trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 28, 2010, 05:01:37 pm »
Cholera, czemu Egmont nie może wrócić do dawnego sposobu wydawania Dylan Doga? Czyli 100 stron, miękka okładka, A5 i papier matowy, czarno-biały i co najważniejsze za niecałe 10 złotych. To idealne wydawnictwo takie jak Fantasy Komiks czy Star Wars Komiks - czyli do poczytania w autobusie itd. Tyle, że nie klimaty fantasy ani star warsowe tylko kryminał. Wezmę pewnie z tego pakietu Batmana i Dylana ale też nie od razu.

O co Wam chodzi z tą ceną Dylan Doga? O ile pamiętam, ostatnie tomiki nie kosztowały "niecałe 10 złotych", tylko chyba 14,90. A to było dobre 5-6 lat temu. Więc 39,90 za podwójny to chyba nie jest kompletnie z czapy wzięta cena?
Chrzań się, Smirnov

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 28, 2010, 05:43:40 pm »
Tez wlasnie sie zastanawiam nad tym, te 40 dyszki to chyba nie tak drogo, jak wszyscy pisza. Moze chodzi o to, ze wydawanie komiksow pulpowych w integralach jest czyms niezwyklym...

W koncu Dylan to taki komiks do pociagu, zeby przeczytac i zostawic w przedziale dla nastepnych podroznych.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #497 dnia: Marzec 28, 2010, 05:53:46 pm »
"Usagi Yojimbo" t.23 "Most łez" miał 248 stron w cenie 30 zł. A jeśli DD będzie w takim samym formacie, to mamy 196 stron za 40 zł. Jest różnica?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline misio141

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #498 dnia: Marzec 28, 2010, 07:19:24 pm »
"Usagi Yojimbo" t.23 "Most łez" miał 248 stron w cenie 30 zł. A jeśli DD będzie w takim samym formacie, to mamy 196 stron za 40 zł. Jest różnica?
tylko że przy fantasy komiks jakoś dało się pojechać po cenie.
Poza tym nie wiem po co twarda oprawa, pieprzyć w tym momencie czy podnosi koszty czy nie, ale przy poprzednich tomach serii będzie to nieciekawie wyglądać.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline graves

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #499 dnia: Marzec 28, 2010, 07:27:36 pm »
Poza tym nie wiem po co twarda oprawa,
A skąd pomysł. Ma być zdaje się miękka ze skrzydełkami.
Wszędzie jest tak podane. Czytanie ze zrozumieniem - dość pożądana cecha na forum  ;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 09:08:35 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline misio141

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 28, 2010, 07:31:40 pm »
A skąd pomysł. Ma być zdaje się miękka ze skrzydełkami.
Wszędzie jest tak podane. Czytanie ze zrozumieniem - dość porządana cecha na forum  ;-)
tu przepraszam, pomyliłem chyba z czymś innym:P
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline holcman

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 28, 2010, 08:10:29 pm »
Czytanie ze zrozumieniem - dość porządana cecha na forum  ;-)

Znajomość ortografii - dość pożądana cecha, nie tylko na forum.

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 28, 2010, 08:15:10 pm »
Dobrze że cena ARMADY się nie zmieni od poprzedniego numeru bo 28 zł za 48 stron to i tak sporo. Swoją drogą ciekawe czy Egmont nadal zamierza wznawiać tytuły i czy może przymierza się do wydania jakichś serii pobocznych?
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 09:16:59 pm wysłana przez janjedlikowski »

Offline BLANTMAN

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 28, 2010, 08:48:00 pm »
Zgadzam się z opinią Blacksada ... wcześniej za ostatni tom wydany przez egmont  płaciłem 15zł .... biorąc pod uwagę ogólną podwyżkę cen przez wydawnicstwo ... 20zł za numer po polsku jakoś da rade przełknąć...Istnieje jednak alternatywa przy znirzce na nowości 25% zapłacimy po 15zł za tom w 2 tomowym wydaniu. Ale istnieje jedno "ale" cena ostatnieogo tomu Dylana w polsce wzrosła przez obniżenie nakładu.Podsumowująć dylana za 30 zyla 2 tomowe wydanie łykam.... reszta cen pakietu kwietniowego to musi być prima aprylis .... he he ...ale sądze że podwyżka związana może być z Warszawską imprezą .... (skoro Egmont najlepiej w swojej historiii komiksowej branży nośwoci ożenił na ostatnim festiwalu w Łodzi czemu nie powtórzyc tego w Wawie ,podwyżki może nie zauważą ) ....  Troszke przesada z gackiem za 50zł itp. żądam wyjaśnienia za co ?   może jakiś proteścik mały?  ..."nie kupujemy"

Offline graves

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 28, 2010, 09:10:14 pm »
Znajomość ortografii - dość pożądana cecha, nie tylko na forum.
Masz rację - kajam się. Z wiekiem łapię się na coraz częstszych błędach. Wszystko wina nadużywania Worda i programów sprawdzających błędy. Postaram sie bardziej uważać.


(skoro Egmont najlepiej w swojej historiii komiksowej branży nośwoci ożenił na ostatnim festiwalu w Łodzi czemu nie powtórzyc tego w Wawie ,podwyżki może nie zauważą )
Jak Egmont się ożenił na jakiejś imprezie komiksowej, skoro NIGDY nie sprzedawal na żadnej komiksów?
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 10:15:48 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 28, 2010, 10:53:44 pm »
Z tym nigdy to nie byłbym taki pewny. Wiele lat temu Tomek Kołodziejczak osobiście sprzedał mi Tintiny, które gdzieś im się zaplątały. Jak się okazało, były to egzemplarze z naniesioną korektą do ewentualnego drugiego wydania. :D
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline BLANTMAN

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 29, 2010, 06:11:02 am »
no fakt ...sorki za ortografię ...niemam czasu sprawdzać ... a  do graves mam pytanie ?
Egmont nie sprzedaje nowości komiksowych na imprezach i festiwalach.... to byłeś na jakimś ? ja zawsze widziałem ich stoisko ...bo było największe.
"ożenić"-sprzedać-opierdzielić ... 

Offline BLANTMAN

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 29, 2010, 06:13:33 am »
mam na myśli Łódź...WSK...

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 29, 2010, 07:48:09 am »
@BLANTMAN: To nie są stoiska Egmontu tylko obsługujących go księgarni. Na imprezie w Łodzi zajmuje się tym Imago, w Warszawie (do tej pory) Centrum Komiksu).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline jolan13

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #509 dnia: Marzec 29, 2010, 08:52:52 am »
Zgadzam się z baddayem, "Dylan Dog" to porządne czytadła i warto zacząć od "Cagliostro!", jeśli Ci się spodoba to w dalszej kolejności polecałbym "Po Północy" lub "Pamiętnik Niewidzialnego".
W takim razie prawdopodobnie dam szansę Dylanowi ;-) Budżet niestety jest tak napięty, że o zakupie wcześniejszych albumów muszę na razie zapomnieć, ale zobaczymy, jak spodobają mi się najnowsze to i pewnie za starszymi się zakręcę.
Z innej beczki, ale nawiązując do kwietniowych wydań. Czy Lucyfer się rozkręca po albumie pierwszym? Zakupiłem jakiś czas temu pierwszy numer, wczoraj przeczytałem i źle nie jest, ale spodziewałem się, że będzie lepiej. Następne numery są lepsze?
Aha, piszę to z pozycji osoby praktycznie Sandmana nie znającej. Czytałem jak do tej pory tylko twardookładkowe reedycje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 08:57:14 am wysłana przez jolan13 »

 

anything