Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolan13

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #795 dnia: Sierpień 18, 2010, 06:43:06 am »
a czy jest na tym fprum ktoś kto nie ma zamiaru kupić blacksada? to by było ciekawsze.
Ja :) A dlaczego? Posiadam pierwszy tom, ale jeszcze go nie przeczytałem, choć wiem, że posiada duży potencjał, a rysunki w nim uważam za mistrzowskie. Nie posiadam tomów nr 2 i 3, a średnio mam fundusze na wyszukiwanie na allegro aukcji z nimi za jakieś dziwne pieniądze, wolę skupić się na wydawaniu pieniędzy na bieżące rzeczy. No chyba, że ktoś mnie zapewni o braku ciągłości pomiędzy poszczególnymi albumami, wtedy nad zakupem się trzeba będzie zastanowić.

Offline under

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #796 dnia: Sierpień 18, 2010, 08:33:21 am »
ja rowniez nie kupie ... nie bo nie

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #797 dnia: Sierpień 18, 2010, 09:19:06 am »
  Mam już Arq 2 i Krzyk ludu. Widać, że Egmont oszczędza, bo kartki są strasznie cieniutkie - w Arq przez to są pofalowane pierwsze strony (przynajmniej tak jest w moim egzemplarzu). Nie wiem, dlaczego ale sugerując się tym co kiedyś pisał xionc ubzdurałem sobie, że 2 tom będzie mniejszy od pierwszego tymczasem na szczęście są takie same a jedynie wewnątrz widać pomniejszony format. Wrzucam foty z porównania.


O w morde jeza, a jak to wyglada w srodku?, bo przeciez te albumy oryginalnie maja w ogole inny format, nawet nie chodzi o wilekosc, bo to mozna rozciagnac czy sciesnic, ale o proporcje planszy, ktora w drugim cyklu jest prawie kwadratowa. o_0 Rozumiem, ze w mangach mozna zrobic lustrzane odbicie, ale splaszczac plansze to juz hardkor, wszyscy beda wygladac jak po obrobce photoshopem. ;)

A trzeci cykl idzie chyba w formacie zeszytowym, do konca nie wiem, bo jeszcze nie kupilem.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #798 dnia: Sierpień 18, 2010, 09:29:21 am »
O w morde jeza, a jak to wyglada w srodku? (...)

Heloł. Przecież masz zdjęcie środka w tym samym poście.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #799 dnia: Sierpień 18, 2010, 09:31:55 am »
Heloł. Przecież masz zdjęcie środka w tym samym poście.

Nie przyczytalem widac zbyt dokladnie. :)

A ok - widac ze sa wieksze marginesy na dole i na gorze, to ujdzie. Oczywiscie format pomniejszony, do szerokosci strony, ale da sie czytac.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #800 dnia: Sierpień 18, 2010, 09:56:46 am »
Chciałbym tylko przypomnieć, że wśród zapowiedzi na wrzesień są "Komiksy z Kaczogrodu", gdzie ukaże się reedycja "Życia i czasów Sknerusa McKwacza" (12 podstawowych tomów), będzie ona zawierała 1. stronę I rozdziału, która była pominięta w 1. wydaniu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline badday

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #801 dnia: Sierpień 18, 2010, 01:10:14 pm »
Chciałbym tylko przypomnieć, że wśród zapowiedzi na wrzesień są "Komiksy z Kaczogrodu", gdzie ukaże się reedycja "Życia i czasów Sknerusa McKwacza" (12 podstawowych tomów), będzie ona zawierała 1. stronę I rozdziału, która była pominięta w 1. wydaniu.
No właśnie, zastanawiałem się czy pod nazwą "Komiks yz Kaczogrodu" kryje się ŻiCSM. Super.

A "Blacksada" też nie kupię z identycznych powodów co jolan13 :)

Za to bardzo cieszy Lou.

Offline jolan13

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #802 dnia: Sierpień 18, 2010, 01:32:41 pm »
Za to bardzo cieszy Lou.
A czy Lou trzeba traktować jako ciągłość, czy też są tam bardziej historyjki na zasadzie Titeufa itp? Sporo dobrych rzeczy się naczytałem o tej serii, spróbowałbym.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #803 dnia: Sierpień 18, 2010, 02:37:38 pm »
Przeciez Blacksada mozna czytac bez znajomosci poprzednich tomow :roll:
Ja biore na bank bo jak mi kiedys KRL powiedzial ten komiks mogliby w Miszczach zapodawac. I mial racje, to jest mistrzowski tytul.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline badday

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #804 dnia: Sierpień 18, 2010, 03:21:25 pm »
A czy Lou trzeba traktować jako ciągłość, czy też są tam bardziej historyjki na zasadzie Titeufa itp? Sporo dobrych rzeczy się naczytałem o tej serii, spróbowałbym.
Jako ciągłość

Offline hans

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #805 dnia: Sierpień 18, 2010, 06:24:38 pm »
Ja nie mam trzeciego tomu Blacksada, ale czwórkę łyknę z przyjemnością. Każdy album to osobna historia, a nawet gdyby tak nie było, to już dla samych rysunków warto go kupić. Jeśli ktoś ma kolekcjonerskie odchyły w stylu "nie kupię, bo będę miał serię od czwartego numerka na półeczce", to zalecam terapię, bo "Blacksada" szkoda przegapić.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #806 dnia: Sierpień 18, 2010, 07:30:42 pm »
Przychylam posta, ja nie mam drugiego tomu na polce, a czwarty biore w ciemno. Jak mi cos odpali, to uzupelnie o oryginal.

We wrzesniu 5 tom we FR.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #807 dnia: Sierpień 18, 2010, 07:36:43 pm »
We wrzesniu 5 tom we FR.
A którego roku?
Bo wg mojej wiedzy mamy tu do czynienia z premierą równoległą 4 tomu (a nawet 4 dni wcześniejszą w Polsce).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #808 dnia: Sierpień 18, 2010, 07:46:49 pm »
Dobrze gadasz, walnalem sie. Oczywiscie chodzi o tom 4.  :oops:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #809 dnia: Sierpień 18, 2010, 08:34:55 pm »
Posiadam pierwszy tom, ale jeszcze go nie przeczytałem, choć wiem, że posiada duży potencjał, a rysunki w nim uważam za mistrzowskie. Nie posiadam tomów nr 2 i 3, a średnio mam fundusze na wyszukiwanie na allegro aukcji z nimi za jakieś dziwne pieniądze, wolę skupić się na wydawaniu pieniędzy na bieżące rzeczy.

Uwierz mi - te "bieżące" rzeczy mogą tomom 2 i 3 buty czyścić :)
Blacksad to taki komiks, który się po prostu kupuje jak wyjdzie.
Po prostu. 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!