trawa

Autor Wątek: Książki GW  (Przeczytany 53309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RAJ

  • Gość
Książki GW
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 16, 2003, 10:44:12 am »
Cytat: "Macias"
Cytat: "RAJ"
Jestem pewien ze Spotkanie na Mimban i tak nie przebije.
mowisz?kurna,jest to w mojej bibliotece,to nasttepnym razm pozycze wlasnie spotkanie.a " planete..." koncze wlasnie.sam siebie podziwiam!!!radze przeczytac :wink:

Ty jakis masochista jestes. :) Ja juz nawet nie pamietam czy dotarlem do konca Spotkania ale pamiec jak badziewne bylo pozostanie mi do smierci.

Offline Macias

Książki GW
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 16, 2003, 12:13:12 pm »
masochista to moze nie,ale lubie sie posmiac nad debilnymi produkcjami tego pokroju :D  wczoraj skonczylem "planete....". hehehehehe,co moge powiedziec-zapadnie mi w pamiec na dlugo :twisted:

Offline Sadow

Książki GW
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 16, 2003, 08:17:24 pm »
Ja osobiście polecam serie "Młodzi Rycerze Jedi" jest całkiem interesująca
Jednak jak narazie moje ulubione to trylogia "Mroczny Przypływ" chociaz przeczytałem tylko dwie części, całkiem ciekawy jest tez "pakt na Bakurze" i tu macie przykład przymierza Imperium z Rebelią;d
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline dawidos

Książki GW
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 18, 2003, 07:05:44 pm »
Jestem fanem SW , więc książki z tego cyklu goszczą w mojej kolekcji. Mam ich około 60, a przeczytałem z 40.  Choć ich fabuła jest schematyczna to książki te wciagają. Jest to typowo rozrywkowa lektura , i tylko w tej kategorii należy ją oceniać. Zdecydowanie są pozycje lepsze i gorsze , wspaniałe i badziewne. Z tych najlepszych to polecam
a)Trylogię Thrawna
b)Trylogię Akademia Jedi
c)Trylogię Hana Solo
d)Darth Maul -Łowca z Mroku
e)Ja , Jedi

Kolejne zestawienie to książki ,od których nie warto zaczynać lekturę GW ,bo tylko się zniechęcimy  od pozostałych pozycji ,a szkoda ,ponieważ niektóre mocno trzymają starwarsowy poziom. Oto zakały gwiezdnej literatury :
a)Planeta Życia
b)Planeta Zmierzchu
Hmmm , jak widać książki ze słowem Planeta są delikatnie mówiąc badziewne. Można je przeczytać ,ale tylko dlatego ,żeby pośmiać się jak chamsko zwalono klimat SW :( i jak nie należy pisać książek.

Nie wymienione powieści w tych zestawieniach z pewnością spodobają się większości fanów GW ,ale inni nic przy nich nie znajdą. Natomiast jeśli ktoś chce pokochać literaturę SW to niech sięgnie po pozycję z zestawienia najlepszego.
Pozdrawiam
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline Pawłow

Książki GW
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 14, 2005, 09:27:15 pm »
Szczerze mówiąc to zbyt wielu książek osadzonych w uniwersum GW nie przeczytałem. Żeby być bardziej szczerym to przyznam się że nie przeczytałem żadnej do końca  ;)  Zacząłem czytać chyba trzy ale żadnej nie skończyłem z tej prostej przyczyny ze były wyjątkowo kretyńskie. Tytułów nie pamiętam, w jednej był motyw że Han Solo z kimś tam jeszcze leciał takim super-duper niezniszczalnym statkiem i staranował gwiezdny niszczyciel, a właściwie przebił się przez niego na wylot.........  :lol: ręce mi opadły, książka wróciła na półkę a potem do biblioteki. W innej jakiś książę startował do Lei , dawał Hanowi Solo jakiś statek który sobie bez trudu radził z gwiezdnym niszczycielem, żeby tylko Han usunął się w cień, ale Han oczywiście nie przyjął tylko poszedł do nielegalnego kasyna wygrać dla Lei planetę w karty. Może ktoś kojarzy ich tytuły? Po lekturze tych dwóch „dzieł” nie mam zbyt dobrego zdania o książkach osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen.
shit happens

Offline Osqar

Książki GW
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 08, 2005, 10:16:00 am »
Wydawało mi sie ze juz widziałem gdzies taki temat... Ale moze to inne forum było :P

W kazdym razie, ksiazek SW nie mozna traktowac razem. Niektóre są naprawde godne uwagi, inne czyta sie z przymusem i dla zasady.
Tak np. bardzo dobrymi ksiązkami są wszystkie które wyszły spod rąk:

Timothy'ego Zahna - Trylogia Thrawna to ewenement jakich mało. Imho najlepsze książki SW- pobić moze je tylko jedna ;)
Stackpole'a - Poznałem go pierw od serii X-Wing, która z racji zainteresowań bardzo mi się podobała (zarówno jak późniejsze tomy o 'Wraith Squadron' ale już innego autora) jak i najlepsza ksiażka ze wszystkich jakie do tej pory czytałem - I'm Jedi opowiadająca historię Corrana Horna, który potem staje sie bardzo ważną postacią nawet w NEJu.

Oczywiscie są też książki słabsze, jak np. strasznie nierówne wymysły Kevina J. Andersona który z jednej strony opisuje historie Exara Kuna, Akademii Jedi, Pogromcy Słońc i kreuje postać Kypa Durrona, a z drugiej czasem przynudza i wali absurdy jakich mało.
Aczkolwiek żeby wprowadzić się do NEJ trzeba wiekszosc z tych książek przeczytać.
I tu sie dopiero zaczyna...

Nowa Era Jedi
Każda z tych książek jest godna uwagi i warta przeczytania. Nie bede nic o nich pisał bo to w gruncie rzeczy naprawde całkowicie nowe spojrzenie na swiat SW :)
Dlategoż warto przeczytać co ważniejsze książki SW, żeby zacząć NEJ. No chyba ze ktos nie lubi czytac wogole ;)

PS: STRZEŻCIE SIE PRZED TAKIM DNEM JAK KRYSZTAŁOWA GWIAZDA  :p
b]Beware the elves...[/b]

Offline CZys

Książki GW
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 12, 2005, 06:57:14 pm »
Nowa era Jedi wymiata. Powinni nakręcić kolejne epizody właśnie na jej podstawie. Przeczytałem co prawda tylko Mroczny Przypływ 1 i 2 oraz punkt równowagi ale jestem nimi zachwycony  :p  (Biedny Chewbaca :cry: )

Najgorsza książka według mnie jest Kryształowa Gwiazda- naprawde czytało mi się ją długo i itak jej nieskończyłem. Po prostu nudna.
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline Silvantes Yojimbo

Książki GW
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 12, 2005, 08:24:10 pm »
Oj ja dużo tych książek z SW przeczytałem. Ale do najleszych zaliczam

Cykl Wojen Klonów- ciekawy opis wojny i dobre wprowadzenie do III części. Widzimy tam więź Obi Wana i Anakina, histroię Dooku i Yody i ogólnie walki i bitwy kolnów i Jedi. Polecam ten cykl

Nowa Era Jedi. Nie przecxzytałem wszystkich i czytałem niepokolei. Mimo to uważam, że nic lespzego nie zostanie już stworzone. Chodzi oczywiście o cały cykl, a najleszymi książkami to trylogia heretyka mocy :D

Po drodze były jeszcze inne książki o powstawaniu akademii Jedi Luke`a które także bardzo cenię
ttp://www.lathe-athrua.ekonto.net/forum -Miłośnicy Fantasy. Wejdźcie, a nie pożałujecie

Offline Bodzio

Książki GW
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 13, 2005, 07:53:50 pm »
Ja jeszcze polece Cienie Imperium, IMO ta  ksiazka jest świetna.

Co do NOwej Ery Jedi
Osobiscie nie podoba mi się, niektore fakty takie jak ten ze te stworki Yuzanie czy jak to szlo nie sa wykrywalni przez moc.

Offline Ribald

Książki GW
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 14, 2005, 10:02:30 pm »
Szczególnie lubię Trylogię Yevethów. Nie jest zbyt popularna, a naprawdę ciekawie zarysowana intryga.

Przy okazji, głupie pewnie pytanie, dawno nic nie czytałem z nowości. Powiedzcie, ile wyszło książek(pchających naprzód fabułę)po "Szturmie" Stackpole'e ??
 
Trzeba będzie zacząć nadrabiać po maturze :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Tosiek

Książki GW
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 28, 2005, 07:29:46 pm »
Która książka jest pierwszą z serii o tym admirale Thrawnie (czy jakoś tak), napisanej przez Zahna.

Wogóle to zaczynam swoją "przygodę" z książkami SW, jakie byście polecali na początek?? ;)

Offline Ribald

Książki GW
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 28, 2005, 08:05:52 pm »
Cytuj
Która książka jest pierwszą z serii o tym admirale Thrawnie (czy jakoś tak), napisanej przez Zahna.


Dziedzic Imperium

Cytuj
Wogóle to zaczynam swoją "przygodę" z książkami SW, jakie byście polecali na początek??


Dziedzic Imperium ;)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline endrju

Książki GW
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 29, 2005, 08:37:01 am »
Najbardziej podpasowaly mi:
Pakt na Bakurze - chyba najlepsze "przedluzenie" klimatu starej Trylogii
Cienie Imperium - za Dasha Rendara i ciekawa intryge
Opowiesci z Kantyny Mos Eisley - naprawde niezly zbior opowiadan, dosc roznorodnych tematycznie
--Stuck inside while the mind is flying---

Offline Ribald

Książki GW
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 29, 2005, 09:24:41 pm »
Na pewno warto zacząć od książek, które będą jakoś dopełniały Starą Trylogię-gdyby chcieć najpierw wałkować Nową Erę Jedi można się sparzyć(rzeczywistość się trochę zmieniła ;) )

Natomiast na początek nie polecam przygód Hana bądź Lando-mało pasjonujące
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Tosiek

Książki GW
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 10, 2005, 09:44:57 am »
No... wreszczie się wziąłem za Dzedzica: wydaje się być fajny, miły (trylogiczny) klimat. Chociaż zdziwiło mnie że jest (zbyt) mało poświeconych kartek Jedi, np. walce, mocy itp. :roll:

Znacie jaką (dobrą) książke o tym?

Btw, czy Akademia Jedi to dobra seria/trylogia?