Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 273386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwiec 01, 2010, 12:44:29 am »
Mam nadzieję, że Munoz&Sampayo i Tardi wyleczą mojego estetycznego kaca po panu Chabouté, którego rysunki zarówno w "Czyścu" jak i "Samotniku" są nie do zniesienia.


To może coś więcej o Samotniku?

Po Landru i Czyśćcu, wolałem się wstrzymać z zakupem Samotnika i upewnić się czy aby warto.
Swoją drogą zastanawiam się skąd chęc Egmontu do wydawania Chaboute'a. Wydają po raz pierwszy nieznanego u nas autora, a już dziewięć miesięcy później mamy aż trzy jego komiksy. Nie dziwiłoby mnie to, gdyby było tak w przypadku Coseya, Toppiego, czy Rabate. Ale nie jest, Egmont zaprezentował nam po jednym komiksie tych autorów i czy będą kiedyś inne, na razie nie wiadomo. Za to komiksami Chaboute'a jesteśmy niemal zasypywani. Co tym bardziej dziwi, że ten cały Chaboute wydaje się być dość przeciętny...

I podobnie jak Samuel, ja też liczę na Tardiego, oraz duet Munoz&Sampayo!

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwiec 01, 2010, 01:30:48 am »
Moim zdaniem "Samotnik" to bardzo ciekawy komiks, o niebo lepszy od beznadziejnego "Czyśćca" i średniego "Henri Désiré Landru". Opowiadana historia jest prosta jak drut, a sama lektura, mimo niemalże 400 stron, nie zabiera wiele czasu. Wszystko za sprawą filmowej narracji, bo większość scen opowiedziana została przy pomocy sekwencji kadrów, niemal klatka po klatce, jak gdyby akcja toczyła się w zwolnionym tempie. Taki zabieg zastosowany przez Chabouté nie tylko nadaje opowieści klimatu, ale ma też swoje uzasadnienie i spełnia inną ważną rolę w komiksie. Same dialogi w "Samotniku" sprowadzone są do minimum, dlatego jeśli we wcześniejszych komiksach komuś nie podobał się styl rysownika, tutaj będzie irytować ze zdwojoną siłą. Wracając do samej historii; jest nieskomplikowana, ale niepozbawiona głębi. Chabouté znów zrobił historię z tzw.  przesłaniem i chociaż komiks momentami ociera się o banał, uważam że tym razem się broni. Mnie w każdym razie zaskoczył bardzo pozytywnie. Dość powiedzieć, że czytałem go już trzy razy i z każdą kolejną lekturą zyskuje w moich oczach.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwiec 01, 2010, 03:01:34 pm »
Jestem po lekturze pierwszej części "Historii bez bohatera" i jestem mile zaskoczony - taka klasyczna opowieść dziejąca się w jednym miejscu (lub pomieszczeniu) skupiająca się głównie na relacjach między bohaterami znajdującymi się w trudnej sytuacji - całkiem zgrabny scenariusz, sprawny napisany i przyjemny w lekturze, a także nieźle narysowany -  a także o dziwo historia nie razi zbytni anachronizmami pomimo, że komiks powstał w latach 70-ych.

Zgadzam się w zupełności - zwyczajowy poziom van Hamme'a, rysunki Dany'ego piękne, osobiście kojarzą mi się bardzo z Wróblewskim - też czekałem na ten komiks od dnia, kiedy dowiedziałem się o nim z orbitowskiego "Szninkla"...   
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline holcman

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #663 dnia: Czerwiec 01, 2010, 09:50:36 pm »
Jeszcze "Historii..." nie czytałem, ale przejrzałem sobie i jestem zachwycony tą cudowną oldschoolowością plansz!

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #664 dnia: Czerwiec 17, 2010, 04:06:44 pm »
W lipcu prawdziwa nędza…
 
http://www.egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #665 dnia: Czerwiec 17, 2010, 04:24:07 pm »
Ale zaraz! Przecież "Lou!" miała być! I nie tylko zresztą... :-?

Offline wilk

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #666 dnia: Czerwiec 17, 2010, 04:41:50 pm »
A gdzie "Krzyk ludu" Tardiego?  :???:

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #667 dnia: Czerwiec 17, 2010, 09:42:48 pm »
A gdzie "Krzyk ludu" Tardiego?  :???:

No właśnie. Pewnie przesuwają, wielka szkoda. Tym bardziej, że pewnie też przesuną przez to sierpniowego ARQ...

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #668 dnia: Czerwiec 17, 2010, 09:58:59 pm »
Nie ma co się oszukiwać chyba już każdy z nas zauważył że mamy w tym roku do czynienia z zapaścią na rynku komiksowym (w sensie wydawniczym). W sumie tylko Timof, Mroja i Taurus działają bez większych zakłóceń natomiast pozostałe wydawnictwa „męczą ptaszka”. Z drugiej strony komiksów już trochę w tym roku było ale mimo wszystko szału wciąż nie ma. Pewnie zaraz mi ktoś odpisze, że mi się w dupce przewraca ale ja w tym roku czuję potworny niedosyt. Jak na razie głód dobrych komiksów zatykam Fantasy Komiks…

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #669 dnia: Czerwiec 17, 2010, 10:41:11 pm »
Nie ma co się oszukiwać chyba już każdy z nas zauważył że mamy w tym roku do czynienia z zapaścią na rynku komiksowym (w sensie wydawniczym).
Odpisz mnie z tych "każdych". Nie dalej niż w kwietniu wyszło mnóstwo świetnych rzeczy.
W sumie tylko Timof, Mroja i Taurus działają bez większych zakłóceń natomiast pozostałe wydawnictwa „męczą ptaszka”.
Czyli które? Kultura z pakietami co chwilę? Egmont regularnie comiesięczny? Jak na "męczenie ptaszka", to sporo komiksowych dzieci co miesiąc na świat przychodzi...
Jak na razie głód dobrych komiksów zatykam Fantasy Komiks…
Jasne, jedz piasek - dowitaminizujesz się...
Chrzań się, Smirnov

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #670 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:29:48 am »
Nie takie zle te zapowiedzi. FK4 i Miecz kupie.

Moze i dobrze, ze troche zwolnia, mam zaleglosci. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #671 dnia: Czerwiec 18, 2010, 08:04:11 am »
Z lipca dla mnie nic, ale rok nie jest taki zły. Było już pare bardzo dobrych komiksów, tyle, że nie z Egmontu. To jest słaby rok tego wydawnictwa (choć cieszą mnie twarde Sandmany i powrót Sin city), ale nie słaby rok w ogóle.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #672 dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:25:24 am »
Z lipca dla mnie nic, ale rok nie jest taki zły. Było już pare bardzo dobrych komiksów, tyle, że nie z Egmontu. To jest słaby rok tego wydawnictwa
Rany! I po co od razu takie głupoty pisać?... :roll:

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #673 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:16:11 pm »
Rany! I po co od razu takie głupoty pisać?... :roll:

Dlaczego głupoty? Albo inaczej. Dlaczego to głupsze głupoty od innych głupot?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #674 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:33:35 pm »
Dlaczego głupoty? Albo inaczej. Dlaczego to głupsze głupoty od innych głupot?
Bo piszesz o swojej niechęci do Egmontu, udając, że piszesz o komiksach. I po co to?