Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #450 dnia: Marzec 26, 2010, 05:19:17 pm »
O, fajnie, jeszcze Zebra - Samotnik Chabouta by się przydał. Wydział Lincoln, Incognegro, oraz Miś Masza biorę na pewno. Dylana Doga nie czytałem nigdy, ale zastanawiam się nad nim.
A ten Batman Gaimana wart uwagi? 

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #451 dnia: Marzec 26, 2010, 06:14:21 pm »
Egmont podał wreście plany na kwiecień: http://www.egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/
Jak dla mnie 11 pozycji z Egmontu do kupienia w kwietniu. Srogo...

A dla tych, którzy nie mają pewności - poprawna forma to "wreszcie". Bez obrazy, Tomaszu 66. :)

Offline strz1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #452 dnia: Marzec 26, 2010, 06:24:46 pm »
FK tak.

D the D - moze. Moze.

Batman - hmm bylem zainteresowany, ale 49zl za 120stron komiksu nie w HC? Nie dzieki. I niech bedzie ze marudze.

Mis Masza - Jak beda fundusze moze kiedys, w dalszej przyszlosci jesli opinie beda dobre i zerkniete plansze mnie zainteresuja.

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #453 dnia: Marzec 26, 2010, 07:17:18 pm »
zamierzam kupić wyłącznie Dylana Doga. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #454 dnia: Marzec 26, 2010, 07:29:24 pm »
Powrót Dylana Doga, to może być interesujące, z tych starych tomików podobał mi się mniej więcej co drugi, a z tego co widzę to wydanie łączne dwóch przygód DD, to pewnie jeden będzie ciekawy, a drugi nudny.
Nowy Gaiman, "Lucyfer" i "Armada". Do tego przyjrzę się jeszcze "Incognegro", "Misiowi Miszy" i "Wydziałowi Lincoln".
Po chudym marcu ( który jeszcze przed nami ), coś konkretnego na kwiecień i bardzo dobrze.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 26, 2010, 07:42:19 pm »
W końcu coś ciekawego w tym roku z Egmontu, ale ceny znów podskoczyły. Na domiar złego te komiksy, które mnie najbardziej interesują, mają najbardziej zawyżone ceny...

79,90 za Wydział Lincoln to duże przegięcie. Podobny objętościowo Largo kosztował 59zł a obszerniejsze komiksy LEO - 69.

Prawie 5 dych za 128 stron Batmana w miękkiej to również sporo. Za taką cenę spokojnie mogli to puścić w twardej.

A 40zł za dwa Dylan Dogi w czerni i bieli to jakiś żart.


Nad Wydziałem i Batmanem jeszcze się zastanowię, resztę raczej sobie odpuszczę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 07:54:36 pm wysłana przez spidey »

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 26, 2010, 08:50:29 pm »
w sumie to w tym roku prawie nie kupuje komiksow egmontu. chyba kupilem tylko blueberrego w tym roku a na kwiecien tez nie przewiduje specjalnego szału, co jest w sumie dobre bo timof i kg dadzą czadu. batman, lucyfer chyba tylko dla osób z zerową znajomością angielskiego.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 26, 2010, 09:05:13 pm »
Ja biorę tylko Batmana. W końcu wychodzi taniej, jak gdybym zamawiał oryginał  :eek:

Uzupełnię sobie starsze rzeczy  8)

Offline jolan13

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 26, 2010, 09:50:26 pm »
Chciałem kupić Wydział Lincoln, ale wysyp ciekawych pozycji na kwiecień (nie tylko w egmoncie) raczej mnie od tego zakupu odwiedzie. Może później... Nie czytałem jeszcze żadnego Dylana, warto kupić?

Offline badday

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 26, 2010, 10:52:04 pm »
Wg mnie warto przeczytać DD, ale to na pewno nie będzie priorytet na mojej liście zakupów, nie w tej cenie. DD to dobre, ale jednak czytadło (coś jak kryminały kupowane w tzw. tanich księgarniach,z tym ze DD ma dużo lepsze dialogi:) ). Mogliby spokojnie to wydać jak Giganta, kilka tomów, kiepski papier, podobny format, dużo lepsza cena.
Zacznij przygodę z DD od tomu "Cagliostro", na allegro dość tanio do kupienia.
 No chyba, że cena zapowiadanego DD Ci nie przeszkadza:)

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 27, 2010, 05:49:13 am »
lucyfer chyba tylko dla osób z zerową znajomością angielskiego.
myślę, że nie do końca. W Lucyferze jest sporo czytania, w dodatku Carey posługuje się dość kwiecistym językiem, co dla osoby początkującej, a nawet średnio zaawansowanej może być problemem. moim zdaniem Lucyfer mniej nadaje się na "szlifujące angielski czytadło" niż typowe amerykańskie superhirołsy, w których język jest jednak dużo prostszy. to taka luźna refleksja.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 27, 2010, 07:38:13 am »

79,90 za Wydział Lincoln to duże przegięcie. Podobny objętościowo Largo kosztował 59zł a obszerniejsze komiksy LEO - 69.


No faktycznie Egmont przesadził w tym wypadku z ceną (4cz. -około 200str.), a cena w zasadzie zbliża się do komiksów wydanych w twardej oprawie i w A4. A przecież te serie miały być tanią alternatywą dla tych "ekskluzywnych wydań" ! A tu różnica cenowa już teraz prawie się zaciera.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 27, 2010, 08:28:05 am »
Lucyfer mniej nadaje się na "szlifujące angielski czytadło" niż typowe amerykańskie superhirołsy,

Moim zdaniem, jak ktos nie umie czytac, to nie ma czego 'szlifowac'.

A taki rzut na gleboka wode bardzo pomaga w praktycznej znajomosci jezyka. Nawet jak trzeba troche posiedziec ze slownikiem, to i tak warto, moze nawet bardziej, bo sie czytelnik czegos uczy.

Co nie znaczy, ze zachecam do niekupowania polskiej edycji. Jak wszyscy pojda po orygnaly, to nie bedzie w Polsce zadnych tlumaczen.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 27, 2010, 09:59:39 am »
Czy ktoś wie jakich autorów komiksy znajdą się w kwietniowej antologii powstańczej?

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 27, 2010, 10:07:50 am »
Drogo Panowie z egmontu drogo :sad:.
ciekawe skad ta nagla podwyzka cen?
Pakiet jako taki duzo bogatszy i ciekawszy niz ten marcowy, to dobra wiadomosc ale te ceny...
Niby juz zdazylem przyzwyczaic sie, ze hobby komiksowe kosztuje, ale mimo wszystko egmont troche przegial.
Tez chcialbym dylan doga w jakiejs "psiej" zbiorowce ala gigant czy  jakies megagiga.
Ogolnie kwiecien zapowiada sie swietnie, a drenaz kieszeni bedzie dotkliwy :sad: :p
BTW Ciesze sie, ze wreszcie Tardi zawita do Polski, a interia apropos ekranizacji komiksu Pana T przechrzcila go na Tardisa :p :lol: :D
Chyba jednak zamiast tego wydzialu lincoln wolalbym kolejny tom largo lub zbiorczy tom alphy(chociaz wiem, ze na to nie ma szans, a szkoda...)
Tez jestem ciekawy czy egmont wyda mort cinder w kolekcji Zebry, to byloby cos.
A ja apeluje do egmontu, zeby przyjrzal sie komiksom Prado, ten gosc miazdzy...
pozdro
         
 
      
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 10:11:32 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything