trawa

Autor Wątek: Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.  (Przeczytany 2794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brychu

Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.
« dnia: Luty 03, 2010, 07:23:42 am »
Witam, jestem właśnie w trakcie pisania pracy magisterskiej o działaniach marketingowych wydawnictw komiksowym i związku z tym proszę was o pomoc wypełnieniu poniższej ankiety.

http://www.ankietka.pl/ankieta/34774/marketing-wydawnictw-komiksowych.html


Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą tylko do napisania pracy magisterskiej.
Z góry dziękuje wszystkim chętnym za poświęcenie swojego czasu na jej wypełnienie.

Offline wilk

Odp: Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2010, 07:55:13 am »
Wypełniłem ale mam parę uwag.

Pytanie 8 jest niejednoznaczne. Sklepy specjalistyczne to też sklepy internetowe? Warto w każdym razie dodać dodatkową opcję "w sklepie internetowym".

Pytanie 16 - Polska leży w Europie więc należałoby zaznaczyć przy opcji "europejskie", że chodzi o komiksy europejskie z wyłączeniem polskich.  ;-)

Pytanie 17 jest chyba najgorsze ze wszystkich. Dlaczego tylko takie opcje? Po pierwsze co jeśli dla kogoś jakość wydania nie ma znaczenia? Co, jeśli ktoś uważa, że cena nie jest ani odpowiednia ani za wysoka ale po prostu wysoka? Itd.

Pytanie 18 niejednoznaczne. I podobnie jak poprzednio - a jak ktoś kupuje zwykle krótkie serie to co wtedy? I w ogóle które serie są jeszcze krótkie a które już dłuższe. No i do czego zakwalifikować integrale - do pojedynczych albumów (ze względu na formę wydania) czy do serii? (bo komiks zebrany w integral to oryginalnie seria). :)

Pytanie 32 - chyba jedno zero za dużo w ostatniej opcji.  :p

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2010, 08:48:25 am »
Czesciowo byc moze, jesli nie ma wlasciwej odpowiedzi, mozesz na pytanie w ogole nie odpowiadac - dla wiekszosci pytan jest taka opcja dostepna. Ale:

Pytanie 2:
Cytuj
Czy impulsem do zakupu komiksu był?

Jakiego komiksu?

25. Czy udzielasz się na forach internetowych poświęconych komiksowi?

Dobre pytanie do ankiety opublikowanej na forum? :)

no i moje ulubione pytanie 1:
Cytuj
1. Czy kiedykolwiek czytałaś/-eś komiks?
:lol:


Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Witz Worx

Odp: Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2010, 09:15:42 am »
Jest błąd przy wysokości dochodów, w ostatnim punkcie powinno być chyba "powyżej 2500". Banalne pytania o to czy przeczytało się komiks oraz o fora mają sens, w kontekscie tego, ze ankieta chyba nie była przygotowana wyłącznie z myslą o zbieraniu opinii na tym forum a także dlatego, że tego typu zapytania są stałym punktem kazdej ankiety. Jednym słowem najpierw trzeba przyznać się do grzechów a dopiero potem je wymieniac:)

Offline Jarek Obważanek

Odp: Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2010, 10:46:03 am »
A w pytaniu 4 trochę za wąski wybór... Jak kupuję więcej, niż mnie tak naprawdę interesuje, ale nie wszystko?

"13. Nie bo?" - doskonale sformułowane pytanie! :D

Reklama telewizyjna - a to chyba pytanie o Krona albo Kaczora Donalda... ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Brychu

Odp: Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2010, 08:19:21 am »
Reklama telewizyjna - a to chyba pytanie o Krona albo Kaczora Donalda... ;)

I Dragon Balla, która była puszczana na RTL7, ale dzięki za przypomnienie o Kronie, całkowicie zapomniałem.

Dzięki za wszystkie uwagi, no cóż ciężko zrobić idealną ankietę, poprawić się już nie da, bo za dużo ludzi wypełniło. Dziękuje jeszcze raz wszystkim, którzy wypełnili ankietę. W 24 godziny uzbierałem około dziewięćdziesięciu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2010, 09:23:38 am »
Wypelnilem, ale watpie czy fani mangi sami sie uwazaja za czytelnikow komiksow. Jakby to zatytulowac ankieta o komiksie i mandze, to by pewnie wypelnili. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Lord Kupa

Odp: Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2010, 09:50:56 am »
Wypelnilem, ale watpie czy fani mangi sami sie uwazaja za czytelnikow komiksow.
To u was był temat, w którym dyskutowano czy manga to aby na pewno komiks ;-).

Ankieta dawno wypełniona 8).

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ankieta o działaniach marketingowym na rynku komiksowym.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2010, 10:45:22 am »
To u was był temat, w którym dyskutowano czy manga to aby na pewno komiks ;-).

Ankieta dawno wypełniona 8).

Emisariusz!

Wilkommen Sie!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything