Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 270257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1005 dnia: Październik 12, 2010, 01:54:42 pm »
Nie ma też kolejnej części „XIII Mystery”, która powinna ukazać się równocześnie z „Thorgalem”.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1006 dnia: Październik 12, 2010, 02:34:11 pm »
No i pojawiło się dokończenie zapowiedzi Egmont do końca roku:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/
Aha, czyli Klub Mangi poszedł jednak w odstawkę. :evil:

Słuchajcie, czy na festiwalu w Łodzi padły jakieś konkrety na temat planu wydawniczego Egmontu na przyszły rok? Był przecież panel wydawców, było spotkanie z Kołodziejczakiem.
Może ktoś coś usłyszał również o egmontowskich mangach?

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1007 dnia: Październik 12, 2010, 03:23:56 pm »
Drugiego tomu Komiksów z Kaczogrodu też nie ma :sad:
Dobrze, że chociaż będzie Fantasy Komiks i StarWarsy.

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1008 dnia: Październik 12, 2010, 04:27:11 pm »
Aha, czyli Klub Mangi poszedł jednak w odstawkę. :evil:

Słuchajcie, czy na festiwalu w Łodzi padły jakieś konkrety na temat planu wydawniczego Egmontu na przyszły rok? Był przecież panel wydawców, było spotkanie z Kołodziejczakiem.
Może ktoś coś usłyszał również o egmontowskich mangach?

Było psioczenie na ministra finansów za niejasne plany co do stawki VAT na książki, psioczenie na kryzys, na Empiki, na sklepy komiksowe, które dają marże, które to marże dobijają empiki, które to empiki nie sprzedają komiksów, więc się wycofują z tychże i ani jednego tytułu planowanego na najbliższy czas. Ani jednego. Zatem... spodziewajmy się niespodziewanego!
Chrzań się, Smirnov

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1009 dnia: Październik 12, 2010, 04:28:40 pm »
Słuchajcie, czy na festiwalu w Łodzi padły jakieś konkrety na temat planu wydawniczego Egmontu na przyszły rok? Był przecież panel wydawców, było spotkanie z Kołodziejczakiem.
Może ktoś coś usłyszał również o egmontowskich mangach?
]

Na panelu wydawców nie padło ani słowo na temat planów Egmontu. A grudzień niestety słabizna, co naprawde robi się niepokojące.

Offline strz1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1010 dnia: Październik 12, 2010, 05:28:10 pm »
Slabo, niezroznicowanie i slabiej. Zastanawialem sie, co by nie kupic Kriss, jesli spodobaly by mi sie przykladowe plansze. Ale raczej poczekam. Nie zamierzam zaczac zbierania serii bez pewnika, ze bedzie kontynuowana, a tu tego nie ma. Oby chociaz podokonczyli wydawane juz serie (procz wyraznie dobrze sprzedajacego sie i zapewne kontynuowanego do oporu SW) .

Offline graves

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1011 dnia: Październik 12, 2010, 05:34:35 pm »
Nie zamierzam zaczac zbierania serii bez pewnika, ze bedzie kontynuowana, a tu tego nie ma. 
To tak, jakbyś napisał, że nie ma pewności kontynuowania Thorgala? Jesli tylko wyjdzie we Francji/Belgii, to i w Polsce.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1012 dnia: Październik 12, 2010, 06:10:29 pm »
No i pojawiło się dokończenie zapowiedzi Egmont do końca roku:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Jest okladka 8 FK. :smile: Fajnie - zimowo. :wink:

EDIT: obawiam sie, ze jesli 2160 stron komiksu w grudniu to kryzys, to znaczy ze jeszcze nie widzielismy kryzysu...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1013 dnia: Październik 12, 2010, 06:45:19 pm »
EDIT: obawiam sie, ze jesli 2160 stron komiksu w grudniu to kryzys, to znaczy ze jeszcze nie widzielismy kryzysu...
Zapytam jak Sheldon z Big Bang Theory: sarkazm?
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1014 dnia: Październik 12, 2010, 06:45:53 pm »
EDIT: obawiam sie, ze jesli 2160 stron komiksu w grudniu to kryzys, to znaczy ze jeszcze nie widzielismy kryzysu...
Jeśli liczysz Mamuty i Giganty to ja przepraszam... Ów kryzys dotyczy rynku księgarskiego, nie kioskowego. Chociaż ktoś tu już pisał, że nawet sprzedaż Kaczora Donalda z roku na rok spada (podejrzewam, że na korzyść Ben10 i innych takich).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1015 dnia: Październik 12, 2010, 06:58:43 pm »
Było psioczenie na ministra finansów za niejasne plany co do stawki VAT na książki, psioczenie na kryzys, na Empiki, na sklepy komiksowe, które dają marże, które to marże dobijają empiki, które to empiki nie sprzedają komiksów, więc się wycofują z tychże i ani jednego tytułu planowanego na najbliższy czas. Ani jednego. Zatem... spodziewajmy się niespodziewanego!
Na panelu wydawców nie padło ani słowo na temat planów Egmontu.
Dzięki, panowie.

Swoją drogą to ciekawa sytuacja. Do pewnego stopnia komiksy z gwiezdowojennego uniwersum ratują obecnie honor Egmontu jako wydawnictwa komiksowego, podczas gdy w przeszłości raczej próbowano je "doczepić" - i to nie zawsze z sukcesem - do głównej i dosyć różnorodnej egmontowskiej oferty, za którą, zdaje się, wkrótce zatęsknimy.
Ale "star warsy" też mnie cieszą. :)


Offline radef

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1016 dnia: Październik 12, 2010, 07:14:35 pm »
Mam takie małe pytanie:
Czy na waszych egzemplarzach reedycji "Kajtka i Koka, i innych" też nie ma ceny z tyłu?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Thiago

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1017 dnia: Październik 12, 2010, 07:32:44 pm »
Jak przewidywałem, słabo to będzie styczeń luty - nawet Thorgala nie będzie.
Ktoś tu się zastanawia nad zakupem Kriss... No panowie Kriss to jednak Kriss, jej przygody mogą być nudne, ale to wciąż kultowa postać Thorgalowej serii - mam nadzieję że będę usatysfakcjonowany.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1018 dnia: Październik 12, 2010, 07:41:16 pm »
Jeśli liczysz Mamuty i Giganty to ja przepraszam... Ów kryzys dotyczy rynku księgarskiego, nie kioskowego. Chociaż ktoś tu już pisał, że nawet sprzedaż Kaczora Donalda z roku na rok spada (podejrzewam, że na korzyść Ben10 i innych takich).

A to taka roznica, czy kupujesz swoje komiksy w kiosku czy w ksiegarni?

No pewnie ze licze mamuty, choc ich nie kupuje, bo wyglada na to, ze wlasnie to sie na dzis sprzedaje w segmencie 'komiksy'. Kaczory i Thorgale. A jesli dystrybucja ksiegarniowa (czytaj Empik) nie dziala, to takie sa wlasnie efekty.

Powiem wiecej - jak dla mnie Egmont wlasnie testuje (FK) kanal kioskowy do sprzedazy tradycyjnych albumow. Oby sie sprawdzilo. Bo jesli nie, to ani w ksiegarniach, ani w kioskach nic nie kupimy i tylko amazon.co.uk zostanie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1019 dnia: Październik 12, 2010, 07:49:18 pm »
A to taka roznica, czy kupujesz swoje komiksy w kiosku czy w ksiegarni?

No, to akurat inna różnica. To akurat różnica czy kupujesz Donalda czy nie. Ja z Egmontu rzadko coś biorę, oferta na najbliższe miesiące nie ma dla mnie nic kompletnie do zaoferowania. Disneya nie lubię, GW nie czytuję. Dla mnie Egmont jakby zniknął z mapy.

W naszym segmencie czytelniczym nie istnieje - bo co kto by nie powiedział, to donaldy nie są skierowane do trzydziestolatków wywalających na festiwalu w Łodzi pół pensji. GW też tak średnio.

 

anything