Autor Wątek: Książki GW  (Przeczytany 52691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Książki GW
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 09, 2003, 11:52:50 am »
Do czytających sagę o Yuuzhan Vong - czy gdzieś tam jest napisane jakz zachowują się w przypadku najeźdźców niedobitki Imperium? W obliczu takiego zagrożenia chyba możliwe byłoby zawieszenie broni między Republiką a Imperium? Wyobraźcie sobie wspóną flotę, X-Wingi walczące ramię w ramię z Tie Fighterami :D

Na Yuuzhan Vongów przydałby się geniusz taktyczny Thrawna.
Ach, rozmarzyłem się...

Offline Macias

Książki GW
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 09, 2003, 01:00:12 pm »
z tego co pamietam,to do republiki nie dosc,ze przylaczaja sie niedobitki imperium, to sluzy taam rowniez imperialny odzdial pilotow,ktorzy sa z gatunku thrawna (niebieskie ryje znaczy sie).tak wiec twoje marzenie czesciowo sspelnioine.a!i dowodca miperium jest bodajze Palleon, czyli przydupas Thrawna

Offline Kormak

Książki GW
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 17, 2003, 02:27:28 pm »
Właśnie skończyłem czytać "Gwiazdę po gwieździe" - kolejny z sagi o Yuuzhan Vongach - tu już nie ma przebacz: giną bardzo ważni bohaterowie, upada Coruscant. Nie ma już taryfy ulgowej i nietyalnych bohaterów (no może poza trójką - wiadomo kim) - przyznam, że kilka razy byłem zaskoczony. In plus.   Polecam wszystkim.

Offline Keiran

Książki GW
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 17, 2003, 07:58:47 pm »
Masz racje im dalej tym ciekawiej w cyklu o Yuuzhanach. Mnie akurat męczyło w Gwiezdzie po gwiezdzie troche zbyt dlugie miejscami opisywanie. Ksiazka jest po prostu rozwlekla, ale poza tym OK. Wogole ten cykl wnosi duzo swiezosci do swiata SW

Offline Kormak

Książki GW
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 17, 2003, 09:27:56 pm »
Co racja to racja. Szczególnie męczące są sceny z Lukiem. Kiedy tylko się pojawia, zaczyna rozmyslać. Kiedy zaczyna rozmyślać, to zaczyna się zamartwiać. Kiedy sie zamartwia, wiadomo, ze zaraz bedzie opis na 2 strony, jak to Mara Jade wysyla ku niemu pokrzepiajace mysli pelne milosci i zrozumienia :D

Ale spodobał mi się pseudonim bojowy Luke'a podczas bitwy o Coruscant: "Wieśniak" :D

I fajnymi postaciami była trójka Barabelów-Jedi. Przypadły mi do gustu ich techniki walki X-Wingami i syczący śmiech :D

Offline Gilad Pellaeon

Książki GW
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 23, 2003, 04:34:45 pm »
dzieki za uznanie :)  
teraz koncze trylogie Kryzys Czarnej Floty
wszystkkim polecam - naprawde niezla

Offline Nilgar

Książki GW
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 20, 2003, 08:15:29 pm »
Cytat: "Kormak"
spodobał mi się pseudonim bojowy Luke'a podczas bitwy o Coruscant: "Wieśniak" :D

W oryginale pewnie "farmboy" - Jade tak go nazywała jeszcze w perwszej trylogii Thrawna

Offline Kormak

Książki GW
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 20, 2003, 10:30:13 pm »
zgadza się... zresztą Luke w części o której pisałem wyjaśnia, że to właśnie Mara mu ten pseudonim wymyśliła :D

Offline Sadow

Książki GW
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 26, 2003, 05:21:20 pm »
Czytałem : mroczne widmo, uczen jedi, opowieści z imperium, nową nadzieje, imperium kontratakuje, powrót Jedi (moja pierwsza książka SW)
cienie imperium, pakt na bakurze, Ja Jedi- mój ostatni nabytek(mam ale nie czytałem tzn tylko fragmenty), miecz ciemności, kryształowa gwiazda, zasadzka na korelii, spadkobiercy mocy, akademia ciemnej strony, miecze świetlne, najciemniejszy rycerz, oblęzenie akademii jedi, wektor pierwszy, mroczny przypływI, mroczny przpływII, trylogie hana solo, spotkanie na mimbam*, ślub księżniczki lei*, trylogie thrawna*, no jeszcze encyklopedie i kilka albumów :D

tytuły z gwiazdką nie zaliczają sie do mojej kolekcji którą zbierałem od 1997 do 2000( w tym roku jakoś mi sie to znudziło) aczkolwiek większość z tych ksiązek czytałem po kilka razy


Ech.... stare dobre czasy
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Venix

Książki GW
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 20, 2003, 10:18:55 am »
Hey, ja mam problemik, koniecznie poszukuje ksiazek gdzie jest opisane Konsorcjum Hapan (Hapes Consortium). Znaczie, czytaliscie ? Podajcie plis jakies ciekawe propozycje o tym temacie.
ou may find questions to witch
you do not know the answers ...

Offline Nilgar

Książki GW
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 01, 2003, 02:10:54 pm »
Jesli chodzi o książki to było tylko w "Courtship of Princess Leia" Wolvertona, później na temat Hapan były już tylko wzmianki - chyba, że w serii o Vongach coś się jeszcze pojawia...

Offline Cread

Książki GW
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 10, 2003, 11:22:18 am »
Witajcie!
Jestem tu nowy:), ale mam nadzieję, że mnie zaakceptujecie. Nie wiem, czy czytaliście "Cienie Imperium". Ta książka bardzo mi się podobała, choć nie mam za dużego doświadczenia w tej kwestji(powód-brak kasy na książki, a w bibliotekach kradną;(.
Spodobała mi się też wspomniana już trylogia Thrawana.
Możecie też poczytać "Planetę Zmierzchu" Barbary Hambley (Luke jest już Mistrzem:)).
To byłoby na razie tyle.
Pozdrawiam
ozdrawiam
Elfy i Jedi górą!
Cread

Offline Macias

Książki GW
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 15, 2003, 12:56:18 am »
czytam wlasnie "Planete..." i raczej wytrwam do konca,choc pierwsze strony (a moze moc?) mowily,ze bedzie sieka.i moc w tym wypadku sie nie pomylila-moja rada:z dala sie 3mac od tej ksiazki,bo malo ktore pozycje zw swiata SW sa az tak tragiczne...

RAJ

  • Gość
Książki GW
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 15, 2003, 12:19:28 pm »
Jestem pewien ze Spotkanie na Mimban i tak nie przebije.

Offline Macias

Książki GW
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 15, 2003, 11:44:47 pm »
Cytat: "RAJ"
Jestem pewien ze Spotkanie na Mimban i tak nie przebije.
mowisz?kurna,jest to w mojej bibliotece,to nasttepnym razm pozycze wlasnie spotkanie.a " planete..." koncze wlasnie.sam siebie podziwiam!!!radze przeczytac :wink:

 

anything