trawa

Autor Wątek: BA  (Przeczytany 34397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jezo

BA
« dnia: Luty 10, 2010, 10:00:11 pm »
nie bardzo kumam czemu sie tak przejmujecie ragem na devkach, jak nie ma przeciwnika w 12 calach to olewasz a jak jest to dostaja rega 1/6 razy
Cytuj
Straszną bolączką za to jest 10 miejsc w laskowym radku, przez to będzie kiepską opcją, bo Gral gdzieś jeździć musi.
to fakt, gralem dzis 2 harbingerami i szczerze mowiac doopy nie urywaja, maja tak maly zasieg, ze praktycznie wszystko do nich moze strzelic, a jak jeszcze przeciwnik rozdzieli sily to polowa armii wali na bok, pomysl na graala byl taki zeby jechal w reedemerze, ale niestety nie zostal przetestowany bo moj LR zostal pozyczony i na razie go nie odzyskalem

dzis gralem z tyrkami na 1500
2 tervigony, 40 lepszych gautow, 10 gorszych, 7 warriorow w podzie z alfa warriorem, 3 gardzi, 3 tropki
prist z gralem, 2 RAS 7 i 8 w stormie, 2 taktikale 10 osobowe w rhino, furioso w podzie (z braku punktow)
uwazam ze prist rzadzi, glownie prefered enemy, ale kontorola rage w 12 calach albo FC bez rzucania jest ok
wariorzy spadlki w 3 turze, a do tego momentu tyrki byly pozamiatane albo w defensywie, armia zaczepista, rhino z dozerami 18" na ture wymiataja
brakowalo mi libry z hoodem i gracja sanguiniusa bo jeden AS spolowil sie w lesie a potem nie doszarzowal na 4 cal, dodatkowo gaunty z FNP sa straszne, a to tylko jedna z kilku mocy jakie mozna dzis znalezc na stole
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2010, 08:56:32 am »
Heyka !!!
Tak czytalem sobie wczoraj tego pdf'a raz jeszcze ... i sie zastanawiam - czy ja nie widze, gdzies haczyka, czy Living Darkness jest bardziej chora moca niz wszystko, co dotychcas GW wyplodzilow?
Cytuj
It is no shooting power. The Librarian places the large blast marker with the hole anywhere in 12" in line of sight.
...
If the marker touches a model, friend or foe, or a model is moved into base to base contact with the
marker it is immediately removed from play.
Slowem - Libra robi 5 calowa dziure na polu bitwy, just like that, skuteczniej niz Sila D z Apo?
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Michaelius

Odp: BA
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2010, 09:08:02 am »
Heyka !!!
Tak czytalem sobie wczoraj tego pdf'a raz jeszcze ... i sie zastanawiam - czy ja nie widze, gdzies haczyka, czy Living Darkness jest bardziej chora moca niz wszystko, co dotychcas GW wyplodzilow?Slowem - Libra robi 5 calowa dziure na polu bitwy, just like that, skuteczniej niz Sila D z Apo?
Cze !!!

Haczyk jest taki , że to zdejmowanie może się odnosić do markera. Miejmy nadzieję , że w ostatecznej wersji ten zapis będzie troche bardziej jednoznaczny.
 
PS. Ktoś się niezbyt wysilił z nazwą tematu ;)

edit: Ale jest jedna przykra niespodzianka w troopsach - bronie specjalne tylko po wzieciu 10 modeli w oddziale.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 09:20:34 am wysłana przez Michaelius »
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline afruniu

Odp: BA
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2010, 09:19:45 am »
też już się nad tym zastanawiałem, i wychodzi mi na to, że to chmurka znika.
poza tym, z chaosem to byś raczej się tej mocy nie ośmielił odpalić  :badgrin: z biczyka, i DC za 500 pkt wyparowuje?
albo taki harbringer przypadkiem w to się wpadnie?
chyba nie o to chodziło. ale jestem w stanie zrozumieć ekscytację  ;-)
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Raca

Odp: BA
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2010, 09:55:16 am »
A wyobraz sobie parowke Lash + BA  ;-)
Ale tez mi sie wydaje ze to odnosi sie do zdjecia markera - zobaczymy

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2010, 10:04:24 am »
Heyka !!!
True, to ma sens ;) Po prostu to zdanie jest tak koslawo zbudowane ;)
A ekscytacja zadna z mojej strony - wolalbym, zeby takich idotyzmow w tym kodeksie raczej nie bylo ...
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Marios

Odp: BA
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2010, 10:38:42 am »
Dla mnie zapis jest oczywisty, że znikanie dotyczy markera a nie jednostek, ale rzeczywiście mogli to napisać czytelniej.
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline Azz

Odp: BA
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2010, 10:47:16 am »
Poki co i tak to sie jakos rewelacyjnie nie zapowiada, DC za drogie, asfalty po upgradach tez sie robia drogie lepiej juz gole 5tki z fistem zostawiac, zeby kompania byla sensowna trzeba powykupywac bzdurne rzeczy, jak tak zostanie to cos mi sie wydaje ze DC moze w ogole nie goscic na stole lub jako zwykla 5tka w harbringerze, zaczyna brakowac screena a asaltowi w rhino jakos do mnie nie przemawiaja, jak harbringery dostana takie podsawki jak valikirie to juz w ogole smiech na sali.
Nie wiem czy zauwazyliscie ale wczoraj zostaly wprowadzone zmiany w tym pseudo dexie, asfalty lekko zdrozaly, cos mi sie wydaje, ze jednak to moze nie jest przeciek.

Pozdro Azz
For the greater Waaagh !

Offline Michaelius

Odp: BA
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2010, 11:11:12 am »
Acha czyli mi się nie przywidziało , że wczoraj jeszcze Veterani mogli brać 1 melte na każdego kolesia a dziś już tylko dwie na oddział.

Może to taki nowy sposób na beta testy GW leakuje kodeks do netu a potem grupa specjalna siedzi na kilku forach i wyszukuje wszystkie kosmosy jakie ludzie znajdą ;)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline afruniu

Odp: BA
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2010, 11:15:26 am »
to i tak należy uważać za krok do przodu :badgrin: ;-)
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2010, 11:30:03 am »
Heyka !!!
Plus jest tam masa drobnych bugow - w stylu - w poprzedniej wersji Crusader mial na bazie MultiMelte, zaden inny Landek nie mial jej w opcjach. Dzisiaj zaden Landek na bazie nie ma MMelty, zwykly i Redeemer moga ja wykupic za 10, a Crusader w ogole nie ma takiej opcji ;)
Slowem - jak dla mnie, to jakas powazna podpucha jest ;) Byc moze oparta na jakis przeciekach ... ewentualnie jakas mega-wczesna wersja, ktora juz teraz ktos sie bawi ...
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 11:38:42 am wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Jezo

Odp: BA
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2010, 01:25:04 pm »
na bolsie napisali ze to jakas wczesna wersja - przynajmniej gw tak twierdzi
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline MiRage*

Odp: BA
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2010, 10:22:52 pm »
Mi coś takiego chodzi po głowie

High Priest z Graalem
8 DC jump packi, 3 fisty, reclusiam
5 termosów 3 młoty 2 clawy Laurel of Thorns w Redeemerze
10 jump packowców 2 melty, fist, Laurel of Thorns
5 assaultowych combi weapon, fist w rhino
5 assaultowych combi weapon, fist w rhino
2 AB bolce
2 AB bolce
Baal AC, misle, overcharged engine
Baal AC, misle, overcharged engine
1991

Wyszło mi coś w stylu obecnej rozpiski emana. Przykro to mówić, ale tak się liczy tę rozpiskę, wszystko fajnie i jak trzeba nagle dodać DC to robi się strasznie słabo z punktami :-? Niby mam 3 oddziały solidne do bitki, ale muszę tym zagrać, aby coś mądrego powiedzieć


fajne szkoda ze nielegalne :)

Cytuj
•If there are at least two Tactical Squads the squad may include up to five additional Death Company models for +22 pts per model
* - a ja wygrałem z Vladim :>

Offline afruniu

Odp: BA
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2010, 10:34:43 pm »
jak najbardziej legalne. to kolega jest w błędzie. jak masz te 2 tacticale, to możesz dociągnąć do 15.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline MiRage*

Odp: BA
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2010, 10:45:18 pm »
racja moj blad,
hmmm niefajnie
* - a ja wygrałem z Vladim :>