Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misiael

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #915 dnia: Wrzesień 21, 2010, 12:17:42 pm »
nie ma więc sytuacji że musisz kupic ten komiks bo innego nie będzie.

Tyle, że zazwyczaj jest i z tego powodu kupuję Lucyfera, choć za każdym razem kolejny tom wita mnie trzaskiem puszczającego kleju.

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #916 dnia: Wrzesień 21, 2010, 01:36:23 pm »
czyli jednak jesteś zadowolony z jakości wydania? nie do końca to rozumiem. ten komiks jest przecież dostępny w miękkiej oprawie więc jeżeli chcesz poznać historię możesz go w tej formie kupić (tak jak wszystkie chyba z kolekcji GR). nie ma więc sytuacji że musisz kupic ten komiks bo innego nie będzie.

Więc jeszcze raz, najprościej jak potrafię. Kupuje albumu z serii GR bo interesują mnie dodatki - szkice, ilustracje, w tym ta, która jest dołączona na osobnym kartoniku. Poprzednie wydania też mam, więc nie mam po co ich kupować. Nie kupię samych dodatków. Chcę kupic cały album. I nie podoba mi się, że odpadają z niego literki. Wolałbym, żeby nie odpadały. Chciałbym też, aby nie było zamienionej kolejności stron, literówek w tytule, brakujących odcinków czy co tam jeszcze można wymyślić. Ale mimo to go kupię, nawet jak będą takie mankamenty. Wolę kupić album żeby mi odpadły literki niż nie kupić wcale. Wiem, że te literki najprawdopodobniej odpadną, ale wolałbym, żeby jednak nie odpadły.

Czy teraz juz rozumiesz?

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #917 dnia: Wrzesień 21, 2010, 02:02:21 pm »
czyli jednak jesteś zadowolony z tych albumów i nawet kupujesz je mimo tego że już je masz w innym wydaniu. no i oczywiście będziesz kupował z innymi wymieninymi przez siebie defektami. to się nazywa masochizm.
 
tylko dlaczego narzekasz skoro świadomie kupujesz wadliwy produkt? powinieneś mieć pretensje do siebie a nie do wydawcy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Misiael

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #918 dnia: Wrzesień 21, 2010, 02:54:53 pm »
tylko dlaczego narzekasz skoro świadomie kupujesz wadliwy produkt? powinieneś mieć pretensje do siebie a nie do wydawcy.

Trochę się zagalopowałeś - w gestii wydawcy leży zadbanie o wysoką jakość produktu (zwłaszcza tak specyficznego, jak komiks, który w naszym kraju nie ma wielu odbiorców).  Za taką cenę literki powinny być przytwierdzone na tyle mocno, by nie uciekały.

Offline hans

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #919 dnia: Wrzesień 21, 2010, 03:03:11 pm »
freshmaker, czytam i nie rozumiem, czego nie można zrozumieć z postów Kokosza...
Klient chce wersję HC z dodatkami, na rynku jest tylko SC i  wadliwe HC, więc ma do wyboru: kupić wadliwy egzemplarz lub nie kupić żadnego. I wybiera to, co w jego mniemaniu jest mniejszym złem. Każdy z wyborów ma swoje wady i zalety. Jeśli kupię, będę zadowolony, że mam wersję w HC, ale jednocześnie będą mi przeszkadzać odpadające literki. Jeśli nie kupię będę zadowolony, że nie wydałem pieniędzy na wadliwy produkt, ale jednocześnie będę żałował, że mam tylko wersję SC.
A ty zakładasz, że sam fakt dokonania zakupu odbiera klientowi prawo do krytyki i niezadowolenia. Bo przecież kupił. Bezsensu.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #920 dnia: Wrzesień 21, 2010, 04:15:10 pm »
freshmaker, czytam i nie rozumiem, czego nie można zrozumieć z postów Kokosza...
Klient chce wersję HC z dodatkami, na rynku jest tylko SC i  wadliwe HC, więc ma do wyboru: kupić wadliwy egzemplarz lub nie kupić żadnego. I wybiera to, co w jego mniemaniu jest mniejszym złem. Każdy z wyborów ma swoje wady i zalety. Jeśli kupię, będę zadowolony, że mam wersję w HC, ale jednocześnie będą mi przeszkadzać odpadające literki. Jeśli nie kupię będę zadowolony, że nie wydałem pieniędzy na wadliwy produkt, ale jednocześnie będę żałował, że mam tylko wersję SC.
A ty zakładasz, że sam fakt dokonania zakupu odbiera klientowi prawo do krytyki i niezadowolenia. Bo przecież kupił. Bezsensu.

nie do końca. chodzi mi tylko o to że koledzy kupują skargę z której odpadają literki (oprócz tego komiks jest zajebisty - przynajmniej tak wynika z postu kokosza) a później kolejne tomiszcza z tej kolekcji mając pełną świadomość że komiks jest, w ich mniemaniu wadliwy.

a twoja wypowiedź o HC/SC jest wg mnie obrazkiem polskiego fana komiksu, który nigdy nie będzie zadowolony.

a temat literek działa na mnie jak płachta na byka. egmont wydał na prawdę elegancko te komiksy, wydaje mi się że ta kolekcja to jedne z najlepiej wydanych przez nich wydań albumowych. też mam te albumy i - uwaga - literki nie odpadły.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline hans

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #921 dnia: Wrzesień 21, 2010, 04:46:17 pm »
a twoja wypowiedź o HC/SC jest wg mnie obrazkiem polskiego fana komiksu, który nigdy nie będzie zadowolony.

A wg mnie to jest zobrazowanie wyboru między większym a mniejszym złem - w takiej sytuacji niezależnie od dokonanego wyboru człowiek nigdy nie będzie w pełni zadowolony. Jego radość może być mniejsza lub większa, ale zawsze będzie iść w parze z mniejszym lub większym niezadowoleniem.

a temat literek działa na mnie jak płachta na byka. egmont wydał na prawdę elegancko te komiksy, wydaje mi się że ta kolekcja to jedne z najlepiej wydanych przez nich wydań albumowych. też mam te albumy i - uwaga - literki nie odpadły.

Ja z tej kolekcji kupiłem tylko "Szninkiela", który jest wydany super. Jak dla mnie "Skarga" to komiks zaledwie dobry i nie zależy mi na HC, więc nie wiem czy literki odpadają na jej wszystkich egzemplarzach, a ty może czytałeś swój z wyjątkową ostrożnością, czy też może trafił ci się jeden z niewielu rodzynków. Mimo to udzielam się, bo chcę tylko powiedzieć, że jeśli wydawca coś zawalił, to czytelnik - a szczególnie ten który kupił komiks - ma prawo do narzekania i niezadowolenia z tej wady. Nawet jeśli cieszy się z kupna tego tytułu (lepszy rydz niż nic). Jedno nie wyklucza drugiego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2010, 05:21:49 pm wysłana przez hans »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #922 dnia: Wrzesień 21, 2010, 05:54:47 pm »
No prosze, widze ze wracaja dyskusje o kolorach, literkach i BZGrafie - wakacje sie skonczyly - forum back to normal. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #923 dnia: Wrzesień 21, 2010, 06:09:26 pm »
No to nieco zmienimy temat: co Wy na to? :)

Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #924 dnia: Wrzesień 21, 2010, 06:13:39 pm »
Jakiś link do tegoż można prosić?

Offline bąbielek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #925 dnia: Wrzesień 21, 2010, 06:17:33 pm »
http://www.egmont.pl/pl/komiksy/

"Do Sieci trafił projekt nowej strony www Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont! Według jej twórców i przedstawiciela wydawcy start powinien nastąpić już niedługo, być może nawet w przyszłym tygodniu".

Klick me up, klick me down.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #926 dnia: Wrzesień 21, 2010, 06:35:48 pm »
niestet muszę kończyć dyskusję bo moje poparcie drastycznie spada
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline starcek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #927 dnia: Wrzesień 21, 2010, 06:50:05 pm »
http://www.egmont.pl/pl/komiksy/

"Do Sieci trafił projekt nowej strony www Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont! Według jej twórców i przedstawiciela wydawcy start powinien nastąpić już niedługo, być może nawet w przyszłym tygodniu"?
Blagam, ale profesjonalizm. Jutro, a moze pojutrze? A moze za tydzien?  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #928 dnia: Wrzesień 21, 2010, 07:57:44 pm »
Blagam, ale profesjonalizm. Jutro, a moze pojutrze? A moze za tydzien?  :badgrin:
Blagam, starcek, nie histeryzuj - to nie jest oficjalna informacja wydawnictwa tylko wyszperana ciekawostka specjalnie dla Was. Dzięki niej wiesz, że coś robią ze stroną i jak mniej więcej będzie to wyglądać.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #929 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:51:25 pm »
Wyglada to na flasha.

Mam nadzieje, ze u mnie to sie bedzie w ogole wyswietlac, bo Flash nie dziala na architekturze amd64, trzeba instalowac wrappery, ktore nie sa ze wszystkim komaptybilne, zzeraja  polowe zasobow na nic nie robienie i dostarczaja tym podobnych atrakcji z nie reagowaniem na komendy wlacznie. :)

Na szczescie dzis przyszedl jakis update z Adobe'a i niektore stronki w koncu zaczely mi sie w ogole wyswietlac. :)

Ale ogolnie - sadze, ze Egmont powinien miec porzadna strone z wygodna sekcja zapowiedzi, okladkami, przykladowymi planszami i katalogiem autorow. W zagranicznych wydawnictwach to wlasciwie standard, pomijajac kilku maruderow (L'Association).


Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.