Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1020 dnia: Październik 12, 2010, 08:02:56 pm »
Ja to w ogóle nie liczę kaczorów, star warsów, komiksowych hitów, witchów ani fantasy komiksów.
Z listopada i grudnia biorę pod uwagę tylko Thorgale i to też bez entuzjazmu, bo wolałbym choćby kolejnego zbiorczego TinTina albo cokolwiek z którejś kolekcji. Kryzys widać jak nic - właśnie po Egmoncie i nie tylko w końcówce roku.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1021 dnia: Październik 12, 2010, 09:28:59 pm »
A to taka roznica, czy kupujesz swoje komiksy w kiosku czy w ksiegarni?
Jak to jaka różnica! Przecież to są dwa kompletnie inne rynki! W kiosku nie kupię niczego z Klubu Świata Komiksu i odwrotnie – w księgarni raczej nie dostanę tytułów prasowych (poza nielicznymi wyjątkami). Rynek komiksów prasowych raczej się nie zawali, widać wręcz, że Egmont wyraźnie ten segment rozwija (trzeci już tytuł starwarsowy!). A co trafi na księgarskie półki z Egmontu w listopadzie? Jeden tom Gwiezdnych wojen. W grudniu? To samo + podwójne uderzenie pewniaka pewniaków – Thorgala.


Mam takie małe pytanie:
Czy na waszych egzemplarzach reedycji "Kajtka i Koka, i innych" też nie ma ceny z tyłu?
To reakcja na podwyżkę VATu. Żeby nie wycofywać całego nakładu Egmont zdecydował się nie drukować cen. Z kolei Hanami na swoich nowych tytułach ma obok ceny dopisek + VAT. U innych wydawców reakcji na nadchodzące zmiany nie zauważyłem.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2010, 10:32:34 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline kingquest

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1022 dnia: Październik 12, 2010, 11:27:24 pm »
Miałem nadzieję, że ten słaby listopad to tylko jednorazowa sytuacja. Jednak plany na grudzień także są bardzo biedne. Czuję się nieco zaniepokojony, ale chyba można było spodziewać się takiej sytuacji... Chciałbym wierzyć, że w 2011r. Egmont wróci na odpowiednie tory. Niestety, sytuacja jest niezbyt sprzyjająca- sprawa podatku VAT i problemy z Empikami ;/ 

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1023 dnia: Październik 13, 2010, 09:02:26 am »
Ja mysle, ze rynek w PL jest juz na tyle dojrzaly, ze nawet jak na kilka miesiecy zrobi sie spokoj, to zaraz potem znowu pojdzie do gory.

Moim zdaniem tendencja ze zwiekszaniem dystrybucji kioskowej moze sie utrzymac - to troche tak, ze komiksy kisokowe sa lzejsze od tych ksiegarskich, wiec bardziej przystepne dla czytelnikow. Potem komksy kioskowe moga zostac wyparte przez komiksy on-line, ale to perspektywa pewnie 10-15 lat.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline tical

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1024 dnia: Październik 13, 2010, 09:26:07 am »
a ja ponawiam pytanie kiedy można spodziewać się "Sandmana - zabawa w ciebie" w twardej???pisalem do egmontu 3 razy ale zero odp


ktoś coś wie?

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1025 dnia: Październik 13, 2010, 12:33:30 pm »
Potem komksy kioskowe moga zostac wyparte przez komiksy on-line, ale to perspektywa pewnie 10-15 lat.
To już nie takie 10–15 lat. Twórcy „Wilqa” już parę lat temu próbowali wejść w elektroniczne wydania (wtedy internetowe) i teraz próbują ponownie – tym razem z myślą o iPadach i jemu podobnych.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline kas1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1026 dnia: Październik 14, 2010, 08:03:12 am »
Jak tak dalej będą szaleli z GW, to też w końcu koniunktura się przegrzeje...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1027 dnia: Październik 14, 2010, 08:07:12 am »
Moze oni teraz odwoluja sie do tych czytelnikow, ktorych dziecinstwo wypadlo na przelom milenium, kiedy ukazywalo sie pierwsze pismo Gwiezdne Wojny komiks. Teraz 10 lat pozniej to juz powazna grupa docelowych czytelnikow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1028 dnia: Październik 14, 2010, 08:16:04 am »
Albo poważnie przetrzebiona grupa ludzi, którzy po komiks już dawno nie sięgają, bo wyrośli ;)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1029 dnia: Październik 14, 2010, 10:40:26 am »
To już nie takie 10–15 lat. Twórcy „Wilqa” już parę lat temu próbowali wejść w elektroniczne wydania (wtedy internetowe) i teraz próbują ponownie – tym razem z myślą o iPadach i jemu podobnych.

Ale to zakonczy dyskusje na forum. Jesli nie bedzie mozna mowic o schodzacej folii, przeswitujacych kartkach i odpadajacych literkach, to po co w ogole rozmawiac o komiksach? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1030 dnia: Październik 14, 2010, 11:50:27 am »
Będzie pieprzenie o słabej kompresji, wyższości formatu PDF nad ASS i szybkości serwerów. Się nie bój.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1031 dnia: Październik 15, 2010, 09:50:14 pm »
czy czytał już ktoś skład główny loisela? warte uwagi czy może jest to kino familijne?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline starcek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1032 dnia: Październik 16, 2010, 08:36:18 am »
Predzej kino ambitne niz familijne - nudy na pudy. A pozniej slychac lament, ze sprzedaz siada.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1033 dnia: Październik 16, 2010, 11:07:49 am »
widzisz, a dla mnie Skład główny to pierwszy komiks Loisela, który polubiłem. Pelissy nie znoszę, Piotruś Pan do mnie nie przemówił, a Skład główny przypadł do gustu w jednej chwili - przede wszystkim prostotą, właśnie taką familiarnością, ciepłem i znakomitymi rysunkami (na palcach można policzyć kadry bez drugiego planu - uwielbiam to!). historia jest prosta, ale absolutnie ujmująca. poza tym uważam, że prawdziwym bohaterem tej opowieści jest kot.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1034 dnia: Październik 16, 2010, 11:18:01 am »
czyli jednak ciepłe kino familijne (kluchy?). zostawiam w takim razie ten album na listopad. dziękuję za odpowiedź.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons