trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 27, 2010, 10:14:01 am »

A ja apeluje do egmontu, zeby przyjrzal sie komiksom Prado, ten gosc miazdzy...
pozdro

Juz wydali Prado w Nocach Nieskonczonych
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 27, 2010, 10:30:47 am »
No tak, ale mi chodzi o pelnometrazowe albumy...
Zreszta w nocach to jeszcze nie byl ten Prado.
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 27, 2010, 10:48:23 am »
No tak, ale mi chodzi o pelnometrazowe albumy...
Zreszta w nocach to jeszcze nie byl ten Prado.
pozdro

A nie przypadkiem to już nie był ten Prado, bo po "Nocach Nieskończonych" niewiele wydał.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 27, 2010, 11:19:11 am »
Hmmmmm
Chodzi mi o publikacje Prado w egmoncie, ale Wy czepliwi jesteście :p :lol: :D
pozdro

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 27, 2010, 12:20:17 pm »
Nie czytałem jeszcze żadnego Dylana, warto kupić?

Zgadzam się z baddayem, "Dylan Dog" to porządne czytadła i warto zacząć od "Cagliostro!", jeśli Ci się spodoba to w dalszej kolejności polecałbym "Po Północy" lub "Pamiętnik Niewidzialnego".
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 27, 2010, 01:01:26 pm »
Nie czytałem jeszcze żadnego Dylana, warto kupić?

Dylan Dog to naprawdę świetne, ale jednak czytadło. Myślałem że za drugim razem Egmont weźmie się za Dylana tak jak trzeba i wyda to formie Fantasy Komiks czyli "dużo czytania za małe pieniądze"... spokojnie można było to wypuścić na takim papierze jak Giganty czy TM-Semici - powiedzmy 3 albumy za 29,99. A w obecnej formie nie wróżę długiej kariery na naszym rynku Dylanowi (niestety).
Polecam Powrót Potwora i Partię ze śmiercią.

No faktycznie Egmont przesadził w tym wypadku z ceną (4cz. -około 200str.), a cena w zasadzie zbliża się do komiksów wydanych w twardej oprawie i w A4. A przecież te serie miały być tanią alternatywą dla tych "ekskluzywnych wydań" ! A tu różnica cenowa już teraz prawie się zaciera.

I zaprzecza zupełnie idei tych kolekcji - czyli utrzymania jednostkowej ceny za album w granicach 15-17zł o czym pisał Kołodziejczak w odpowiedziach. Jeśli Wydział miałby kosztować 80zł to ja już wolałbym żeby był wydany tak jak Blueberry, czyli w cenie 99zł, w formacie A4, twardej oprawie i dobrej kredzie (bo nie zapominajmy że papier w tych kolekcjach to cieniutka kreda). Mucha wydaje w kwietniu podobnego objętościowo Iron Mana za podobną cenę w DUŻO wyższym standardzie wydawniczym (twarda oprawa, gruba kreda). Egmont na chwilę obecną staje się najdroższym wydawnictwem w Polsce (obok Timofa/Mroji) co jest tym bardziej niezrozumiałe, że zapewne mają najlepsze umowy z drukarniami, dystrybutorami i największe nakłady. Łudzę się jeszcze, że Wydział Lincoln będzie w formacie A4 co usprawiedliwiałoby tak wysoką cenę.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 27, 2010, 01:23:17 pm »
Łudzę się jeszcze, że Wydział Lincoln będzie w formacie A4 co usprawiedliwiałoby tak wysoką cenę.

Niepotrzebnie się łudzisz. Przecież Lincoln na pewno wyjdzie tak jak Largo Winch. 

Offline Koro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 27, 2010, 01:32:00 pm »
Ceny komiksów wydawanych przez polskich wydawców osiągają już żenujące ceny. Żeby się nie zdziwili, że jeszcze więcej osób przerzuci się na oryginały.

Offline m010ch

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 27, 2010, 01:49:29 pm »
A ja mam pytanie - jak się ma DD, którego Egmont zamierza wydać do tego co wydał kiedyś i do oryginalnych wydań zbiorczych? Czy Zamek grozy/Dama w czerni to chronologicznie początek serii? Na liście wydanych do tej pory DD nie widzę obu - znaczy się, że to pierwsze wydania w Polsce? Coś jak z egmontowską kontynuacją Blueberry'ego?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 27, 2010, 02:04:23 pm »
http://wrak.pl/index.php?strona=zapowiedzi_egmont

Wg wraka, w zapowiadanym na kwiecień Dylan Dogu będą tomy 16 i 17.

http://wrak.pl/index.php?strona=albumyiserie1&t=065

A wcześniej, równierz wg wraka, Egmont wydawał chyba jak popadnie, bo były tomy 1, 3, 19, 61...

Tak czy siak, te co będą w kwietniu, u nas wydane będą po raz pierwszy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 02:08:17 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline strz1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 27, 2010, 02:29:45 pm »
W sumie liczylem po czesci, ze Dylan bedzie ala Tin Tiny czy LL. Liczba stron ok. Chociaz 40zl za CZ-B wypada juz gorzej.


Offline m010ch

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 27, 2010, 02:47:39 pm »
http://wrak.pl/index.php?strona=zapowiedzi_egmont

Wg wraka, w zapowiadanym na kwiecień Dylan Dogu będą tomy 16 i 17.

http://wrak.pl/index.php?strona=albumyiserie1&t=065

A wcześniej, równierz wg wraka, Egmont wydawał chyba jak popadnie, bo były tomy 1, 3, 19, 61...

Tak czy siak, te co będą w kwietniu, u nas wydane będą po raz pierwszy.

Dzięki! Szkoda - nie lubię takiego burdelu w seriach. No ale innego wyjścia raczej nie ma - nawet po angielsku nie wyszło chyba zbyt wiele wydań zbiorczych (wiem tylko o Dylan Dog Case Files, ale to wersja DD made by DH, a nie coś omnibusowego dla oryginalnej włoskiej serii).
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 05:06:26 pm wysłana przez m010ch »

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 27, 2010, 02:52:59 pm »
Szkoda - nie lubię takiego burdelu w seriach.

Każdy tom Dylana Doga jest zamkniętą całością więc chronologia nie jest tu specjalnie ważna.

Zresztą łudzisz się że Egmont wyda wszystkie tomy? :) Jak już mówiłem przy takiej cenie nie wróżę mu długiej kariery na naszym rynku.

Offline m010ch

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 27, 2010, 03:00:38 pm »
Łudzę się! Co najmniej 1 sprzedaną sztukę każdego tomu mają zapewnioną! :P

Offline nayroth

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 27, 2010, 03:04:33 pm »
Niepotrzebnie się łudzisz. Przecież Lincoln na pewno wyjdzie tak jak Largo Winch. 

Nosz fak, też się nastawiałem na tego Lincolna, ale 80 zetów za zmniejszony format i ekonomiczne wydanie to dla mnie o dużo za dużo  :sad: