Autor Wątek: Dobre anime  (Przeczytany 162012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #780 dnia: Styczeń 12, 2010, 02:19:43 pm »
Warto obejrzeć NieA 7?

Offline wyspa

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #781 dnia: Styczeń 14, 2010, 05:59:08 pm »
Pisałem o moim animcowym dołku i w innym temacie o Dragonhalf ale nie o nie chce zapytać.
Czytałem iz Slayersi są bardzo do niego podobni klimatem i humorem, a skoro w końcu znalazłem coś co obejrzałem z wielkim smakiem stwierdziłem iż może warto byłoby zobaczyć coś podobnego. I tutaj moje pytanie czy rzeczywiście oba tytuły są podobne i czy w wypadku Slayersów liczy się tak bardzo chronologia oglądanych sezonów (jeśli tak to w jakiej właściwie oglądać). Jakoś Slayers mnie ominął ale może pora się za nie zabrać.
A jeżeli Slayersi nie są do Dragonhalf'a podobni to w takim razie czy znacie coś co jest?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #782 dnia: Styczeń 14, 2010, 06:43:28 pm »
Pisałem o moim animcowym dołku i w innym temacie o Dragonhalf ale nie o nie chce zapytać.
Czytałem iz Slayersi są bardzo do niego podobni klimatem i humorem, a skoro w końcu znalazłem coś co obejrzałem z wielkim smakiem stwierdziłem iż może warto byłoby zobaczyć coś podobnego. I tutaj moje pytanie czy rzeczywiście oba tytuły są podobne i czy w wypadku Slayersów liczy się tak bardzo chronologia oglądanych sezonów (jeśli tak to w jakiej właściwie oglądać). Jakoś Slayers mnie ominął ale może pora się za nie zabrać.
A jeżeli Slayersi nie są do Dragonhalf'a podobni to w takim razie czy znacie coś co jest?
Jeśli Slayersi to przede wszystkim TV.
Sezony po kolei: Slayers, Slayers Next, Slayers Try i teraz te co ostatnio wyszło czyli Revolution + Evolution-R. Najlepiej wspominam z tego Nexta, bez dwóch zdań. Najgorzej Revolution - aczkolwiek wypadałoby zastrzec że człowiek jest te ileś (dziesięć?) lat starszy i niektóre rzeczy już nie cieszą tak jak dawniej (a Revolution został zrobiony właśnie po długiej przerwie)
Oprócz tego jest garść OAVek i filmów, ale zmienia się "ździebko" w nich obsada, i jeśli chodzi o generalny fun to serii TV podskoczyć nie mogą.
Co do podobieństwa do DH, to cóż, hmm, w pewnym sensie jest podobne a w pewnym nie :P
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #783 dnia: Styczeń 14, 2010, 06:49:29 pm »
Najlepiej wspominam z tego Nexta, bez dwóch zdań. Najgorzej Revolution
Owszem najlepsze było bez wątpliwości Slayers Next lecz Revolution było znacznie lepsze od Evolution-R. Evolution pod koniec to była już parodia samego Slayers.

Offline Hunter Killer

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #784 dnia: Styczeń 14, 2010, 09:05:23 pm »
Owszem najlepsze było bez wątpliwości Slayers Next lecz Revolution było znacznie lepsze
Bzdura totalna, Revolution od wersji TV (TV, Next i Try), nie dość, że ma zupełnie inną kreskę to jest to parodia samych slayersów, to było nawet głupsze od najgorszych OAVek. Jedyne co je ratuje to Megumi Hayashibara ze swoimi piosenkami i głosem w Linie, reszta leży.

Wyspa polecam Ci stare wersje Slayersów, teoretycznie kolejność nie ma znaczenia, jednak tak jak napisał Richie nie masz co zabierać się za Revolutiona, nim nie obejrzysz poprzednich serii.
Ja oglądałem jakoś tak z rok temu wszystkie trzy serie i muszę stwierdzić, że te najnowsze wersje nawet nie zbliżają się do poziomu poprzedników.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #785 dnia: Styczeń 15, 2010, 03:33:09 am »
Bzdura totalna, Revolution od wersji TV (TV, Next i Try), nie dość, że ma zupełnie inną kreskę to jest to parodia samych slayersów, to było nawet głupsze od najgorszych OAVek. Jedyne co je ratuje to Megumi Hayashibara ze swoimi piosenkami i głosem w Linie, reszta leży.
Co ci się stało ? Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Pisałem, że Revolution było lepsze od Evolution, a nie starego Slayers.
Na przyszłość dokładniej czytaj moje posty.

Revolution prezentuje podobny poziom co stary Slayers lecz trochę jednak może być słabsze.
Kreska jest zachowana i wiele innych rzeczy również.

Offline Ganossa

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #786 dnia: Styczeń 15, 2010, 10:52:01 am »
A ja ci Wyspo polecam obejrzeć kinówki i OAVki bo wbrew niektórym opiniom wcale nie są gorsze od serii.

A osobiście polecił by ci te anime:
Bakuretsu Hunters - choć na końcu jest trochę smutów
CB chara Go Nagai World - przydało by się choć ogólnie znać twórczość Nagaiego
Dragon Knight - nie Dragon Knight 4ever
Gokudou-kun Manyuuki
GS Mikami: Gokuraku Daisakusen!!
Hanappe Bazooka
Jungle de Ikou!
Kekko Kamen
Project A-ko
Tenamonya Voyagers
Hyba najbardziej podobne do Dragon Half - Ozanari Dungeon
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2010, 04:15:46 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #787 dnia: Styczeń 15, 2010, 06:53:05 pm »
Ktoś może polecić/odradzić Bakuretsu Hunters? Szczególnie liczę tu na Ganossę, który mniej więcej zna mój gust.

Offline Ganossa

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #788 dnia: Styczeń 15, 2010, 07:20:10 pm »
Ojojoj, ciężka sprawa. Nie lubię oceniać czy seria się komuś spodoba czy nie, no ale spróbuję.
Ładne designy, prosty ale niezbyt irytujący humor, denerwujący główny bohater ale za to świetna postać Tiry i genialna moim zdaniem rola Haiashibary podkładającej jej głos.
Całkiem niezły główny wątek i rola Big Mamy.
Obejrzyj kilka odcinków, jak ci się nie spodoba to będziesz się męczył prawie do końca jeśli koniecznie będziesz chciał poznać wyjaśnienie historii, jeśli nie to będzie przyjemne 26 odcinków. Jeśli skończysz to możesz wziąść się za OAVkę ale tylko jako ciekawostkę.

Serię stawiam trochę niżej niż Rune Soldier ze względu na głównego bohatera i lepszy humor w RS.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2010, 07:27:37 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #789 dnia: Styczeń 15, 2010, 07:33:17 pm »
Mam tylko OAV :) To chyba sobie daruję i rozglądnę się za RS.

Offline Ganossa

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #790 dnia: Styczeń 15, 2010, 07:38:20 pm »
A to ci polecam z czystym sercem. Jedna z niewielu komedii gdzie są śladowe ilości ecchi i majtkowego humoru a bohater nie jest ani napalonym zboczeńcem, ani nie puszcza fontanny krwi na widok skrawka damskiej bielizny.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #791 dnia: Styczeń 23, 2010, 06:35:20 pm »
Jak ktoś chce obejrzeć bardzo dobre (jedno z kilkudziesięciu najlepszych) anime to polecam Strain: Strategic Armored Infantry.
Akcja anime toczy się w około 7000 roku i głównie w kosmosie. Główną bohaterką jest dziewczyna. Zainteresowałem się tym anime bo z nowych wszystko co oglądałem ostatnio było słabe. Poza tym piękna kreska również przyciąga. I odcinek ( w pewnym względzie) podobny do tego w Ga-Rei: Zero.

Mechy to oczywiście tylko sposób walki. Anime ma wiele wzruszających scen i świetną muzykę podkreślającą akcję (opening i ending również wspaniałe). Zakończenie było dobre i nikt nie powinien na nie narzekać. Ktoś może napisać, że fabuła była dosyć płytka lecz najważniejsze w tym anime są wzajemne relacje i motywacje występujących tam osób. Walki są dynamiczne i efektowne. Jedne z ładniejszych jakie widziałem.

Anime na 13 odcinków ma jedynie kilka lekkich scenek fanserwisowych lecz nikomu to nie popsuje dosyć poważnego klimatu (lecz nie jest również przedramatyzowane jak ktoś tego nie lubi).

Kreska i animacja jest naprawdę ładna i wiele współczesnych anime stoi wizualnie na dużo niższym poziomie.

Za jedną z największych zalet można uznać nieprzewidywalność wydarzeń dzięki czemu anime jest emocjonujące i wciągające.

POLECAM. Oceniam 9/10.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 06:40:53 pm wysłana przez anfan »

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #792 dnia: Styczeń 24, 2010, 11:50:11 am »
Romeo no Aoi Sora
Anime na podstawie powieści Lisy Tetzner Die schwarzen Brüder (choć angielska wikipedia podaje, że to jej mąż był autorem powieści, Lisa Tetzner ją zaczęła i to jej nazwisko widnieje na okładce nawet teraz) opowiada historię włoskiego chłopca, który by ratować rodzinę przed śmiercią głodową dobrowolnie daje się sprzedać za 25 lirów, by przez niemal rok pracować jako kominiarczyk.
Warto dodać, że jest to anime z cyklu World Masterpiece Theater, co już powinno wystarczyć za rekomendację (Heidi/Rodzina Trappów/Anette/Księżniczka Sara/Mały Lord/Tajemniczy opiekun anyone?).

Pierwsze 6 odc. oglądałem 2 miesiące (sic!), kolejne 27 - 2 dni (żeby nie oszukać, minęło 57 czy 58 dni odkąd widziałem pierwszy odcinek zanim zabrałem się za 6 czy 7). Z początku anime nudziło mnie, ot typowy dramat ukazujący sielankowe życie ubogiej, acz szczęśliwej - do czasu pewnego zdarzenia - rodziny. Sama tragedia, która ich spotkała zamiast wzbudzić we mnie uczucie litości bądź współczucia wywołała jedynie zdenerwowanie, a na myśl przyszło mi, że ci frajerzy na to zasłużyli. Gdy jednak zmieniło się miejsce akcji moje wcześniejsze znużenie i frustracja wynikająca z patrzenia na dających sobie napluć na głowę ludzi minęły i powoli zacząłem wciągać się w opowiadaną historię, która z dramatu zmieniła się w przygodową. Nowe postacie, które się pojawiały zaś były znacznie ciekawsze niż te, które dano mi było poznać na początku. Zdarzały się co prawda nierealne bądź wyjątkowo naciągane rozwiązania fabularne jak np.
Spoiler: pokaż
rozpalanie ogniska w jaskini choć padał deszcz (bohaterowie nie mieliby szansy na znalezienie paliwa - suchego drewna - a już tym bardziej nie daliby rady wzniecić ognia nawet na chwilę choćby dlatego, bo chwilę wcześniej pływali w morzu), upadek z dużej wysokości przy zerowych obrażeniach, powalanie dorosłego jednym ciosem przez dziecko, skok wzwyż dziecka na wysokość większą niż jego wzrost, nadmierna wiedza niektórych bohaterów, itd.
, ale nie przeszkadzało to w oglądaniu, a momentami wręcz uatrakcyjniało fabułę.
Obiektywnie anime dostałoby ode mnie 7 lub 8 za całokształt (historia była dość naiwna, nie brakowało moralizatorstwa i koniec końców widać było, że seria ta skierowana jest do dzieci), ale pomimo wad przez większość czasu łapałem się na zaciskaniu zębów i wydzielaniu adrenaliny (co rzadko mi się zdarza przy oglądaniu anime). Poza tym idealnie przemówił do mnie motyw przewodni serii, czyli przyjaźń. Prawdę mówiąc nie widziałem jeszcze anime, serialu ani filmu, które tak wspaniale odwoływałoby się do tego uczucia i w tak znakomity sposób pokazywało jego potęgę (choć może przedstawiało naiwne spojrzenie było ono wielce interesujące). W ogólnym rozrachunku perypetie Romea, Alfreda i pozostałych kominiarczyków podobały mi się bardzo, zakończenie mnie usatysfakcjonowało i miałem ochotę na jeszcze. Stąd tytuł trafił do ścisłej czołówki mojego rankingu anime i minie sporo czasu zanim zapomnę o nim i jego bohaterach. Polecam.

P.S.
Jakby ktoś chciał obejrzeć to anime służę pomocą jak w łatwy i szybki sposób je zdobyć (i nie mam tu na myśli torrentów).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Dawido9991

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #793 dnia: Styczeń 26, 2010, 10:24:48 am »
Dragon ball dobre bo się tłuką xd Stare ale jare Typ sztuki walki,Humor

Naruto shippuuden Historia o chłopcu który ma w sobie demona chce uratować przyjaciela :) Typ sztuki walki,Humor

Kenichi Fajne anime tylko 50 odcinków i warto obejrzeć Typ sztuki walki,humor :D

Spróbuj nie gubić znaków interpunkcyjnych.
Może warto napisać coś więcej?
I.T.

Offline wyspa

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #794 dnia: Styczeń 26, 2010, 06:04:35 pm »
Dragon ball dobre bo się tłuką xd Stare ale jare Typ sztuki walki,Humor

Naruto shippuuden Historia o chłopcu który ma w sobie demona chce uratować przyjaciela :) Typ sztuki walki,Humor

Kenichi Fajne anime tylko 50 odcinków i warto obejrzeć Typ sztuki walki,humor :D
:neutral:
Nie rozumiem tej wypowiedzi

 

anything