Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 272282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1170 dnia: Grudzień 17, 2010, 05:50:40 pm »
Zakupiłem dzisiaj w Empiku Star wars komiks 12/2010 i 8 tomik Fantasy komiks. Na kasie nabiło się 35,98... Pani w Empiku "strzeliła karpia" i mówi, "a za co tyle pieniędzy"? Z niepokojem przejrzała ceny na okładkach i uspokojona odłożyła nowy tom FK - "A no tak to prawie 30 złotych kosztuje". Przyznałem jej rację i wyjaśniłem, że słobo się sprzedawało, więc wydawca zmniejszył ilość stron i zwiększył cenę"...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1171 dnia: Grudzień 17, 2010, 06:12:31 pm »
"slabo sie sprzedawlo, wiec zwiekszyli cene"

это везможно толко в России
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1172 dnia: Grudzień 17, 2010, 06:17:34 pm »
graves zuch!
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1173 dnia: Grudzień 17, 2010, 06:19:32 pm »
"a za co tyle pieniędzy"
bardzo trafne spostrzeżenie.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1174 dnia: Grudzień 17, 2010, 06:33:15 pm »
Ja mam jeszcze takie spostrzezenie, ze z calym szacunkiem dla krechy Flocha, ktora jest swietna, to napychanie nim 4/5 (80%) antologii, to lekka przeginka.

Dodatkowo mam wrazenie, ze wycieto ostatnia plansze Ythaq, bo konczy sie jakos bez sensu i dalbym glowe, ze ostatnia strona Sloki w oryginale nie ma reklamy na pol planszy. Poza tym mogli dac choc ze 4 strony wiecej, bo reklamowane z taka pompa Krasnoludy maja raptem 2 plansze.

Na + zapisze, ze poza tym pol strony pod Sloka reklamy sa tylko na okladce. Chyba ze liczyc tzw. 'artykuly'.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rork

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1175 dnia: Grudzień 17, 2010, 09:09:30 pm »
Chłopaki nie narzekajcie, bo jeszcze przyjdą takie czasy, że nawet takiej "antologii" nie będzie można kupić po polsku…

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1176 dnia: Grudzień 17, 2010, 09:21:18 pm »
dobrą rekomendację nowego FK słyszałem dziś w CK "może i jest droższy, ale za to cieńszy"
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline starcek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1177 dnia: Grudzień 17, 2010, 09:50:40 pm »
Chłopaki nie narzekajcie, bo jeszcze przyjdą takie czasy, że nawet takiej "antologii" nie będzie można kupić po polsku…
Tytul zniknie jak Swiat Komiksu, zaczynaja se podobne numery wyprawiac. Cena, objetosc - potem dojdzie masa artykulow o komiksach, ktore ma wydac Egmont (o ile przezwyciezy zadyszke), to sprawi ze sprzedaz jeszcze bardziej spadnie i kolejny tytul bedzie juz tylko historia.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1178 dnia: Grudzień 17, 2010, 10:48:01 pm »
Chłopaki nie narzekajcie, bo jeszcze przyjdą takie czasy, że nawet takiej "antologii" nie będzie można kupić po polsku…

Ja sie ciesze z tego, ze Egmont robi wszystko, zeby zakonczyc otwarte serie. Ale uwazem, ze konstruktywna krytyka jest jak najbardziej dozwolona. /;

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1179 dnia: Grudzień 17, 2010, 11:04:45 pm »
Ja sie ciesze z tego, ze Egmont robi wszystko, zeby zakonczyc otwarte serie. Ale uwazem, ze konstruktywna krytyka jest jak najbardziej dozwolona. /;

Mnie słowa "konstruktywna" i "krytyka" źle się kojarzą ostatnio. Nie jest to modne połączenie...

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1180 dnia: Grudzień 17, 2010, 11:51:29 pm »
Na Alei niejaki Krzych Ayanami podal info, ze egmont ponoc nie moze odzyskac 6mln zlotych od empiku. Nie wiem nawet jak, to skomentowac. To jest po prostu zenada. Nie dziwie sie, ze egmont ma takie klopoty. Przeciez 6 baniek to jest kupa szmalu. Dlaczego empik postepuje w taki sposob, to jest po prostu nie do pomyslenia

Skoro (wreszcie) padło info o tym, że empik bez większego stresu wisi wydawcom kwoty liczone w milionach, to teraz już chyba jest jasne, dlaczego bardzo się zdziwiłem, kiedy Maciek Pietrasik z wielkim oburzeniem poinformował o długu liczonym w dziesiątkach tysięcy. Oczywiście wszystko jest kwestią skali, ale, na Boga, EM&F wypracował w 2009 roku 271 mln zysku i zamiast spłacić długi to oni sobie 80 mln odłożyli (tzn. spłacili część długów, ale pod koniec 2009 mieli zadłużenie [tzn. zobowiązania wobec dostawców, kredyty bankowe to inna bajka] na poziomie 200 mln (!!!) – ciekawe jaki procent z tego to długi samego EMPiKu?)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1181 dnia: Grudzień 18, 2010, 05:19:51 pm »
pytanie jakie okresy spłaty należności mają wynegocjowane wydawcy. 3 miesiące to niezły kontrakt, markety mają standardowo 6 miesięcy a w firmie ostatnio słyszałem o ekstremalnym terminie 9 miesięcy. może jeszcze dostaną te pieniądze :)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1182 dnia: Grudzień 19, 2010, 09:53:50 pm »
pytanie jakie okresy spłaty należności mają wynegocjowane wydawcy. 3 miesiące to niezły kontrakt, markety mają standardowo 6 miesięcy a w firmie ostatnio słyszałem o ekstremalnym terminie 9 miesięcy. może jeszcze dostaną te pieniądze :smile:

EMPiK regularnie przewala wszelkie terminy. Są tacy, co nie widzieli złotówki od roku.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1183 dnia: Grudzień 20, 2010, 11:33:04 pm »
Kurde, liczylem, ze w styczniu wyjdzie we Francji piata Legenda, to by sie pewnie zalapala do numeru 10 Fantasy Komiks, a tu zonk:

http://soleilprod.com/public/aparaitre/lm138-janvier2010.jpg

Sa tylko Gobliny 3D, cokolwiek to jest :)

Na amazonie nadal data styczniowa:

http://www.amazon.fr/L%C3%A9gende-5-Hauteterres-Swolfs/dp/2302013840/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292887814&sr=8-1
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline naodati

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #1184 dnia: Grudzień 21, 2010, 09:38:12 pm »
A nie wiadomo czy to ostatni tom?