trawa

Autor Wątek: Komiksowa Warszawa  (Przeczytany 97613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 26, 2010, 08:55:10 pm »
Tak z ciekawości: znany jest skład komisji (czy jak to się tam nazywało) decydującej o przyznaniu nagród PSK ?

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:00:07 pm »
Uprawniony do głosowania był każdy członek Stowarzyszenia

Offline holcman

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:04:05 pm »
Tak z ciekawości: znany jest skład komisji (czy jak to się tam nazywało) decydującej o przyznaniu nagród PSK ?

Uzupełniając to, co napisał Kingpin - w głosowaniu wzięło koło 30 osób (jeśli dobrze pamiętam, proszę prostować, jakby co). Głosowanie odbywało się w dwóch fazach. Najpierw każdy mógł podać swoich faworytów w poszczególnych kategoriach. Potem po 3 komiksy / autorzy z największą ilością głosów w kategorii trafiali na "shortlistę" nominowanych. I jeszcze raz głosowanie.  Efektem są nagrody.

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:06:55 pm »
No tak ... Dzięki wielkie za odpowiedź.

Offline skil

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:19:38 pm »
Akurat też mi się rzuciły w oczy nagrody KW. "Z boku" wygląda to bardzo słabo... :wink:
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline holcman

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:53:24 pm »
Akurat też mi się rzuciły w oczy nagrody KW. "Z boku" wygląda to bardzo słabo... :wink:

Bo?

Offline skil

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:55:47 pm »
Na przykład:
Cytuj
warto jednak pamiętać, że: wszystkie nagrodzone komiksy zostały wydane  przez timof comics i Kulturę Gniewu (oba wydawnictwa zaangażowały się w  Polskie Stowarzyszenie Komiksowe organizujące FKW); Jeff Lemire miał  być gościem festiwalu 
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline holcman

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:56:51 pm »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:57:26 pm »
No tak ... Dzięki wielkie za odpowiedź.

Akurat też mi się rzuciły w oczy nagrody KW. "Z boku" wygląda to bardzo słabo... :wink:

No tak :smile:
Bo jak głosuje 30 Członków Stowarzyszenia to jest to mniej miarodajne niż gdy głosuje 16 redaktorów serwisu. no kaman.... chyba że taki redaktor wart jest więcej niż dwóch członków Stowarzyszenia !
chłopaki, nie sądzicie że deko przesadzacie ?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:09:05 pm »
no niestety, zawsze pojawią się tego typu zarzuty... to przykre
 
ale może to coś zmieni, jeśli powiem, że np. Szymon na samym początku głosowania (pierwszy etap - gdy każdy dawał swoje propozycje) zapowiedział, że nie głosuje na komiksy z KG. Ja swoje propozycje dałem przed nim i zaproponowałem Lapinota (nie trafił do listy nominowanych).
no i jakby nie patrzeć - jeden Timof czy jeden Holcman sam nie jest w stanie wygrać, bo ma tylko 1 głos - jak każdy...
 
a teraz tak szczerze: który z nagrodzonych komiksów nie zasłużył na nagrodę w swojej kategorii?
 

Offline skil

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:13:28 pm »
I?
I Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy reżyserem roku uznała Andrzeja Wajde.

No tak :smile:
Bo jak głosuje 30 Członków Stowarzyszenia to jest to mniej miarodajne niż gdy głosuje 16 redaktorów serwisu. no kaman.... chyba że taki redaktor wart jest więcej niż dwóch członków Stowarzyszenia !
chłopaki, nie sądzicie że deko przesadzacie ?
Miarodajne, jak miarodajne, wiadomo, że najlepiej jakby głosowało 1000... Po prostu, jeśli głosuje 30 osób, w tym część zaangażowana w edycję tych komiksów (tak myślę, dobrze myślę?), to akurat może się wydawać niemiarodajne.

a teraz tak szczerze: który z nagrodzonych komiksów nie zasłużył na nagrodę w swojej kategorii?
Nie to, że nie zasłużyli. Po prostu jak popatrzyłem, to zwróciłem uwagę na to samo, na co Pstrągowski.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Julek_

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:18:13 pm »
A co za problem aby samemu wpłynąć na wybór laureatów w przyszłym roku? Wystarczy chyba być członkiem PSK...
Wydaje mi się, że Kazetowcy wbijają szpilę nieco na oślep, co by się odegrać... no właśnie, po co wbijacie szpilę i za co chcecie się odegrać?  :doubt:
A, i ja powiem - "Łauma" nie zasłużyła na tytuł najlepszego komiksu, ot co! Najlepsza grafika - Rabate, najlepszy scenariusz - 'Fun Home", najlepszy komiks "Essex". O  :idea:

Offline holcman

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:20:19 pm »
I Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy reżyserem roku uznała Andrzeja Wajde.

O! Kiedy?

A, i ja powiem - "Łauma" nie zasłużyła na tytuł najlepszego komiksu, ot co!

Dlatego takiego tytułu nie otrzymała :-)

Offline skil

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:20:27 pm »
Z tym Kazetem to już są z kolei Wasze insynuacje i tyle. Ja się nie mam za co odgrywać na nikim.

O! Kiedy?

Nigdy. Ale tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Analogia, panie dosłowny.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline holcman

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:25:55 pm »