trawa

Autor Wątek: Komiksowa Warszawa  (Przeczytany 97570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline midar

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 09, 2018, 03:09:09 pm »
Jadą gwiazdy http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,623,gwiazdy-komiksu-w-polsce.html


Super! Jeszcze nigdy nie byłem na Komiksowej Warszawie, jak wygląda temat autografów? Czy jest to coś zbliżonego do MFKiG w Łodzi? W sensie, że stoi się od poprzedniego dnia po numerki?

Offline misiokles

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 09, 2018, 04:13:33 pm »
Wygląda to tak, jak to opisano na poprzednich stronach tematu.

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 09, 2018, 04:39:45 pm »
Wygląda to tak, jak to opisano na poprzednich stronach tematu.

Uwielbiam takie odpowiedzi, reanimowałem wątek po ponad 7 latach, ktoś zadaje pytanie i otrzymuje taką reakcję... Rozumiem, że przez ten czas nic się nie zmieniło, wszystko jest po staremu, a każda edycja odbywa się w stosunku 1:1 do poprzedniej.

Offline midar

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 09, 2018, 04:43:17 pm »
Wygląda to tak, jak to opisano na poprzednich stronach tematu.


Przejrzałem większość z poprzednich stron i głównie zawierają nawalankę i krytykę. Nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Poza tym co mnie obchodzą posty sprzed 8 lat. Interesuje mnie obecna sytuacja, bo pewnie się trochę pozmieniało.

Offline midar

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 09, 2018, 04:44:39 pm »

Przejrzałem większość z poprzednich stron i głównie zawierają nawalankę i krytykę. Nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Poza tym co mnie obchodzą posty sprzed 8 lat. Interesuje mnie obecna sytuacja, bo pewnie się trochę pozmieniało.


Edit: dzięki Itachi, wysłałem zanim zobaczyłem odpowiedź.

Offline midar

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:42:20 pm »
Informacyjnie, ta Komiksowa Warszawa, to porażka. Na miesiąc przed imprezą wszystkie informacje na stronie http://www.komiksowawarszawa.pl są z 2017 roku. Brak programu, brak info o zaproszonych gościach, brak info o cenach biletów. Na Facebooku kilka informacji o niektórych zaproszonych gościach + plakat. Do MFKiG organizacja się nie umywa.

Offline radef

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 13, 2018, 01:19:22 pm »
Informacyjnie, ta Komiksowa Warszawa, to porażka. Na miesiąc przed imprezą wszystkie informacje na stronie http://www.komiksowawarszawa.pl są z 2017 roku.
Tak samo chyba jest co rok. Strona jest aktualizowana bardzo późno.
Aktualne informacje o całych targach (w ramach których jest KW) znajdziesz na http://www.targi-ksiazki.waw.pl/
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline jeanvanhamme

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 13, 2018, 03:08:53 pm »
Odwiedzę, ale z roku na rok jest gorzej. Wydawcy zrobili z tego skok na kasę, Mucha zwyczajowo wydrukuje tytuły pod FK, które w ofercie księgarń pojawią dopiero po kilku miesiącach, Egmont da zawrotne 25% zniżki, podczas gdy na ich stronie będzie 30% (przynajmniej ściągną jakieś gwiazdy, a Mucha co najwyżej postawi tego smutasa Sidorkiewicza na kasie "tylko gotówka, tylko gotówka"). Obsługa NSC znowu będzie między sobą pieprzyć o tym jak się zaraz najebią ("Przepraszam, czy TBM będzie wydane w Polsce?" "YYYYYY, nie wiem", a na stronie zapowiedź od miesiąca, hehehe). Pan Kołodziejczak sieknie wykład bogu ducha winnej kobiecinie o tym jaki to prezydent Duda zajebisty i wykształcony "a ten poprzedni to kmiot i idiota" (serio! darł ryja na całe stoisko). U Timofa kiedyś zapytałem, które z komiksów są najciekawsze pod względem treści i jakiś nieokrzesany młokos powiedział "Jeśli szukasz treści, to idź na książki, hehe" (to był jeszcze jak w Pałacu Kultury był FK. I poszedłem. Lepiej było. Potem zobaczę jak Szymon Holcman w pozie gwiazdora zbija piątki z Pietrasikiem i Timofem i dopełni się obraz klity fandomiarskiej: ŻNIWA a nie festiwal.
Potem zwyczajowo pójdę na książki i poznam zajebiście dużo ludzi i tytułów - bo to jest jedyny plus FK - blisko książek.

JanT

  • Gość
Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 13, 2018, 03:47:50 pm »
Ty tu narzekasz na wydawców a nie na festiwal  :smile:

Mucha zwyczajowo wydrukuje tytuły pod FK, które w ofercie księgarń pojawią dopiero po kilku miesiącach
Zawsze jest to kilka dni.

Offline Kokosz

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 13, 2018, 03:55:44 pm »
Odwiedzę, ale z roku na rok jest gorzej. Wydawcy zrobili z tego skok na kasę (...) Potem zwyczajowo pójdę na książki i poznam zajebiście dużo ludzi i tytułów - bo to jest jedyny plus FK - blisko książek.

No jacy ci komiksiarze są be, a ci książkarze są super! Dobrze, że przynajmniej Timof ma młokosa, który wie, że najlepsze są książki, nie komiksy, jest światełko w tunelu.

Jak świetnie, że wydawcy książek nie robią skoków na kasę, nie gwiazdorzą, nie idą się najebać, nie stawiają smutasów, nie dają zniżek 25% i w ogóle nie. I dla nich to poprzedni prezydent jest zajebisty i wykształcony, a obecny to kmiot i idiota.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2018, 03:58:45 pm wysłana przez Kokosz »

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 13, 2018, 04:47:00 pm »
Ale czego ty oczekujesz na takim festiwalu? To są targi. Są tam po drugiej stronie tacy sami ludzie jak ty. To jest masowa impreza nikt się nie będzie pochylał nad każdym przechodniem. Jak ci się nie podoba to nie musisz tam chodzić. Nie rozumiem twojej postawy. To jest zwykła zabawa. Czytanie komiksów to tylko rozrywka.

Offline jeanvanhamme

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #281 dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:25:43 pm »
Mucha zaczyna lot trzmiela: Właśnie dali info o JJ: Pulse. Do tego czekali tyle z X-force 2, heh żeby trafić ze żniwami. JanT, policzę dni od premiery na FK do pojawienia się w bonito/arosach/nieprzeczytane, czyli w otwartej dystrybucji (gildii tutaj nie liczę, bo gildia fandomiarska)

Ale czego ty oczekujesz na takim festiwalu? To są targi.


No to targi, czy festiwal. To chyba nie są synonimy. Czego oczekuję? No z pewnością czegoś więcej niż kupowania w wysokich cenach i do tego z płatną wejściówką? Jaki to ma sens? WKKM u antykwarystów po 50 złotych (tomy powszechnie dostępne na giełdzie na fb po 20-25), wydawcy pozbawieni marży dystrybucji powinni sprzedawać taniej niż dyskonty (książki są dużo taniej), a jeśli słowo targ ma coś wspólnego z targowaniem, to nie w komiksach. A w przypadku książek biorę całego Twardocha i płacę grosze, bo wytargowałem. Ja rozumiem, że trzeba Timofowi zapłacić za stoisko, ale jaki to ma sens dla relacji wydawca-klient? Skoro obie strony płacą organizatorowi za coś, co w internecie jest za free (ekspozycja oferty i możliwość jej zobaczenia).


Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #282 dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:57:21 pm »
No to targi, czy festiwal. To chyba nie są synonimy.

O proszę, niby taki spostrzegawczy, a nie zauważył, że pomyliły mu się piętra?
Spotkania festiwalowe masz wyżej, a to gdzie wędrujesz to targi, ciekawe ile czasu by ci jeszcze zajęło samodzielne odkrycie tego faktu?

Offline Kokosz

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #283 dnia: Kwiecień 16, 2018, 12:05:22 am »
wydawcy pozbawieni marży dystrybucji powinni sprzedawać taniej niż dyskonty

marże dyskontów są minimalne, na pewno znacznie mniejsze niż koszt dojazdu, wykupienia stoiska (które w Warszawie są dość drogie, na przykład w porównaniu z MFK) i zapłacenia sprzedawcy.

Ale w sumie co ja tam wiem, to ty wiesz, co powinni wydawcy.

Offline Murazor

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #284 dnia: Kwiecień 16, 2018, 05:30:08 am »
Ja rozumiem Wasze argumenty, te od strony wydawcow, ale ton Waszych wypowiedzi, sarkazm co drugie zdanie, jest nie potrzebny. Chyba, ze chcecie sie kreowac na wszystko wiedzacych wydawcow, ktorzy musza tlumaczyc niedouczonemu motlochowi rozne rzeczy. Dla mnie bardzo czesto interesujace sa te 'przecieki' dzialania branzy, ale jak czytam te agresywne zaczepki, to widze tylko bufonow, a wierze, ze tak nie jest.
A troche wracajac do tematu, jedziecie na festiwal to nikt was nie zmusza do zakupu. Kupcie sobie pozniej, taniej skoro ceny sa za wysokie.