trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 273443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #645 dnia: Maj 16, 2010, 10:01:55 pm »
@adro: Przecież porządnych komiksów nie dają do czasopism. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #646 dnia: Maj 18, 2010, 05:22:46 pm »
Z inf.zamieszconej na okladce Samotnika: następny komiks w kolekcji Zebra to "Carlos Gardel" Sampayo/Munoz - wie ktoś może coś więcej o tej pozycji?
P.S. z innych informacji z okładek jeszcze zapowiedź "Składu głównego" Loisela na październik (wcześniej chyba nie była podana data wydania)

Offline holcman

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #647 dnia: Maj 18, 2010, 05:52:42 pm »
Z inf.zamieszconej na okladce Samotnika: następny komiks w kolekcji Zebra to "Carlos Gardel" Sampayo/Munoz - wie ktoś może coś więcej o tej pozycji?

Jeden z najnowszych komiksów absolutnych klasyków tego medium. Niedawno we Francji ukazało się bardzo ładnie wydanie zbiorcze (a w nim 2 tomy "Carlosa"). Tu fiszka ze strony wydawnictwa Futuropolis (plansze ukryte pod "Planches" :-)):

http://www.futuropolis.fr/fiche_titre.php?id_article=717016

A tytuł sugeruje treść - biografia słynnego argentyńskiego pieśniarza: http://pl.wikipedia.org/wiki/Carlos_Gardel

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #648 dnia: Maj 19, 2010, 08:48:30 am »
Z inf.zamieszconej na okladce Samotnika: następny komiks w kolekcji Zebra to "Carlos Gardel" Sampayo/Munoz - wie ktoś może coś więcej o tej pozycji?
P.S. z innych informacji z okładek jeszcze zapowiedź "Składu głównego" Loisela na październik (wcześniej chyba nie była podana data wydania)

Munoz i Sampayo to klasyka klasyki. Cos w rodzaju Comesa, Tardiego, Foresta i paru innych autorów jeszcze  slabo znanych w PL.

Pisalem o tym komiksie w nowosciach stycznia (Futuropolis):
http://kzet.pl/2010/05/styczen-2010.html

i wspomnialem w podsumowaniu roku 2008 w KZ (Najciekawszy twórca publikujący za granicą w roku 2008):
http://www.kzet.pl/2009_01/p_KZ.htm
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline eduardo

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #649 dnia: Maj 20, 2010, 11:13:56 pm »
Tylko dodam, ze krotka historia tego duetu pojawila sie w Batman: Black and White w tomie I wydanym przez sp. TM-Semica. Jesli mnie pamiec nie myli jej tytul to Diabelska Trabka. Jedna z ciekawszych historii w tym wydawnictwie i w pewien sposob oddajaca charakter prac panow Sampayo i Munoz. Kto wie... Moze w przyszlosci Egmont (albo inne wydawnictwo - hej, KG, sluchacie?) pokusi sie o Joe's Bar albo Sinnera... Byloby tak pieknie...

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #650 dnia: Maj 21, 2010, 01:25:19 am »
Tylko dodam, ze krotka historia tego duetu pojawila sie w Batman: Black and White w tomie I wydanym przez sp. TM-Semica.

I wszystko jasne. Aczkolwiek historii tej nie napisał Sampayo, a Archie Goodwin. Co nie zmienia faktu, że narysowana jest wybitnie.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #651 dnia: Maj 21, 2010, 10:34:50 am »
czy ktoś już czytał historię bez bohatera? warte uwagi?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #652 dnia: Maj 21, 2010, 10:58:22 am »
moim zdaniem warte

pierwsza historia moze jest lekko archaiczna - poczatki pracy van Hamme'a i nieco inne realia - ale stara sie pokazac pewne uniwersalne mechanizmy rzadzace grupa... rozbitkow

druga historia jest bardziej zlozona, to sensacjyjna opowiesc z wykorzystaniem watkow z pierwszej czesci

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #653 dnia: Maj 21, 2010, 01:37:14 pm »

pierwsza historia moze jest lekko archaiczna - poczatki pracy van Hamme'a i nieco inne realia - ale stara sie pokazac pewne uniwersalne mechanizmy rzadzace grupa... rozbitkow

j.w.

druga historia jest bardziej zlozona, to sensacjyjna opowiesc z wykorzystaniem watkow z pierwszej czesci

innymi słowy jest to jak gdyby "kolejny tom" Largo Wincha. Jeżeli ww. przypadł Ci do gustu to i tutaj sie nie zawiedziesz. Dla mnie osobiście - bez rewelacji.

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #654 dnia: Maj 22, 2010, 01:10:01 pm »
O kurcze sampayo i Munoz w egmoncie, super sprawa.
O Sampayo i Munozie pisal tez Pan Szylak w swoich ksiazkach.
W ogole zebrowa kolekcja jest bardzo ciekawa, a zapowiada sie jeszcze ciekawiej.
Widac, ze egmont bierze sie za klasykow gatunku
Tardi, Forest, teraz Munoz i Sampayo
 
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2010, 01:14:49 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #655 dnia: Maj 22, 2010, 05:24:28 pm »
Z inf.zamieszconej na okladce Samotnika: następny komiks w kolekcji Zebra to "Carlos Gardel" Sampayo/Munoz - wie ktoś może coś więcej o tej pozycji?
P.S. z innych informacji z okładek jeszcze zapowiedź "Składu głównego" Loisela na październik (wcześniej chyba nie była podana data wydania)

A co jest na Lidze... ? Krzyk Ludu i Usagi czy jeszcze coś dodatkowo ?
 
Przy okazji jak wypada Liga ? Trzyma poziom ?


Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #656 dnia: Maj 23, 2010, 07:07:40 pm »
Jestem po lekturze pierwszej części "Historii bez bohatera" i jestem mile zaskoczony - taka klasyczna opowieść dziejąca się w jednym miejscu (lub pomieszczeniu) skupiająca się głównie na relacjach między bohaterami znajdującymi się w trudnej sytuacji - całkiem zgrabny scenariusz, sprawny napisany i przyjemny w lekturze, a także nieźle narysowany -  a także o dziwo historia nie razi zbytni anachronizmami pomimo, że komiks powstał w latach 70-ych.

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #657 dnia: Maj 23, 2010, 09:44:35 pm »
Przy okazji jak wypada Liga ? Trzyma poziom ?

Czytałem i mam mieszane uczucia. Muszę jednak zaznaczyć, że ostatnio męczą mnie i mam już dosyć wszelkiego rodzaju ezoteryki, a nią właściwie przesiąknięty jest komiks. Poza tym nie jestem obcykany w literaturze, do której nawiązuje "Liga...", więc przyjemność, jaką czerpałem z lektury, była odpowiednio mniejsza.
Jak tylko trochę ogarnę temat, czytam drugi raz.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #658 dnia: Maj 31, 2010, 09:25:33 pm »
Czerwcowy pakiet miał być 14 a już na stronie wyd. jest poprawka na 21...

Offline Samuel

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #659 dnia: Maj 31, 2010, 11:29:20 pm »
Mam nadzieję, że Munoz&Sampayo i Tardi wyleczą mojego estetycznego kaca po panu Chabouté, którego rysunki zarówno w "Czyścu" jak i "Samotniku" są nie do zniesienia.

Ale Egmont mógłby wydać przede wszystkim "Ici meme" albo przygody Adeli, bo już niedługo ekranizacja.
Ale i tak dobrze, że otwierają się na nowych autorów.
erefere