Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #570 dnia: Kwiecień 03, 2010, 03:48:59 pm »
Ee, dajcie chlopakowi pomarzyc. W koncu forum tez do tego sie nadaje. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #571 dnia: Kwiecień 03, 2010, 04:10:15 pm »
mnie pretensje odnośnie superhero też bawią. skoro jest to taki złoty interes to dlaczego nikt tego nie wydaje? z rynku płyną przeciwne sygnały - dk, mandragora czy nawet tm-semic w końcu zakończyły działalność takie z tego były kokosy. a apropo kołodziejczaka i odpowiadania na pytania to dziwię mu się, że wogóle chce mu się za coś takiego brać. wg mnie te pytania powinny być moderowane, to może i odpowiedzi by były ciekawsze. "niech pan wyda spidermana to my tu z kumplem w pipidówku na pewno kupimy. no oczywiście cena max 5zl".
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline hans

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #572 dnia: Kwiecień 03, 2010, 04:34:58 pm »
10-12 tys.? No, adro, rozumiem - każdy może mieć marzenia - ale to już jest raczej utrata kontaktu z rzeczywistością :)

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #573 dnia: Kwiecień 03, 2010, 05:08:28 pm »
Ale jaka ignorancja? Ile razy Kołodziejczak musi odpowiedzieć, że ich nie wydadzą kiedy w końcu to dotrze? Nie wydają Marvela i superbohaterów bo im się nie opłaca i tyle, pytajcie o to kogoś innego.
Cytuj
Jak pan myśli, skoro Marvel sprzedaje się tak świetnie, czemu Mucha nie wydaje 5 tytułów co miesiąc?
No właśnie, czemu jest tak źle skoro jest tak dobrze (kilka osób na forum uważa, że jest wielki popyt na Marvela)?
Ja bym nie porównywał Muchy do Egmontu. Mucha nawet jakby chciała to nie wydawałaby więcej niż 1-2 komiksów na miesiąc bo brakowałoby im sił przerobowych. W porównaniu do Egmontu to jest mała oficyna.

mnie pretensje odnośnie superhero też bawią. skoro jest to taki złoty interes to dlaczego nikt tego nie wydaje? z rynku płyną przeciwne sygnały - dk, mandragora czy nawet tm-semic w końcu zakończyły działalność takie z tego były kokosy.
Zarówno Mandragora jak i DK zakończyły działalność głównie przez błędna politykę wydawniczą. Ile razy trzeba to jeszcze wałkować? Poza tym nie każdy pyta o zeszytówki, jest mnóstwo pytań o TPB z Marvela. I nie tylko o superhero, ale także o takie rzeczy jak Criminals Brubekera, Powers Bendisa czy z pogranicza superhero - Alias. Te Kołodziejczak również ignoruje jak tylko może. No jeśli w Polsce sprzedaje się nawet największy gniot z Vertigo, to nie wierzę, że takie Alias nie odniosłoby sukcesu. Komiks trafiłby zarówno do fanów Marvela jak i osób które sięgają po mniej mainstreamowe rzeczy. Dlaczego Egmont się więc nim nie zainteresuje?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 05:23:52 pm wysłana przez spidey »

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #574 dnia: Kwiecień 03, 2010, 05:44:26 pm »

Wcale mnie to nie dziwi. Chciałoby Ci się odpowiadać po raz setny na durne pytania typu "Czy Preludia i nokturny wznowicie z kolorami Absolute'a", "Czy wydacie Long Halloween", "Dlaczego nie wprowadzicie superbohaterskich zeszytówek do kiosków"? Mnie wkurza już sama lektura takich pytań, a co dopiero, gdybym musiał na nie odpowiadać...
Skoro tak mówisz, rozumiem, że sam spokojnie kupiłbyś ze 6 tys. egzemplarzy z takiego nakładu.
Ja tam Tomka podziwiam, że odpowiada chociaż na jakiś procent tych pytań. Przecież mógłby tego w ogóle nie robić a wydawnictwo wcale by na tym nie ucierpiało.

edit: Durne pytania w stylu zacytowanym przez Ciebie to nic w porównaniu z takimi kwiatkami: "Czy na 100% zamierzacie wystartować w najbliższym czasie z polską serią?. Moim zdaniem to błąd i myślę, że powiniście to jeszcze przemyśleć. Moim zdaniem istnieje zbyt duże ryzyko wtopy. Zamiast tego polskiego nie wiadomo czego przyspieszcie z seriami z vertigo." A, to lion pytał... To już się nie dziwię.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 06:19:19 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline hans

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #575 dnia: Kwiecień 03, 2010, 06:28:11 pm »
Przebrnięcie przez wszystkie pytania i odpowiedzi wymaga niemałego wysiłku. Przecież dziesiątki pytań się powtarza, tyle że zostały sformułowane w różny sposób. Do tego aż kipią od naiwnie doskonałych pomysłów na rozwój rynku, a całkowita porażka to pytania o zeszytówki. Ja też bym chciał kupować takiego Batmana w kiosku co miesiąc, ale dajmy spokój - to jest nierealne!

Zgadzam się - moderacja zadawanych pytań prawie nie istnieje. W obecnej formie jest to wyraz braku szacunku dla kogoś, kto zgodził się poświęcić swój wolny czas (i nerwy :) ) na pisanie odpowiedzi. W tej chwili to jest przerzucanie przez moderatorów ich pracy na Kołodziejczaka.

Offline JAPONfan

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #576 dnia: Kwiecień 03, 2010, 08:20:25 pm »
No właśnie, czemu jest tak źle skoro jest tak dobrze (kilka osób na forum uważa, że jest wielki popyt na Marvela)?
Ja bym nie porównywał Muchy do Egmontu. Mucha nawet jakby chciała to nie wydawałaby więcej niż 1-2 komiksów na miesiąc bo brakowałoby im sił przerobowych. W porównaniu do Egmontu to jest mała oficyna.


co masz na myśłi pisząc "moce przerobowe"? nie kase na pewno bo skoro to taki dil życia to wystarczy kredyt (kredycik w sumie) na mane 40 tysiaków (bank mi ostatnio taki proponowal na firme). I go spłacic po maks pól roku.

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #577 dnia: Kwiecień 03, 2010, 09:24:43 pm »
Ja tam Tomka podziwiam, że odpowiada chociaż na jakiś procent tych pytań. Przecież mógłby tego w ogóle nie robić a wydawnictwo wcale by na tym nie ucierpiało.

Nie róbmy znowu z tego jakiegoś bohaterstwa - dużo czasu Tomkowi te odpowiedzi nie zajmują :)
On sam jest sobie moderatorem - na 10 rozbudowanych pytań czasem odpowiada dwoma słowami na jedno z nich (w większości te słowa to "nie planujemy")  :badgrin:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline hans

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #578 dnia: Kwiecień 03, 2010, 10:58:37 pm »
Nie róbmy znowu z tego jakiegoś bohaterstwa - dużo czasu Tomkowi te odpowiedzi nie zajmują :)

Już sama lektura pytań zajmuje dużo czasu, a udzielanie odpowiedzi, to na pewno nie jest chwila.

On sam jest sobie moderatorem - na 10 rozbudowanych pytań czasem odpowiada dwoma słowami na jedno z nich

No właśnie, i tu wychodzi lenistwo moderatorów forum. To oni powinni przed wysłaniem maila z pytaniami wyrzucić te, które się powtarzają. Zamiast tego moderatorem jest Kołodziejczak.

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #579 dnia: Kwiecień 04, 2010, 08:01:33 am »
No właśnie, i tu wychodzi lenistwo moderatorów forum. To oni powinni przed wysłaniem maila z pytaniami wyrzucić te, które się powtarzają. Zamiast tego moderatorem jest Kołodziejczak.

Nie powiedziałem, że 10 pytań się powtarza, a Tomek sam musi robić z nimi porzadek.

Niech świadczy o tym poniższy wycinek:

70. Czy zamierzacie przejąć od manzoku część ich serii?
71. Czy wciąż nie zamierzacie przejąć od mandragory ich 100 kulek i transmetropolitana?
72. Czy istnieje szansa, że w miejsce edenu wprowadzicie samotnego wilka lub jakąś inną mangę endo lub pozycję o podobnej tematyce.
73. Jakie komiksy z waszej oferty doczekają się w tym roku reedycji?
74. Czy Egmont ma w planach (kiedyś) wydać integrala Strażników Alana Moore i 1602 Neila Gaimana?
75. Czy Egmont byłby zainteresowany wydaniem w Mistrzach Komiksu lub którejkowiek innej serii komiksu pt. "Hombre" autorstwa Antonio Segura i Jose Ortiza?
76. czy jest szansa żebyście wydali w ramach nowej serii fantasy komiksy Crisse'a / Kryształowa szpada, Kukabura itd/?
77. czy przewidujecie inne, niż wydawane dotychczas, komiksy ze świata Troy , w Fantasy komiks zamiast w albumach?

Tak, rozważamy wpuszczenie do FK krótkich serii pobocznych z cyklu Legendy z Troy.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline hans

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #580 dnia: Kwiecień 04, 2010, 08:56:07 am »
On omija te pytania, bo wcześniej już na nie odpowiedział, tyle, że były inaczej sformułowane. Po co ma pisać dwa razy to samo? To moderatorzy powinni wyrzucić np. kolejne pytania o serie manzoku, 100 naboi i transa.

Offline ljc

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #581 dnia: Kwiecień 05, 2010, 12:43:26 pm »
(...)Ja bym nie porównywał Muchy do Egmontu. Mucha nawet jakby chciała to nie wydawałaby więcej niż 1-2 komiksów na miesiąc bo brakowałoby im sił przerobowych. W porównaniu do Egmontu to jest mała oficyna.(...)
no ale skoro superbohaterowie to taka żyła złota, to w ciągu no góra roku Mucha miałaby potrojone siły przerobowe (za kasę z tych trykotów) i mogłaby wydawać po 5 tpb w miesiącu - czy się mylę? zastanawia mnie zatem dlaczego nie rosną jej siły przerobowe...?

tamtam!

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #582 dnia: Kwiecień 05, 2010, 01:47:25 pm »
Nigdzie nie pisałem, że to żyła złota. Mucha powiedziała, że komiksy Marvela sprzedają im się trochę lepiej od innych, dlatego nie rozumiem postawy Egmontu który nie chce puścić cokolwiek z tego wydawnictwa chociaż raz na 2-3 miesiące... jest duza szansa, że sprzeda im się to trochę lepiej od Hellblazera, Lucyfera czy Baśni.

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #583 dnia: Kwiecień 05, 2010, 02:07:05 pm »
Najwyraźniej oni mają inne dane - i nie "widzą" tej "dużej szansy". A prawdę mówiąc, spajdi, wierzę w biznes i statystyki bardziej, niż w wyobrażenia jakiegoś człowieka na temat, na który nie ma nawet podstawowych danych (chyba, że dysponujesz statystyką sprzedaży polskich wydawców i na jej podstawie wysnuwasz takie, a nie inne, odmienne od wydawcó, wnioski).

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #584 dnia: Kwiecień 05, 2010, 02:38:26 pm »
A prawdę mówiąc, spajdi, wierzę w biznes i statystyki bardziej, niż w wyobrażenia jakiegoś człowieka na temat, na który nie ma nawet podstawowych danych
O trochę lepszej sprzedaży komiksów Marvela od innych Mucha mówiła zarówno w odp. wydawców na forum alei, w wypowiedzi dla KZ jak i w rozmowie ze mną na MFK. Jeśli to nie są dla ciebie dane a wyobrażenia to co w takim razie jest danymi?