trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 273585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JAPONfan

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #585 dnia: Kwiecień 05, 2010, 03:01:14 pm »
O trochę lepszej sprzedaży komiksów Marvela od innych Mucha mówiła zarówno w odp. wydawców na forum alei, w wypowiedzi dla KZ jak i w rozmowie ze mną na MFK. Jeśli to nie są dla ciebie dane a wyobrażenia to co w takim razie jest danymi?

Nakłady, częstotliwośc, rynek zbytu przy zwiekszonej czestotliwosci. Ile i jak czesto Mucha puszcza Marvela? Ile na tym zarabia? Czy taki zyks jest znaczący dla Egmontu? Czy istnieje rynek dla zysku jaki chciałby miec Egmont?

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #586 dnia: Kwiecień 06, 2010, 08:04:33 am »
Nakłady, częstotliwośc, rynek zbytu przy zwiekszonej czestotliwosci. Ile i jak czesto Mucha puszcza Marvela? Ile na tym zarabia? Czy taki zyks jest znaczący dla Egmontu? Czy istnieje rynek dla zysku jaki chciałby miec Egmont?

Liczby - statystyki sprzedaży, obrotu, zarobku. Gdyby było tak dobrze, jak mówisz, to Kołodziejczak NAPRAWDĘ już by tym handlował, to jest mądry facet i o handlu komiksami w Bulandzie wie więcej niż ty i ja razem wzięci i jeszcze z pięciu kolesi z tego forum (i całe forum kojotów).

Najwyraźniej ta "lepsza sprzedaż" to nadal nie jest poziom "wystarczająco, by to była poważna inwestycja".

Sorry. Ja też chciałbym normalny miesięcznik z Batmanem, a karmią czytelnika najgorszym syfem - ale najwyraźniej to się akurat sprzedaje, bo inaczej nie puszczaliby tych bubli, tylko coś innego.

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #587 dnia: Kwiecień 06, 2010, 08:44:50 pm »
Egmont na maj prezentuje się ciekawiej niż na kwiecień. Nie ma wcześniej wstępnie zapowiadanej "Zemsty hrabiego Skarbka", no i szkoda, że "Ligę..." puszczają w Mistrzach.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #588 dnia: Kwiecień 06, 2010, 08:55:53 pm »
Bo Moore co by nie mowic jest mistrzem, tylko ze wydawac zeszyt (no - prawie zeszyt) w HC to troche strzelanie z armaty do wrobli.

To jak wyjdzie integral? W okladkach z drewna z okuciami? ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #589 dnia: Kwiecień 06, 2010, 09:18:56 pm »
Oprawiony w ludzką skórę :lol:.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #590 dnia: Kwiecień 06, 2010, 10:04:02 pm »
Fakt, Liga mogłaby iść w miękkiej, ale nieważne, ważne że w ogóle będzie. Za to szkoda mi przesuniętego Incognegro na maj, oraz z maja, na niewiadomo kiedy Zemsty Hrabiego Skarbka. Ciekaw jestem tej Historii bez bohatera. I zastanawiam się nad Samotnikiem, bo jak dotąd, to Chaboute szału nie robi...

Offline janostaw

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #591 dnia: Kwiecień 06, 2010, 11:47:04 pm »
Incognegro mimo, że dodany jest do maja nadal ma datę kwietniową (19.04)

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #592 dnia: Kwiecień 07, 2010, 09:10:12 am »
Potwierdziłem u źródła, Incognegro przesunięty na maj.

edit: O nawet już poprawili.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 09:47:42 am wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline nayroth

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #593 dnia: Kwiecień 07, 2010, 05:02:21 pm »
Ale lipa z Ligą Dżentelmenów w MK  :sad: :sad:

Egmont dał sie wydy**c Timofowi na From Hell i Lost Girlsach i teraz chcą wmówic ze niby wydają mistrza Moora. LOL. Akurat ten zeszyt pasuje do formatu MK jak piesc do oka. Wzięliby sie lepiej za porządną reedycję cz1-2, za black dossier, albo dokończyli Top10 zamiast tworzyc takie szopki :evil:

Już pchają do MK co popadnie. Serie o Bergmanie, parodie z Rustym Robochłopcem i cholernego Batmana. Groch z kapuchą. To samo zresztą z Obrazami Grozy; jakieś spinoffy z Sandmana, Hellboya, Baśni.


Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #594 dnia: Kwiecień 07, 2010, 05:18:11 pm »
Zgadzam się. W "Obrazach" to już naprawde wydają taki chłam że szok ! A jedyna godna uwagi seria tzn. "saga o potworze..." wydawana jest raz na dwa lata. To jakaś pomyłka :roll:

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #595 dnia: Kwiecień 07, 2010, 06:09:30 pm »
W ogóle Egmont w 2010 coś słabo na tle innych wydawców. Poprzednie lata ich miażdżył, a w tym(przynajmniej u mnie) jest daleko, zwłaszcza za Timofem i Kulturą. Jak na razie w tym roku zainteresował mnie tylko jeden ich komiks - Animal'z. I widzę, że sytuacja poprawi się dopiero w maju.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #596 dnia: Kwiecień 07, 2010, 06:52:26 pm »
To prawda, ze Egmont jakos na poczatku roku nie zachwycil.

Ale Czysciec i Blueberry to nie sa zle komiksy (choc nie takie hity jak Profesor Bell czy Osiedle Swoboda), Egmont caly czas ciagnie Kenshina i Miecz Niesmiertelnego (ostatnie mangi jakie jeszcze kupuje, pomijajac one-shoty z Hanami i cos tam po francusku czasem).

No i z Animal'z trafili w dziesiatke, choc to w sumie zadne trafienie, tylko konsekwentnie prowadzona polityka od lat (w sumie dzieki Egmontowi spodobal mi sie Bilal, bo ten epizod Targow w CDN, to bylo za malo, zeby zwrocic uwage na Mistrza).

Wydaje mi sie, ze jest mnostwo rzeczy wartych uwagi do wydania w obrazach grozy, np:

- 'Dr. Jekyll & Mr. Hyde' Mattottiego i Kramsky'ego
- 'Crow' O'Barra
- 'Mort Cinder' i 'Dracula...' Alberto Breccii
- 'Styx' Andreasa i Foerstera
- 'Coutoo' i 'Cyrrus Mil' Andreasa

Tyle mi przyszlo do glowy na dzien dobry, ale jest tego duuuzo wiecej oczywiscie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #597 dnia: Kwiecień 07, 2010, 07:30:21 pm »
Tyle mi przyszlo do glowy na dzien dobry, ale jest tego duuuzo wiecej oczywiscie.
Najbardziej i tak niszczy Frankenstein Wrightsona. Nawet Cromwell Stone przy tych wypocinach jęczy i kwiczy  :D

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #598 dnia: Kwiecień 07, 2010, 07:45:29 pm »
Najbardziej i tak niszczy Frankenstein Wrightsona. Nawet Cromwell Stone przy tych wypocinach jęczy i kwiczy  :D

Niezłe... Niezłe... Ale proszę Cię nie bluźnij wiecej !

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #599 dnia: Kwiecień 07, 2010, 11:22:58 pm »
A, to ze Bernie Wrightson wymiata, to wiadomo nie od dzis. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything