trawa

Autor Wątek: Oscary 2010  (Przeczytany 4515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madulka

Oscary 2010
« dnia: Luty 24, 2010, 11:23:11 am »
http://www.film.gildia.pl/imprezy/oscary/2010/nominacje

Już 7 marca niestety w Canal+ (jak ktos ma Pro7 to tez ma szczescie :)). Gale poprowadza Alec Baldwin i Steve Martin.

(Tylko nie Avatar, tylko nie Avatar...)

Offline Death

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2010, 11:38:10 am »
Jeszcze nie widziałem "Avatara" ale kto wie może zasługuje na najważniejszą nagrodę...
Z tego co wiem tu się rozchodzi o walkę efektów specjalnych i słabszego scenariusza z artystycznymi "Bękartami wojny". Ja jak zwykle stawiam jednak na artystów i mój głos wstępnie na mój ulubiony film zeszłego roku czyli Tarantino. Kto wie może jednak "Avatar" tak mnie oczaruje efektami że stanę się jego fanem  ;-)

Ps. "Dystrykt 9" też rządzi.

Offline madulka

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2010, 12:27:05 pm »
Najwiecej nominacji maja "Avatar" i "The Hurt Locker", ktorego u nas nie bylo wiec ciezko cos powiedziec. Za "Bekarty wojny" pewnie dostanie Waltz, ale wiekszych sukcesow to im nie wroze.

Offline skil

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2010, 12:48:56 pm »
Z nominowanych w najważniejszej kategorii do tej pory widziałem "Avatar", "Bękarty...", "W chmurach" i "Dystrykt 9", więc ciężko byłoby mi typować, ale jedno jest pewne - "Avatar" i "Dystrykt 9" to nie są filmy na nominacje...
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2010, 02:03:58 pm »
Obawiam się, że to właśnie "The Hurt Locker" zgarnie nagrody, to solidny film o żołnierzach na wojnie,  którzy popełniają błędy, ludzie giną nagle i często głupio. Jest tam parę ciekawych scen, ale generalnie polecałbym ten film tylko tym którzy nie widzieli żadnego filmu o Wietnamie.

"Avatar" i "Dystrykt 9" to filmy które widziałby raczej w kategoriach technicznych, ale tu zdziwiłbym się gdyby wszystkiego nie zgarnął film Camerona. Najchętniej widziałbym jako zwycięzce w głównych kategoriach "Bękarty Wojny", ewentualnie "W chmurach". Niestety obawiam się, że żaden z tych filmów nie ma szans na więcej niż jedną, dwie statuetki, i to pewnie nie te najważniejsze.
W takim razie niech będzie nawet "Avatar", byle nie "Hurt Locker"
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Ribald

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2010, 02:37:20 pm »
Mimo, że żyjemy w zglobalizowanym świecie, dalej nie mamy możliwości poznania większości oscarowych filmów przed ceremonią, irytujące :]
Z rzeczy mi znanych podzielam przekonanie, że jeśli Avatarowi dadzą za najlepszy film to będzie kpina. Tarantino może dostać reżyserskiego za Bastardów, Waltz raczej na pewno, Penelope moim zdaniem nie zasługuje za "9", z obco- pewnie Biała Wstążka..
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline minilol

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2010, 02:43:49 pm »
Waltz na pewno dostanie statuetkę za "Bękarty...", podejrzewam, że z "Avatarem" będzie tak samo jak w zeszłym roku z Benjaminem Buttonem :p Ja tam bym widział "Hurt Lockers" z Oscarem za najlepszy film, bo niestety, ale nie widzę innego filmu w tym roku, który mógłby zagarnąć tą statuetkę, chociaż obraz jakiś mega nie jest, ale moim zdaniem i tak lepszy niż np. "W chmurach", którego w ogóle nie kupuję :p

Offline Death

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2010, 02:53:23 pm »
Penelope moim zdaniem nie zasługuje za "9"

Znowu Penelope? Raczej jej nie dadzą. Dostała ostatnio drugoplanową za Barcelonę gdzie zagrała kobietę "z południa" z charakterkiem więc po prostu zagrała siebie i zgarnęła oskara średnio- zasłużenie. Oskara za drugoplanową rolę żeńską to panna śliczna Cruz powinna dostać parę lat temu za Gothikę - to była rola!

Swoją droga my ten film też mogliśmy legalnie oglądać dopiero po ceremonii... Śmieszny jest ten kraj  :-?

Offline madulka

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2010, 03:10:46 pm »
Barcelona to byla jedyna fajna rzecz w tym filmie a Penelopa nie zasluzyla na zeszlorocznego oscara i na tegorocznego tez nie zasluguje :] Czesto tak jest, ze aktorzy sa nagradzani nie za te role co trzeba jak np. Kate Winslet (powinna byla dostac za "Droge do szczescia").

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2010, 03:30:02 pm »
A ja właśnie ostatniej nocy obejrzałem "Hurt Locker" w Canal+ i jest to mój czwarty film z oscarowej dziesiątki. To bardzo dobre kino zepsute przez końcowe kilka minut.
A kibicuję oczywiście "Bękartom wojny".

Offline Death

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2010, 03:37:31 pm »
Ciekawe czy samo to, że "Odlot" jest nominowany do nagrody za "najlepszy film" jest również potwierdzeniem że praktycznie już zwyciężył z Koraliną w kategorii "najlepsza animacja"...

Offline madulka

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2010, 12:31:39 pm »
Jakby zgarnal obie to by dopiero byla heca :]

Offline Twardowsky

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2010, 03:35:33 pm »
avatarowi należy się za efekty- każdy kolejny będzie porażką (chociaż po Slumdog'u przestałem wierzyć w AAA)
Pogromca wdów i sierot

Offline kingquest

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2010, 06:57:47 pm »
Triumf Avatara utwierdzi mnie w przekonaniu, że Oscary to crap.
Jeśli nie Avatar, to nagrody zgarnie pewnie Hurt Locker, film bardzo dobry, a przy okazji żaden film wojenny od dawna nie wygrywał.
Po cichu liczę oczywiście na triumf Bękartów Wojny, choć obawiam się, że Tarantino może okazać się głównym przegranym.
Z nominowanych filmów, widziałem jeszcze Dystrykt 9, nie powiem film całkiem dobry i oryginalny, jednak nominacja to zbyt duże wyróżnienie. Dziś zamierzam obejrzeć W chmurach, choć zbyt wiele nie oczekuję.

Offline madulka

Odp: Oscary 2010
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2010, 08:34:45 pm »
"W chmurach" bardzo fajny, warto zobaczyc. Choc nie oscarowy i nominacje dla niego sa na wyrost.