rozdział państwa od religii nie występuje. W zasadzie to wiemy tylko o istnieniu dwóch miast, z których akcja toczy się w jednym. Nie doczytałem się jak sytuacja wygląda poza żółtym miastem.

Jarek, jak dostales egzemplarz przed premiera, to Twoj glos nie jest obiektywny! ;)
A dlaczego? Jutro ten komiks nabierze jakiejś nowej wartości? ;)

Mysle ze w takim tempie Egmont nie nadazal z oproznianiem magazynow z poprzednich publikacji. Szczegolnie, ze komiksowe freaki kupuja najczesciej ze znizkami miesiac po premierze, a potem sprzedaz dramatycznie spada, bo kazdy woli brac nowosci z rabatem. Na empikowa sprzedaz ekskluzywnych albumow za bardzo bym nie liczyl. Moze troche przed swietami czy na dzien kobiet i tyle. ;)
Myślę, że samo przesunięcie "Czyśćca" i "Blueberry'ego" z października na luty świadczy o tym, że nadane tempo było za wysokie.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 09:19:15 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline ljc

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #343 dnia: Luty 21, 2010, 09:22:48 pm »
(...)

A krytykowac religii innych krajow zwyczajnie nie wypada.

(...)
a to dlaczego?
tamtam!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #344 dnia: Luty 22, 2010, 12:19:55 am »
W maju 'Historia bez bohatera' (Van Hamme / Henrotin) - z opisu zamieszczonego na WRAKu zapowiada się ciekawie.

W biogramie van Hamme' a na tylnej okładce wszystkich "Thorgali" z Orbity, jest wzmianka, że dostał nagrodę Saint-Michel za scenariusz do "Opowieści bez bohatera". I przez te 20 lat miałem wielką ochotę ten komiks przeczytać. Świetnie, że Egmont powrócił do komiksów van Hamme' a, zawsze lubiłem jego scenariusze ( no, może nie wszystkie: "Wayne Shelton" czy "Largo Winch" jakoś mnie nie przekonały ).
Kolejna dobrze zapowiadająca się pozycja w Planszach Europy. W ogóle ta kolekcja Signe  Le Lombard, z której pochodzi "Historia bez..." ( podobnie jak "W poszukiwaniu Piotrusia Pana" ), wygląda bardzo smakowicie, nie znam wprawdzie francuskiego, ale takie nazwiska jak Van Hamme, Hermann, Andreas, czy Cosey, mówią same za siebie.

 
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."