trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 270199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #765 dnia: Sierpień 02, 2010, 09:15:34 am »
Ja tez biore Tardiego w ciemno, chociaz z tego co wiem, nie wszystko tego autora jest takie och i ach.
BTW Mam nadzieje, ze Krzyk ludu nie bedzie az tak nasaczony lewicowym wrecz lewackim  podejsciem jak komiks Legendy naszych czasow Bilala
Tardi to klasyk i Krzyk ludu trzeba kupic po prostu.

pzdr

Hmm, Bilal z Christinem to dosc centrowe komiksy robia, powiedzialbym. Tardi jest duzo bardziej na lewo.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #766 dnia: Sierpień 02, 2010, 10:52:03 am »
Xionc: "Hmm, Bilal z Christinem to dosc centrowe komiksy robia, powiedzialbym. Tardi jest duzo bardziej na lewo."
 
 Tym bardziej wypatruję Tardiego, bo przy "Falangach Czarnego Porządku", gdzie anarchistów z dawnych Brygad Międzynarodowych ukazano jako "fajnych chłopów" miałem sporą polewkę. Brakowało tylko Karola "Waltera" Świerczewskiego jako "męża stanu" i "bojownika o wolność naszą i waszą". Ach, ci Francuzi i ich podejście do historii ...

 

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #767 dnia: Sierpień 02, 2010, 02:56:04 pm »
A jak lubisz takie klimaty, to sobie poczytaj 'Luny w Bieszczadach' Jana Gerharda. :smile:

Cytuj
Nie mozemy pozwolic, aby szlachetna idea ORMO zostala zbrukana przez krzykaczy i prowokatorow.
- cytat z pamieci, ale jakos tak to lecialo. Albo banda 'dresow' na dyskotece robiacych bydlo i skandujacych "Mikolajczyk, Mikolajczyk!", hahahaha.

Mnie te socjalistyczne elementy bawia, bo we Francji socjalista jest synonimem intelektualisty, to sie wywodzi chyba jeszcze z czasow sprawy Dreyfussa, innymi slowy tam te konotacje sa dokladnie odwrotne niz u nas.

I potem wychodza takie kwiatki w komiksach, juz mielismy probke w tym wydanym w Polsce Bezianie, "La Debauche" Tardiego to kolejny przyklad, a "Krzyku Ludu" nie czytalem, ale mysle ze tam tez sprawa jest dosc jasna.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #768 dnia: Sierpień 02, 2010, 03:15:07 pm »
Xionc: "(...) we Francji socjalista jest synonimem intelektualisty (...)"
 
 Zaiste chory naród. Z całego serca życzę im stu lat komunizmu.
 
 Mam wrażenie, że przy podobnych publikacjach jak "Falangi ..." przydałby się krótki wstęp historyka zajmującego się ukazanym w komiksie okresem - tak na góra dwie strony by czytelnicy  sie nie zaziewali. Bo jeszcze przypadkiem ktoś uwierzy w dyrdy**ły Christiane'a czy Tardi'ego ... Niestety przy okazji "Falang ..." spotkałem się z takim przypadkiem ...

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #769 dnia: Sierpień 02, 2010, 03:32:08 pm »
A "Polowanie"? Tam raczej komunizmu specjalnie nie gloryfikowano.

P.S. O rany, autocenzor wykreśla "dy**ły" w "dyrdy**ły".

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #770 dnia: Sierpień 02, 2010, 03:44:47 pm »
"Polowanie" powstało kilka lat po "Falangach...". Bilal i Christine przez ten czas chyba trochę dorośli.

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #771 dnia: Sierpień 02, 2010, 06:06:56 pm »
No ciekaw jestem tego Tardiego. Z moim wyjątkowo negatywnym nastawieniem do lewaków, anarchistów i komuchów, szykuje się pyszna zabawa!
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Samuel

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #772 dnia: Sierpień 02, 2010, 09:15:35 pm »
Nawimar: A jakiego historyka? Prawicowego czy lewicowego? Przecież każdy badacz ma swoje poglądy. Bo chyba nie wierzysz w obiektywizm historii? Przynajmniej mam taką nadzieję.


Stawianie znaku równości między socjalizmem a komunizmem to jakaś pomyłka. To oczywiste,  że można być socjalistą i krytykować komunizm. Właśnie tak, jak zrobił to Bilal w "Polowaniu".


Xionic: A i jeszcze jedno. Chcesz mi powiedzieć, że w Polsce lewica nie kojarzy się ze środowiskiem intelektualnym? A "Krytyka Polityczna" i cała grupa artystów związana z nią? Ok, można nie lubić Sierakowskiego, a nawet śmiać się z jego niektórych pomysłów, ale to środowisko wpływa bardziej na polską kulturę niż SLD na polską politykę.

A najlepsze jest to, że komiksu jeszcze nie czytałeś, ale sprawa jest dla ciebie dość jasna.
erefere

Offline hans

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #773 dnia: Sierpień 02, 2010, 09:35:29 pm »
Xionic: A i jeszcze jedno. Chcesz mi powiedzieć, że w Polsce lewica nie kojarzy się ze środowiskiem intelektualnym? A "Krytyka Polityczna" i cała grupa artystów związana z nią? Ok, można nie lubić Sierakowskiego, a nawet śmiać się z jego niektórych pomysłów, ale to środowisko wpływa bardziej na polską kulturę niż SLD na polską politykę.

Ja bym powiedział, że w Polsce lewica jest jak najbardziej kojarzona z intelektualistami - vide Wyborcza i Polityka - a prawica z oszołomami - tutaj markę wyrabiają głównie politycy, ale też taki Wprost z wszystkich tygodników opinii zawsze wydawał mi się najbardziej niepoważny (no, ale nie wiem, jak to pismo zmieniło się kiedy przejął je Lis).

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #774 dnia: Sierpień 02, 2010, 10:54:24 pm »
No wiesz, jesli mowimy, ze Polityka i GW sa lewicowe, to rzeczywiscie chyba bardziej jest utozsamianie intelektualizmu z lewicowoscia niz odwrtonie. :)

Co do Krytyki Politycznej, to czytalem tylko jakis wywiad z Sierakowskim, chyba w Polityce i jakiegos intelektualnego objawienia zuplenie  nie doznalem. Ale to jest gosc w wieku mojej mlodszej siostry, w sumie. :)

Zupelnie powaznie, uwazam ze w Polsce intelektualisci sa raczej prawicowi, ale to pewnie wynika z tego, ze jak ktos mial choc odrobine rozumu, to musial widziec, ze system redystrybucji dobr zwyczajnie nie dziala.

Z kolei Francja jako kraj konserwatywny, gdzie komunizm kojarzy sie z prawami pracownikow i walka z elitami to inna sprawa, w ogole mialem duzo ciekawych rozmow z Francuzami na ten temat, bo im trudno zrozumiec, ze dla Polaka komunista = kryminalista.

W sumie juz nawet Pilsudski mowil, ze jak ktos w mlodosci nie byl socjalista, to na starosc bedzie sku**ysynem. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #775 dnia: Sierpień 03, 2010, 07:55:09 am »
W sumie juz nawet Pilsudski mowil, ze jak ktos w mlodosci nie byl socjalista, to na starosc bedzie sku**ysynem. :smile:

Dzisiaj mówią (idąc za duchem "Edukatorów"), że jeżeli ktoś przez trzydziestką nie jest socjalistą to jest bezwzględny, ale jeżeli jest nim nadal po trzydzieste to jest definitywnie szalony.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2010, 08:09:16 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #776 dnia: Sierpień 03, 2010, 09:49:19 am »
Ale fajny offtop  :biggrin: 
 
 Samuel: "A jakiego historyka? Prawicowego czy lewicowego? Przecież każdy badacz ma swoje poglądy. Bo chyba nie wierzysz w obiektywizm historii? Przynajmniej mam taką nadzieję."
 
 Kilku jednak bym znalazł np. Andrzeja Chojnowskiego czy Włodzimierza Borodzieja w kontekście rozwoju dwudziestowiecznych totalitaryzmów (choć nie tylko). Na temat komuny paryskiej całkiem przenikliwie wypowiadał się Tomasz Kizwalter, a co do ogólnego pojęcia rewolucjonizmu francuskiego to za kompetentnego uważam Jarosława Czubatego. Ich poglądy polityczne nie są mi zbyt znane, stąd trudno mi ocenić domniemane nastawienie rzeczonych. Niemniej ich wykłady sprawiały wrażenie przekonujących.
 
Kwestia obiektywizmu historii to jak wszystkim wiadomo temat-ocean. Z tym miał problem już Tukidydes. Istnieją jednak pewne prawidła warsztatu historycznego po których potrafimy ocenić czy dany historyk jest mniej czy bardziej szczery w tym co robi nie podporządkowując swoich badań pod wcześniej założoną tezę. 
 
Hans: "w Polsce lewica jest jak najbardziej kojarzona z intelektualistami - vide Wyborcza i Polityka - a prawica z oszołomami - "
 
 Mam dokładnie odwrotne odczucie. Politycy lewicy raczej nie grzeszą przesadnym wykształceniem bo raczej nie sposób uznać stopni naukowych części z nich wystawionych w szkółcę Andrzeja Werblana  :lol:   
 
 A poza tym pojęcie lewicy i prawicy dawno już u nas (zresztą nie tylko) uległo zatarciu. Przecież "Solidarność" jeszcze sprzed michniczanych schizm jednoznacznie interpretowano jako ruch z gruntu prawicowy. Tymczasem postulaty społeczne ewidentenie miały wymowę socjalistyczną. Trudno mi też uznać żyjących w przepychu notabli SLD za socjalistów. A i oszołomstwa tam pełno, począwszy od fanatyków laicyzmu, aż po wzmiankowaną "Krytykę Polityczną".
 
 Dobra, tyle offa z mojej strony
 
 Coraz niecierpliwiej wypatruję Tardiego
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2010, 09:57:48 am wysłana przez Nawimar »

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #777 dnia: Sierpień 16, 2010, 11:54:15 am »
Są już zapowiedzi na wrzesień - http://www.egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/
Jak dla mnie kiepsko, jedyną niespodzianką i interesująca pozycją jest nowy tom Blacksad,
poza tym będzie reedycja Sandman - Senni łowcy (czy stary nakład jest już wyczerpany?), no i ukaże się parę cyklicznych magazynów (Star Wars, Gigant itp.)

Offline cinus

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #778 dnia: Sierpień 16, 2010, 12:09:14 pm »
Mnie rozczarował brak nowego tomu "W poszukiwania ptaka czasu" :( Myslalem, ze jak nie w sierpniu to we wrzesniu... Ktos sie orientuje, kiedy to moze byc wydane przez Egmont?

Offline Ajron

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #779 dnia: Sierpień 16, 2010, 12:09:55 pm »
niespodzianką i interesująca pozycją jest nowy tom Blacksad

Dla mnie również. Nowy Blacksad bardzo cieszy.

poza tym będzie reedycja Sandman - Senni łowcy (czy stary nakład jest już wyczerpany?)

Z ciekawości sprawdziłem trzy sklepy internetowe i w dwóch komiks jest dostępny a w trzecim już go nie ma. Może to ma być po prostu reedycja kolejnego tomu Sandmana w HC i im się tylko tytuły pozajączkowały.

 

anything