trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #885 dnia: Wrzesień 14, 2010, 08:47:24 pm »
Te ceny sa ok, jesli sie wezmie pod uwage rabat.

Natomiast jakby to kupowac bez rabatu, to juz ciezko. A znow rabat wymusza szybki termin platnosci...

Decisions, decisions...

EDIT: sprawdzilem ile albumow wejdzie w te integrale Egmontu z pazdziernika (liczac 46 plansz za album).

Plansze Europy Skład główny 119,90 zł twarda 4.10 - 5 albumow
Science Fiction Rozbitkowie czasu 99,00 zł miękka ze skrzydełkami 4.10 - 5 albumow
Klasyka Polskiego Komiksu Tytus, Romek i A`Tomek - Księga 80-lecia - dodruk 49,99 zł twarda 4.10 - 4 albumy
Klasyka Polskiego Komiksu Kajtek, Koko i inni - dodruk 59,99 zł twarda 4.10 - 5 albumow
Fantasy komiks tom 6 19,99 zł miękka 6.10 - 3 albumy
Gigant Poleca Nr 11/10 12,99 zł miękka 13.10 - 5 albumow

Lacznie liczac z pojedynczymi - ponad 30 albumow w 1 miesiac. Moim zdaniem to jest znacznie wiecej niz rynek moze wchlonac, a sa jeszcze inne wydawnictwa. Innymi slowy - rynek jest nadal przegrzany i liczba premier bedzie sie dostosowywac do popytu (czytaj: spadac).
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 09:05:35 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #886 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:26:26 pm »
ma się tak:
Cytuj
Leo – był idealnym kandydatem dla naszej linii tańszych albumów w kolekcji science fiction. To świetny komiks, po prostu. Dodam jeszcze, że jego sprzedaż jest niższa niż zakładaliśmy i cały projekt tańszych kolekcji także ostatnio ograniczamy.
Niesamowite, co?
Ograniczenie to zmniejszenie częstotliwości a nie podniesienie cen o 30-40%.

Przy tych cenach nie widzę sensu istnienia kolekcji o pomniejszonym formacie bo za niewiele więcej można kupić komiks w A4, na lepszym papierze i w HC np. http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-2361-0.html

No cóż, z październikowego pakietu kupię tylko FK 6 a reszta pozostanie w portfelu na inne rozrywki :)

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #887 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:02:30 pm »
Pakiet swietny, ceny ok, ale chyba Xionc ma rację. 30 albumow na jeden miesiac to jest stanowczo za dużo. Pazdziernik jest wprawdzie miesiacem festiwalowym, ale jak dodamy te 30 albumow egmontu do komiksow wydanych przez inne wydawnictwa, to mamy w tym momencie zdecydowana nadpodaz. 
Byc moze egmont  ma zamiar zwolnic w listopadzie i grudniu(tak jak bodajze bylo w zeszlym roku). Ja tam sie ciesze, ale przegrzewanie rynku dalej ma miejsce i oby nie skonczylo sie to jakas prawdziwa glebsza zapascia....
BTW Ja slyszalem, ze rozbitkowie mieli miec 8 albumow i cene ok150 zlotych, ale jak widac egmont wybral inna opcje.
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Ajron

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #888 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:11:14 pm »
Ograniczenie to zmniejszenie częstotliwości a nie podniesienie cen o 30-40%.
A skąd taki wniosek? Wygląda na to, że zupełnie z dupy. Ograniczeniem może być zarówno zmniejszenie częstotliwości jak i zmniejszenie nakładu (lub jedno i drugie) co w linii prostej prowadzi do zwiększenia ceny. Już tak często temat "wielkość nakładu vs wysokość ceny" był wałkowany, że już nie ma sensu tego tłumaczyć ponownie.

Przy tych cenach nie widzę sensu istnienia kolekcji o pomniejszonym formacie bo za niewiele więcej można kupić komiks w A4, na lepszym papierze i w HC np. http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-2361-0.html
Tu się zgodzę. Skoro i tak tańszy komiks w nieco innym standardzie wydawniczym nie schodzi, to nie ma co kontynuować takiego sposobu wydawania.

No cóż, z październikowego pakietu kupię tylko FK 6 a reszta pozostanie w portfelu na inne rozrywki :smile:
Ja wezmę ponad połowę pakietu, ale raczej nie na festiwalu i raczej nie od razu w październiku.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #889 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:57:24 pm »


EDIT: sprawdzilem ile albumow wejdzie w te integrale Egmontu z pazdziernika (liczac 46 plansz za album).

Plansze Europy Skład główny 119,90 zł twarda 4.10 - 5 albumow
Science Fiction Rozbitkowie czasu 99,00 zł miękka ze skrzydełkami 4.10 - 5 albumow
Klasyka Polskiego Komiksu Tytus, Romek i A`Tomek - Księga 80-lecia - dodruk 49,99 zł twarda 4.10 - 4 albumy
Klasyka Polskiego Komiksu Kajtek, Koko i inni - dodruk 59,99 zł twarda 4.10 - 5 albumow
Fantasy komiks tom 6 19,99 zł miękka 6.10 - 3 albumy
Gigant Poleca Nr 11/10 12,99 zł miękka 13.10 - 5 albumow

Lacznie liczac z pojedynczymi - ponad 30 albumow w 1 miesiac. Moim zdaniem to jest znacznie wiecej niz rynek moze wchlonac, a sa jeszcze inne wydawnictwa. Innymi slowy - rynek jest nadal przegrzany i liczba premier bedzie sie dostosowywac do popytu (czytaj: spadac).

Po mojemu to trochę to źle liczysz.
Jednak jest różnica między 30 albumami różnych serii, a 30 albumami w 10 seriach/periodykach.
Gigant i FK są tylko przy okazji dla starych wyjadaczy, a przede wszystkim dla młodzieży i/lub fanów fantasy którzy raczej nie ruszą reszty pakietu.
Dodruki Klasyki Polskiego Komiksu i KKGR: Western nastawione na sentymentalnych czytelników/kolekcjonerów/fanów GR i tych co nie zdążyli na poprzednie wydania.
Premierowy materiał skierowany do "stałych czytelników Egmontu" to 12 albumów w zaledwie  4 seriach.

Pewnie liczba premier będzie spadać, bo pewnie jest za dużo komiksów na rynku, ale akurat ten pakiet nie wygląda mi na przegrzany.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #890 dnia: Wrzesień 15, 2010, 12:30:18 am »
Zgoda, ta oferta jest kierowana do roznych grup odbiorcow. Ja popieram polityke integralowa, wole czytac calosc w 1 tomie niz zbierac po 40 stron raz na pol roku. Egmont trafia w moje gusta.

Ja tylko mowie, ze mala szansa ze takie ilosci materialu im zejda z magazynow...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #891 dnia: Wrzesień 15, 2010, 10:16:54 am »

EDIT: sprawdzilem ile albumow wejdzie w te integrale Egmontu z pazdziernika (liczac 46 plansz za album).

Jeżeli chodzi o Rozbitków..." to cztery z pięciu pierwszych albumów liczą po ponad 50 plansz. To tak na marginesie.



Przy tych cenach nie widzę sensu istnienia kolekcji o pomniejszonym formacie bo za niewiele więcej można kupić komiks w A4, na lepszym papierze i w HC np. http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-2361-0.html


Prawda. Sens ciągnięcia linii integrali w zmniejszonym formacie przy tej cenie jest już niewielki. Faktycznie lepiej to już wydać nieco drożej ale za to w normalnym formacie i HC.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #892 dnia: Wrzesień 15, 2010, 10:42:16 am »
Zgoda, ta oferta jest kierowana do roznych grup odbiorcow. Ja popieram polityke integralowa, wole czytac calosc w 1 tomie niz zbierac po 40 stron raz na pol roku. Egmont trafia w moje gusta.

Ja tylko mowie, ze mala szansa ze takie ilosci materialu im zejda z magazynow...
Politykę integrali też popieram i ogólnie jestem z niej zadowolony.

Ale znowuż nie bardzo widzę co miałoby nie zejść, nawet przy takiej ilości materiału, szczególnie, że to miesiąc festiwalowy. KKP i KKGR to pewniaki, "Blacksad" i "Usagi" mają jak na nasz rynek silną pozycję, Loisel od czasów "Pelissy" ma sporo fanów, a i cała kolekcja Plansz Europy ma dobra renomę. Jedynym ryzykownym tytułem są "Rozbitkowie Czasu", może się okazać zbyt "klasycznym" sf, ale z drugiej strony może jest trochę czytelników "Komiksu-Fantastyki", którzy chcieliby poznać dalszy ciąg.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline starcek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #893 dnia: Wrzesień 15, 2010, 12:16:30 pm »
.. Loisel od czasów "Pelissy" ma sporo fanów...
Fanow, ktorych moze tez zyskal Piotrusiem, ale obawia sie, ze ten album moze dlugo byc dostepny w sprzedazy.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #894 dnia: Wrzesień 15, 2010, 12:44:34 pm »
Politykę integrali też popieram i ogólnie jestem z niej zadowolony.
Jedynym ryzykownym tytułem są "Rozbitkowie Czasu", może się okazać zbyt "klasycznym" sf, ale z drugiej strony może jest trochę czytelników "Komiksu-Fantastyki", którzy chcieliby poznać dalszy ciąg.

Te nowe kolorki sa naprawde ok, calosc prezentuje sie fajnie, ja sie ciesze z tego albumu i mam go na krotkiej liscie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #895 dnia: Wrzesień 15, 2010, 05:15:13 pm »
Niezwykle ciekawe plany Egmontu odnośnie Star Wars  :cool:
Wektor już w grudniu. I w dodatku nowy kwartalny magazyn z "Clone Wars".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Misiael

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #896 dnia: Wrzesień 15, 2010, 08:00:07 pm »
I w dodatku nowy kwartalny magazyn z "Clone Wars".

Jadą z tym, co im się sprzedaje. Dla mnie ok, choć jakimś tam fanbojem SW nie jestem, zastanawiam się tylko, czy nie grozi  to przesytem rynku.

Offline graves

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #897 dnia: Wrzesień 15, 2010, 08:13:03 pm »
zastanawiam się tylko, czy nie grozi  to przesytem rynku.
Mnie to też martwi, ale "Clone Wars" się sprzeda. Jest takie jak serial, ale go rozbudowuje.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #898 dnia: Wrzesień 15, 2010, 10:43:44 pm »
Te nowe kolorki sa naprawde ok, calosc prezentuje sie fajnie, ja sie ciesze z tego albumu i mam go na krotkiej liscie.

Ja się nie o kolorki boję ( choć  stare mi nie przeszkadzały ), a rysunki też są mocną stroną tej serii, ja się boję, że scenariusze będą w stylu pierwszego tomu, a to był prawdziwy "oldskul". Choć może jestem po prostu uprzedzony, bo ze wszystkich komiksów w ramach "Komiksu(-Fantastyki)" właśnie rozbitkowie najbardziej mi się nie podobali.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #899 dnia: Wrzesień 17, 2010, 08:28:31 am »
Haha, pierwsze pytanie w ankiecie Fantasy Komisk:

  • Podaj swój wiek:                             
    • do 12 lat
    • 13-18 lat
    • 19-24 lata
    • ponad 24 lata
LOL
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything