Autor Wątek: BA  (Przeczytany 35219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gilthanas

Odp: BA
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 15, 2010, 03:22:33 pm »
Chyba zbyt duzych skrotow uzylem co do tego Baala, mi chodzilo o takiego, ktory ma Assault Cannon na wiezy i MultiMelta Sponsoons, czyli taki krotkodystansowy i jak najbardziej przeciwpancerny. Wiec to by mialo przy engine'ach po 6" 4 strzaly z katarynki S6 rending i 2 strzaly z MultiMelty. Oczywiscie to by mialo sens tylko przy zastosowaniu kompanii w  landku, bo inaczej jest sporo innych ciekawych rzeczy, ktore warto za LR kisic.

No i mialem chyba stara wersje pdfa, bo Overcharged Engines byly w bazie, taka wersja by kosztowala 125 a nie 150 pkt.
A ninja knows no fear.

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 15, 2010, 03:30:34 pm »
Heyka !!!
A wersja z lachonami po 12" ma strzał z 1 lachona ;-) Wolę misle + AC ;-)
Jak juz pisalem - wole miec po 6 calach 2 strzaly z lachona jednak. Jakbym chcial miec cos, co strzela z missilki po 12 calach, wzialbym tanszego Typhoona. Ale, jak to juz pisalem, to kwestia gustu ;)
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2010, 03:37:30 pm wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Jezo

Odp: BA
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 15, 2010, 04:06:34 pm »
Jak masz DC na packach, SHP w osobnym transporcie plus za reszte punktow jeszcze Assault Squad (tyle wychodzi mniej wiecej z roznicy za Landka)
jak dla mnie to przy 10 kolesiach roznica w cenie to jakies
145 punktow = cena landka (245) - cena JP (100) (w zaleznosci ofc od wersji LR i ilosci czarnych), wiec co najwyzej prista mozesz dac w polowie rhinosa
LR ma swoje plusy, JP swoje
ja chyba pozostane przy JP przynajmniej przez jakis czas
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 15, 2010, 04:32:08 pm »
Heyka !!!
jak dla mnie to przy 10 kolesiach roznica w cenie to jakies
145 punktow = cena landka (245) - cena JP (100) (w zaleznosci ofc od wersji LR i ilosci czarnych), wiec co najwyzej prista mozesz dac w polowie rhinosa
Nie wiem, czy zauwazyles, ale Przemek pisal o tym, ze SHP bedzie jechal w Landku z DC.
Tak wiec 255 za Landka (szturmowy musi byc z Extra Armourem) - 100 za Packi, to daje jakies 155 punktow ... -35 za Rhino, to daje 120 - na Assault Squad jak znalazl  ...
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Jezo

Odp: BA
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 15, 2010, 04:55:42 pm »
widze ze co chwile cos zmieniaja w tym docie, reedemer ma teraz TC 12 modeli, ale wszystkie landki stracily mozliwosc wziecia dozer bladow, a szkoda bo dosc przydatna rzecz, IMO za 5 punkotw na rhinosach must have, tymbardziej ze nawet po 18 calach mozna przerzucic
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline gilthanas

Odp: BA
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 15, 2010, 05:32:09 pm »
widze ze co chwile cos zmieniaja w tym docie

Coraz bardziej widac, ze jest to wyciek kontrolowany, ostatnio widzialem assaultowcow po 19 pkt, teraz widze ze maja 20 i przy 10 w squadzie  darmowe flamery. Wczesniej kazdy tactical mogl wziasc Locator, teraz tylko 10 osobowy.
Wydaje mi sie, ze finalna wersja bedzie sie jeszcze mocno roznila.
A ninja knows no fear.

Offline karlvant

Odp: BA
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 16, 2010, 08:33:15 pm »
Grałem dzisiaj bitwę z Krzyśkiem na 1700. Miał piechotnych eldarów z Eldradem. Zremisowaliśmy.
Wziąłem:
SHP z gralem ale bez exsanguinatora.
15 czarnych w Crusaderze.
2x10 taktycznych w rhino z meltą, fistem, ML
10 assaultowców z 2 meltami
1 AB z MM.
Vindicator

Wnioski:
Brak Exsanguinatora to niewybaczalny błąd. Taktyczni w 6 turze zamiast zająć znacznik szarżowali Avatara :/ Ostatni SM z innego taktycznego w 5 też szarżował Avatara. W drugiej turze taktyczni z ML szarżowali Falcona (fakt, że dwie peny mu zrobili).
15 czarnych nie wystarcza żeby przyjąć szarżę Avatara, jeśli zapomni się, że Priest powinien zostać bezpiecznie w LR. W ogóle raczej warto schować się, zamiast biegać po planszy. A wydawałoby się, że 15 czarnymi można.
Taktyczne jakoś się nie nadają. Może dlatego, że nie było na kim tych melt używać.

Bitwę zremisował Avatar miażdząc po kolei co się dało. Koncepcja idzie do kosza. 15 czarnych w LR to nie to. 20 taktycznych to za duże poświęcenie, żeby sobie na to pozwolić.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2010, 08:37:43 pm wysłana przez karlvant »

Offline Wosho

Odp: BA
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 17, 2010, 08:55:33 am »
Ja tam się nie znam, ale dla mnie wożenie oddziału takiego jak DC w LR to pomyłka.
Przecież dokupując im JP mamy oddział do przywalenia 18 calach i możemy do LR wrzucic coś innego, choćby zwykłych taktycznych czy normalny AS i w ten sposób mamy dwie opcje ofensywne zamiast jednej.

Offline morkai

Odp: BA
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 17, 2010, 10:00:18 am »
Ja tam się nie znam, ale dla mnie wożenie oddziału takiego jak DC w LR to pomyłka.
Przecież dokupując im JP mamy oddział do przywalenia 18 calach i możemy do LR wrzucic coś innego, choćby zwykłych taktycznych czy normalny AS i w ten sposób mamy dwie opcje ofensywne zamiast jednej.

Tak. Tylko to swoje kosztuje.....

Offline karlvant

Odp: BA
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 17, 2010, 06:32:13 pm »
W LR mają większy zasięg szarży niż 18 cali. A wsadzania taktycznych do LR nie rozumiem. Chyba, że inaczej miałby jeździć pusty.

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 17, 2010, 06:33:27 pm »
Heyka !!!
W LR mają większy zasięg szarży niż 18 cali. A wsadzania taktycznych do LR nie rozumiem. Chyba, że inaczej miałby jeździć pusty.
Assaultowcy z SHP maja sile przebicia podobna do Berkow - wiec smialo mozna tam ich wsadzic  8)
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline karlvant

Odp: BA
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 17, 2010, 06:42:00 pm »
AS w sile 10 to bardzo konkretny oddział jest. Ale chyba wolę ich po prostu na pakach. Jak o tym teraz myślę, to nie znajduję miejsca dla żadnego LR. Może bez specjali, bo z nimi to już w ogóle bez sensu.

Offline Eman

Odp: BA
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 17, 2010, 06:43:59 pm »
Heyka !!!
AS w sile 10 to bardzo konkretny oddział jest. Ale chyba wolę ich po prostu na pakach. Jak o tym teraz myślę, to nie znajduję miejsca dla żadnego LR. Może bez specjali, bo z nimi to już w ogóle bez sensu.
Ja rowniez nie zjaduje miejsca dla Landka ;)
Tak tylko dywaguje, co mozna by do niego ewentualnie wsadzic, jakby ktos sie skusil ;)

A speciale w tej armi, to jakas masakra jest ... Seth ... czy Mephiston ... brrr ... juz widze tych kawaleryjskich Mlotkowych  :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Bern-HARD

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Total likes: 0
  • Klub bitewniakowy "Rzeźnik" w Sopocie
    • Bernar DZIK !!!
Odp: BA
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 17, 2010, 06:56:15 pm »
Kiedy jest planowana premiera nowych BA?
Hallo! Ich bin Berniczek, Hände hoch!!!

Offline morkai

Odp: BA
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 18, 2010, 07:05:21 am »
Kiedy jest planowana premiera nowych BA?

This April the Blood Angels will be re-launched with an all-new Codex and range of plastic and metal miniatures.