trawa

Autor Wątek: DMP - regulamin  (Przeczytany 87452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline afruniu

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 08, 2010, 11:45:16 am »
każdy ma prawo do własnego zdania w materii jak polskie mają być Drużynowe Mistrzostwa Polski i wyrazić swoją opinię. a wszystko i tak zależy od orga.
z drugiej strony jeśli chce ktoś z tak daleka przyjechać, to trudno mu odmówić udziału w imprezie.
mi fakt pojawienia się jednego kolegi spoza Polski różnicy nie robi.
wczoraj brałem udział w DMW wraz z Kamilem i Rzeźnikiem. było wiele ekip z różnych części kraju, i wszyscy świetnie się bawili.
co do organizowanej przez nas imprezy, DM Poznania, jedynym ograniczeniem, jest ograniczenie ilości drużyn, które możemy przyjąć.
i nie Yedli, zaproszenie nie trafiło do publicznej informacji przypadkowo.
dodam tylko, iż bardzo bym chciał, by nie generalizowano. zdanie Michałku jest jego własnym, i ma do niego święte prawo. więc proszę polemizować z Michałku, a nie przyczepiać całemu środowisku w Poznaniu łatki ksenofobów. jest to opinia wielce krzywdząca i niezasłużona.
będę niezmiernie wdzięczny, jeśli będzie się o tym pamiętało.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Yedli

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 08, 2010, 11:47:51 am »
i nie Yedli, zaproszenie nie trafiło do publicznej informacji przypadkowo.
Nigdy w to nie wątpiłem.
Cytuj
więc proszę polemizować z Michałku
I to właśnie jemu odpowiadałem.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline afruniu

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 08, 2010, 11:50:57 am »
ten fragment był zaadresowany do ogółu ;-)
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Hem'Ahn

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 08, 2010, 11:51:59 am »
dodam tylko, iż bardzo bym chciał, by nie generalizowano. zdanie Michałku jest jego własnym, i ma do niego święte prawo. więc proszę polemizować z Michałku, a nie przyczepiać całemu środowisku w Poznaniu łatki ksenofobów. jest to opinia wielce krzywdząca i niezasłużona.
będę niezmiernie wdzięczny, jeśli będzie się o tym pamiętało.
True :)
i taki pogląd mam na DMPolski. Mistrzostwa Poznania mają inną formę i tam drużyna z każdej części Polski jak również świata jest mile widziana.
Po prostu u zarania dziejów ta impreza miała mieć charakter turnieju, który miał wyłonić najlepszy ośrodek 40k w Polsce, czyż nie? A w międzyczasie (dość krótkim międzyczasie) przerodziła się po prostu w turniej drużynowy, gdzie mało która drużyna reprezentuje określony ośrodek (wiem, że ciężko to przeskoczyć, bo część osób nie mogłaby grać i się z tym zgadzam, zanim kolejne głosy się podniosą), i często bywa po prostu przygotowaniem dla reprezentacji na ETC (tak Vladdi, wiem, że są spore różnice w regulaminie, ale powiedz szczerze, czy nie taki był zamiar, żeby to było przygotowanie dla reprezentacji?).

Nie kłócę się więcej, niech organizator zdecyduje jak to będzie wyglądało.
Michałku
PKGB Sztab

Offline Vladdi

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 08, 2010, 12:43:41 pm »
Cytuj
Ale gdyby stało się tak, że się nie uda, to jednej osobie nie problem wytłumaczyć o co w codexie chodzi, nie jest szczególnie skomplikowany.

To nie bedzie zaden problem. Osobiscie wyjasnie Pierrowi zalozenia tego kodeksu jesli bedzie trzeba.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Vladdi

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 08, 2010, 12:47:21 pm »
Cytuj
a nie przyczepiać całemu środowisku w Poznaniu łatki ksenofobów. jest to opinia wielce krzywdząca i niezasłużona.
będę niezmiernie wdzięczny, jeśli będzie się o tym pamiętało.

Hej, przeciez no hard feelings wogole i zadnego uogolniania. Przyklad z DMPoz i tekst o ksenofobii byl tylko dla uobrazowienia dlaczego nie rozumiem hasla "DMP tylko dla polaków". Nic wiecej, jest luz, spokoj i wielka braterska milosc do miasta Poznań, wszystkich Poznaniakow i kazdego z osobna:):)

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Nathaniel

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 08, 2010, 12:50:53 pm »
... Vlad nie zapomnij o pyrach  :lol:
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Vladdi

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 08, 2010, 12:53:11 pm »
Cytuj
(tak Vladdi, wiem, że są spore różnice w regulaminie, ale powiedz szczerze, czy nie taki był zamiar, żeby to było przygotowanie dla reprezentacji?).

Tak przeciez pisze o tym wprost oglaszam ogólem i sie z tym nie kryje. Wiele puntkow jest zrobionych pod etc. Od razu wiec poprosilem o zyczliwe zrozumienie dla problemow z ktorymi boryka sie reprezentacja i zaakcepotwanie tych punktow by druzyna miala odrobine latwiej. Jednoczenie zasady w zaden radykalny sposob nie odbiegaja od krajowych zwyczajow specjalnie by gralo sie "po naszemu" - po "dmpowemu", a nie po "europejskiemu". Pisalem o tym wczesniej.

Tak wiec jeszcze raz postuluje - prosze o zyczliwosc i zrozumienie dla pomyslu by etc umozliwilo przetestowanie rozp zlizonych do etc i obserwacje roznych pomyslow armijnych. DMP i tak znacznie od etc odbiega wiec ten drobny zabieg nie powinien nikomu popsuc zabawny, mam nadzieje. Pozdrawiam

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline afruniu

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 08, 2010, 01:15:42 pm »
Hej, przeciez no hard feelings wogole i zadnego uogolniania. Przyklad z DMPoz i tekst o ksenofobii byl tylko dla uobrazowienia dlaczego nie rozumiem hasla "DMP tylko dla polaków". Nic wiecej, jest luz, spokoj i wielka braterska milosc do miasta Poznań, wszystkich Poznaniakow i kazdego z osobna:):)

vladdi
no hard feelings taken ;-)
mi to prawdę powiedziawszy nie przeszkadza. reg ETC nie musi być z założenia czymś złym czy gorszym niż inne rozwiązania.
a sam reg DMP jest dość ciekawy i na swój sposób nowatorski.
z zastrzeżeń to jedynie misja z ćwiartkami, a w zasadzie sposób scorowania jakoś nie do końca mi podchodzi (widziałem co nowe tyrki mogą śmiecia narobić). rozumiem, że w obecnym kształcie misja z ćwiartkami dość kuleje, bo byle kadłubkiem można przeciwnika zablokować. akurat na WŚ przyjęliśmy rozwiązanie, że ćwiartki kontroluje się poprzez znaczniki po środku każdej z nich w 6'.
narka 
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Hem'Ahn

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 08, 2010, 01:16:12 pm »
To i nie mam z tym problemu i będę grał "jak każą" ;) po prostu wyraziłem swoje zdanie, że gdzieś DMP odbiegło od początkowych założeń. Po prostu niektórzy zbyt szybko zaczynają się pieklić i rzucać złośliwe uwagi...
Michałku
PKGB Sztab

Offline Vladdi

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 08, 2010, 01:25:33 pm »
akurat na WŚ przyjęliśmy rozwiązanie, że ćwiartki kontroluje się poprzez znaczniki po środku każdej z nich w 6'.
narka 

Rowniez mam watpliwsci co do tego. Po testach i zagraniu czystych cwiartek na DMW przychylam sie do grania po staremu - z normalnym blokowaniem itd.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Raca

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 08, 2010, 01:32:38 pm »
Kiedy wlasnie po staremu sa slabe, lepiej juz ze znacznikami jak Afro zauwazyl

Offline Vladdi

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 08, 2010, 01:37:51 pm »
Przemyślę. Granie na cwiartki wymusza nieco inny styl rozegrania bitwy niz znaczniki. Jaka jest wola w narodzie - zajmowanie samych cwiartek czy znacznikow na srodku tychze?

Dostale troche zgloszen, aktualka wieczorem.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Eman

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 08, 2010, 01:44:55 pm »
Heyka !!!
Przemyślę. Granie na cwiartki wymusza nieco inny styl rozegrania bitwy niz znaczniki. Jaka jest wola w narodzie - zajmowanie samych cwiartek czy znacznikow na srodku tychze?
IMHO cwiartki sa ok, pod warunkiem, ze jest zapis - jeden oddzial - jedna cwiartka. Grajac zgodnie z FAQ GW, jeden koles na srodku stolu zajmuje/blokuje wszystkie cwiartki.
W innym przypadku (tzn. jeden oddzial moze zajmowac wiecej niz 1 cel misji), pomysl ze znacznikiem na srodku cwiartki uwazam za w 100% trafiony  8)
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Hem'Ahn

Odp: DMP - regulamin
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 08, 2010, 01:47:48 pm »
ten koleś na środku stołu jest niestety zgodny z FAQiem GW, dlatego znaczniki są lepszym pomysłem, bo ani nie ma absurdów typu tego kolesia, ani nie olewamy oficjalnego FAQa.
Michałku
PKGB Sztab

 

anything