trawa

Autor Wątek: Dobre anime  (Przeczytany 161812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzybek

  • Gość
Dobre anime
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 02, 2003, 03:24:59 pm »
Cytat: "Alakhai"
Z tych anime, które miałem okazję oglądać, najbardziej przypadły mi do gustu:
Powyższe to moja pierwsza liga.
Niezłe, aczkolwiek nieco słabsze, są też IMHO:
- "Rurouni Kenshin" (aka "Samurai X")
- "Gunnm" (aka "Battle Angel Alita")
- "Armitage III"



Kenshin to OAVki 4 i The Movie. Nawet w PL jest gdzies dobry wg mnie fansub.

pozdrawiam
Grzybek

Offline Finfarin

Dobre anime
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 02, 2003, 07:19:45 pm »
A ja polecam "Hoshi no Koe" czyli "Voices form distant star" i inne pozycje jej autora- są to filmypodbnoż niezależne, robione przz niego samego i są naprawde świetne. Są to krótkie oavki.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Alakhai

Dobre anime
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 05, 2003, 10:07:19 pm »
Cytat: "grzybek"
Kenshin to OAVki 4 i The Movie.

Niezupełnie :-P
Rurouni Kenshin to:
- 95 odcinków serialu TV
- "Tsuiokuhen" (4 OAV) czyli prequel
- "Seisouhen" (2 OAV) czyli sequel
- "Requiem For The Ishin Patriots" czyli pełnometrażowy film (w USA jako "Samurai X").
size=11]Every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
[/size]

grzybek

  • Gość
Dobre anime
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 06, 2003, 09:32:35 pm »
Hi!

 O dzieki za poprawienie... Tego to nie wiedzialem... Czyli poszukam jeszcze tych 2 OAVek...

Ludzie jednak psioczą na TV, ze slabe... A co o tym Ty sadzisz ?

pozdrawiam
Grzybek

Offline Alakhai

Dobre anime
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 07, 2003, 07:16:09 pm »
Cytat: "grzybek"
Ludzie jednak psioczą na TV, że słabe... A co o tym Ty sądzisz ?

Przyznaję się bez bicia, że z wszystkich powyższych widziałem (i mam) tylko pełnometrażowy "Requiem For The Ishin Patriots" czyli "Samurai X". O pozostałych tylko słyszałem i czytałem, ale ze znanych mi opinii wyłania się coś takiego:
- najlepsze są - podobno - 4 pierwsze OAV, czyli Tsuiokuhen,
- najsłabsze - podobno - są 2 ostatnie OAV, czyli Seisouhen,
- serial i pełnometrażowy film plasują się gdzieś w środku.
Jednak dopóki na własne oczy nie zobaczę przynajmniej tych OAVek, wolałbym nie ferować przedwczesnych wyroków.
size=11]Every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
[/size]

Offline Boodzik

Dobre anime
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 07, 2003, 07:41:33 pm »
Moje 3 ulubione tytuły (kolejność przypadkowa):
- NGE
- Hellsing
- Trigun (za ten wspaniały swiat a'la Hell on Earth P:))
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline lucass

Dobre anime
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 10, 2003, 01:34:04 pm »
Cytat: "Alakhai"
grzybek napisał:
Ludzie jednak psioczą na TV, że słabe... A co o tym Ty sądzisz ?

Przyznaję się bez bicia, że z wszystkich powyższych widziałem (i mam) tylko pełnometrażowy "Requiem For The Ishin Patriots" czyli "Samurai X". O pozostałych tylko słyszałem i czytałem, ale ze znanych mi opinii wyłania się coś takiego:
- najlepsze są - podobno - 4 pierwsze OAV, czyli Tsuiokuhen,
- najsłabsze - podobno - są 2 ostatnie OAV, czyli Seisouhen,
- serial i pełnometrażowy film plasują się gdzieś w środku.
Jednak dopóki na własne oczy nie zobaczę przynajmniej tych OAVek, wolałbym nie ferować przedwczesnych wyroków.


1. Tsuiokuhen - zdecydowanie najlepszy,
2. Seisouhen - refleksyjny i dlatego troche nudny (zwłaszcza jak ktoś go puszcza na konwencie w środku nocy  :evil: )
3. Requiem For The Ishin Patriots - trzyma średni poziom serii telewizyjnej
4. Seria telewizyjna:
- wstęp - zabawny - i tyle
- Pojedynek z Oniwabanshuu (Shinomori Aoshi) - powyżej średniej
- wstęp dp Kyoto saga (Saitoh Hajime) - powyżej średniej
- Kyoto saga (Makoto Shishio i Juppungatana) - super, bajer, flamaster. Najlepsza część serii (fabuła Triguna to w dużej mierze zrzynka tego właśnie fragmentu), wszystkie istotne postacie, niesamowite walki i żadnych słabych punktów
- odcinki - przerywniki (kolejne 5, 6 po Kyoto saga) - miejscami śmieszne, ale można sobie darować
- dwie kończące mini-serie - moim skromnym zdaniem powyżej średniej, ale słyszałem różne opinie.

Jako całość bardzo polecam, ale ostrzegam - kiedy się zacznie to bardzo trudno jest skończyć (seria telewizyjna ma 95 odcinków - w sam raz na dwa dni  :D ).
url=http://www.seelecouncil.com/msi][/url]
NOWY TELEDYSK!!
moja lista AMV

Mav82

  • Gość
Dobre anime
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 10, 2003, 05:33:59 pm »
ostatnio bardzo spodobal mi sie "full metal panic" - rzecz dla fanow wielkich robotow (ktorym nie bedzie przeszkadzac wrazenie pt. "ale to jush bylo")

Offline lucass

Dobre anime
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 11, 2003, 11:50:00 am »
Dla wszystkich miłośników Full Metala informacja - są już trzy odcinki drugiego sezonu. Yeah!!
url=http://www.seelecouncil.com/msi][/url]
NOWY TELEDYSK!!
moja lista AMV

Offline Alakhai

Dobre anime
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 28, 2003, 09:25:19 pm »
Jakiś czas temu pisałem tu o moich ulubionych anime, ale wczoraj mój ranking uległ dość radykalnemu przewartościowaniu. Do niedawna uważałem, że niekwestionowanym mistrzem jest Hayao Miyazaki. Błąd. Wczoraj dostałem i wreszcie obejrzałem słynny "Grobowiec świetlików" Isao Takahaty.

Jak wiadomo, wszystko jest kwestią gustu, ale IMHO "Grobowiec świetlików" przerasta wszystkie znane mi anime o klasę, z Miyazakim włącznie. Po prostu niesamowity film. Zero fantastyki, ale tak przejmujący, że czapki z głów. Kawał naprawdę wielkiego kina.
size=11]Every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
[/size]

Offline alfista

Dobre anime
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 30, 2003, 09:32:01 pm »
oj oj oj .. zaniedbania widze ,, zaniedbania .. a memories to nikt nie wymienil .. szczegilnie magnetic rose ... przeciez to ormlanie cudo jest ..

co do dobrych serii .. hmm ... saikano; now and then here and there; stellvia of the universe; scrapped princess; tsukihime; read or die TV; kanon; gundam seed;  gunparade march; mahou tsukai ni taisetsu; .. anfd more and more ....


napewno zainteresuj sie powyzszymi tytulami .. a czyms takim jak memories i hoshi no koe .. jak i jin-roh, na bank ...

dobrych serii o powazniejszych fabulach jest dosc znaczna ilosc ^^
lfi - nie tylko m&a

grzybek

  • Gość
Dobre anime
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 09, 2003, 09:15:42 pm »
Hi!

Popieram Alfistę. Memories to anime, obok którego nie można przejść obojętnie... Stink Bomb to dość luźna komecia dająca po głębszych przemyśleniach możliwość dojścia do pewnych ciekawych wniosków. Magnetic Rose  - to trzeba obejrzeć. Muzyka i ta grafika utkwiła mi w pamięci po dzień dzisiejszy. Zdaża się, że wracam do tej częsci Memories. Natomiast Cannon Fooder (? zapomnialem jak sie to pisze :P )  może być ciężko strawne dla przeciętnych fanów :)

pozdrawiam
Grzybek

Offline Qraq

Dobre anime
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 23, 2003, 03:09:26 pm »
Halo, halo! Dlaczego nikt nawet nie wspomnial o Neon Genesis Evangelion?! Nieuwaznie czytalem, czy co? Przeciez to osmy cud swiata!
Obowiazkowo!

Offline sivy

Dobre anime
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 23, 2003, 04:53:27 pm »
podpisuje sie pod to!!
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Boodzik

Dobre anime
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 23, 2003, 05:02:33 pm »
Jakto nikt nie wspominał? Ja wspominalem! I chyba inni też.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

 

anything