Autor Wątek: Komiksowa Warszawa  (Przeczytany 96308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #330 dnia: Maj 11, 2018, 11:28:22 am »
Może to z obawy, ze ktoś będzie potem chciał zarobić na ich twórczości...

Offline mibartek

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 11, 2018, 11:30:19 am »
Może to z obawy, ze ktoś będzie potem chciał zarobić na ich twórczości...


komiksy z autografem też się całkiem dobrze sprzedają
chyba że dorzucą obowiązek dedykacji typu "Dla Andrzeja z Kielc" żeby obniżyć wartość rynkową :P

Offline Damballa

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #332 dnia: Maj 11, 2018, 12:36:44 pm »
Też łowcą autografow nie jestem, ale wydaje mi się, że ostateczną decyzję podejmuje autor, więc zapytać można, czy jest możliwość, np. w dedykowanym  albumie na rysunki. Ale trzeba się liczyć z odmową i/lub mieć przygotowany album twórcy.

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #333 dnia: Maj 11, 2018, 04:47:27 pm »
Sądzę, że zwyczajnie uważają, że jedynie rysunek na komiksie jest oznaką szacunku dla rysownika, scenarzysty, wydawcy. Można się z tym zgadzać czy nie, alw wolę uszanować wypada.
Dokładnie. Artyści nie przyjeżdżają sami z siebie tylko na zaproszenie wydawcy z danego kraju, który publikuje jego prace. Najczęściej tak jest.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 11, 2018, 07:13:43 pm »

nie tyle chodziło mi o kartkę co o taki dedykowany "album" na rysunki, ewentualnie blank cover do jakiejś customowej okładki czy coś (np Sandovalova chciałem poprosić o rysunek na okładkę do blank Venoma)

Uuuu! Paaaanie ! To by się działo dopiero! :)

Przecież to o innego twórcę chodzi... Przyjeżdża Tony, a Venoma to Rafa rysował :D


Ale fakt faktem, żal mi było, że do Nadarzyna wziąłem słynny komiks Monster Massacre ;) i wróciłem bez autografu Bisleya, który podpisy dawał tylko na określonych plakatach... Gdybym zbierał autografy, pewnie wolałbym je mieć w jakimś albumie.

Offline mibartek

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 13, 2018, 08:14:57 pm »
Uuuu! Paaaanie ! To by się działo dopiero! :smile:

Przecież to o innego twórcę chodzi... Przyjeżdża Tony, a Venoma to Rafa rysował :biggrin:


zastanwiałem się czy ktoś to podniesie :wink:  wiem który Sandoval przyjeżdża. Na pomysł wpadłem po przeglądaniu jego profilu na deviantart i gdzie wrzucił np takie ciekawostki ze świata komiksowego:













myślę że Venom mógłby klimatycznie wyjść

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #336 dnia: Maj 13, 2018, 08:35:46 pm »
No nie wiem, z Hellboya zrobił jakiegoś modela w typie Fabio. Swoją drogą, organizatorzy zająknęli się, ilu szczęśliwców dostanie malowanki od  Sandovala? To musi trochę trwac, a czasu jakoś szaleńczo długiego mu nie wyznaczyli...

Offline absolutnie

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #337 dnia: Maj 13, 2018, 08:41:45 pm »
No nie wiem, z Hellboya zrobił jakiegoś modela w typie Fabio. Swoją drogą, organizatorzy zająknęli się, ilu szczęśliwców dostanie malowanki od  Sandovala? To musi trochę trwac, a czasu jakoś szaleńczo długiego mu nie wyznaczyli...


W ubiegłym roku (i we wcześniejszych latach też) Sandoval siedział dodatkowo na stoisku Timofa i tam podpisywał i malował. Robił to długo i rzetelnie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Marcussz

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #338 dnia: Maj 14, 2018, 01:03:21 pm »
Po raz pierwszy mam zamiar wybrać się na tą imprezę, i w związku z tym mam dwa pytania:
1) Czy Bèdu tylko autografy daje, czy jest szansa uzyskać jakiś wrys?
2) Czy kupując tylko Sherlocka myślicie ze jest szansa dostać "katalog Vertigo"? Czy raczej będą go dawać tylko przy większych zamówieniach?

Offline mibartek

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #339 dnia: Maj 14, 2018, 02:30:10 pm »
Po raz pierwszy mam zamiar wybrać się na tą imprezę, i w związku z tym mam dwa pytania:
1) Czy Bèdu tylko autografy daje, czy jest szansa uzyskać jakiś wrys?
2) Czy kupując tylko Sherlocka myślicie ze jest szansa dostać "katalog Vertigo"? Czy raczej będą go dawać tylko przy większych zamówieniach?


1) Ostatnio w Krakowie byla z góry ustalona liczba (bodaj 20 sztuk) rysunków a potem same autografy, żeby czasowo wyrobić
2) Nie było nigdzie wzmianki o kwocie więc liczę, że do kazdego zamówienia

Offline HaVoK

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #340 dnia: Maj 14, 2018, 09:55:42 pm »
Pytanie do tych,którzy stali juz po autografy/rysunki do BEDU. Czy autor podpisywał komiksy wydane przez Orbitę, czy tylko Hugo w wersji Egmontu?

Offline mibartek

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #341 dnia: Maj 15, 2018, 07:54:10 am »
Pytanie do tych,którzy stali juz po autografy/rysunki do BEDU. Czy autor podpisywał komiksy wydane przez Orbitę, czy tylko Hugo w wersji Egmontu?


Wszystko podpisywał.
To jest mega sympatyczny i ciepły człowiek. Dodatkowo podobno tylko u nas jest bardziej popularny więc ceni polskiego czytelnika i nie robi problemów.

Offline Marcussz

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #342 dnia: Maj 15, 2018, 09:55:19 am »
To jeszcze jedno pytanie, jak z frekwencją w piątek? Dużo ludzi? O której mniej więcej trzeba być by załapać się na początek kolejki?

Feldkurat

  • Gość
Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #343 dnia: Maj 15, 2018, 10:53:06 am »
Jak mnie wpienia ta ich strona!!! W 2018 roku nie potrafią postawić bezproblemowo działającej strony??? A przecież tak jest już od lat  :roll:

Offline mibartek

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #344 dnia: Maj 15, 2018, 11:07:04 am »
Jak mnie wpienia ta ich strona!!! W 2018 roku nie potrafią postawić bezproblemowo działającej strony??? A przecież tak jest już od lat  :roll:


a oni ostatecznie stracili to dofinansowanie po aferze z "Polska mistrzem Polski"? Bo jak tak to problemy budżetowe też mogą swoje robić tutaj

 

anything