trawa

Autor Wątek: Dobre anime  (Przeczytany 160837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #750 dnia: Grudzień 11, 2009, 08:39:26 am »
Niby ostatnio aktywny był przed 3:00, a troll wysłał swoją wiadomość po 3:00, tak więc spokojnie :].
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline SSernik

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #751 dnia: Grudzień 11, 2009, 10:28:08 am »
Dzięki!

Niestety gust mam ciężki i wykluczający faktycznie 90%, niemniej wiem że anime może być naprawdę dobre.
Swoją drogą, nie doceniliście mnie. Trolla łatwo poznać, choćby po literówkach i odpowiadaniu na pytania retoryczne.
Dodatkowo ten duży napis "Ostrzeżony" przy nicku też daje do myślenia. :-P Nie zmienia to jednak faktu, że anime widzę trochę jak stajnię Augiasza - ogromna sterta sami wiecie czego i jak do tej pory odrobina pereł. Daleko mi do bycia bezkrytycznym tylko jeśli coś jest animowane i z Japonii. Niemniej to co do tej pory znalazłem jest warte prób przedzierania się i to właśnie jest powód dla którego 'chcesz oglądasz anime'. Być może część z was faktycznie czuje się urażona moim zdaniem na temat niektórych tytułów, ale to kwestia gustu i naprawdę nie mam na celu obrażania was. Ze swojej strony mogę zrewanżować się poleceniem jakiejś książki, więc jeśli ktoś będzie czegoś szukał niech da znać.

Offline Lord Kupa

Odp: Dobre anime?
« Odpowiedź #752 dnia: Grudzień 11, 2009, 10:48:17 am »
Generalnie szukam czegoś nieco poważniejszego, nieco ambitniejszego, albo przynajmniej nie budzącego zażenowania.
Jeżeli chodzi o SF to spróbuj: The Wings of Honneamise i Angel's Egg :).
Poza tym gorąco polecam anime o samurajach: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen i Shigurui.

Kenshina podkreśliłem gdyż od niego, Akiry, Gitsa i Bebopa zaczęła się moja przygoda z anime. I do dnia dzisiejszego, od ponad 7 lat niezachwianie widnieje w moim top 5. Naprawdę dojrzałe, mocne i niegłupie kino.

Offline Frey Ikari

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #753 dnia: Grudzień 11, 2009, 12:01:58 pm »
Cytuj
Generalnie szukam czegoś nieco poważniejszego, nieco ambitniejszego, albo przynajmniej nie budzącego zażenowania.
Zacznij czytać książki i oglądać filmy dokumentalne. A seriale typu "Na plebanii" to idealnie dla ciebie tylko że one nie są animowane i raczej mało ambitne...
Cytuj
Niestety gust mam ciężki i wykluczający faktycznie 90%, niemniej wiem że anime może być naprawdę dobre.
No szkoda tylko ze wykluczasz strasznie wiele naprawdę dobrych i ambitnych anime no ale nic... A tak poza tym to jesteś niekonsekwentny skoro podobały ci sie np Akira, GitS, Ep czy Texhnolyze

Offline Sir_Ace

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #754 dnia: Grudzień 11, 2009, 12:19:05 pm »
Po GitSie, Akirze, Texhnolyze, EP obowiązkowo Serial Experiment Lain  ;-)
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #755 dnia: Grudzień 11, 2009, 12:45:52 pm »
Poza tym gorąco polecam anime o samurajach: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen i Shigurui.
Z samurajskich to The Hakkenden. Jedno z najlepszych tego typu anime, na równi z Tsuiokuhen.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #756 dnia: Grudzień 11, 2009, 01:04:51 pm »
Wielbiciel haremówek/ecchi/hentajów, nigdy nie ogląda serii które nie wyszły w całości.
Nie masz racji bo zapomniałeś góralku o słowach jak dobrych/wybitnych. Lubię anime z gatunków szkolnych czy komediowych, ale tylko te lepsze są warte chwalenia.

Niestety gust mam ciężki i wykluczający faktycznie 90%
Dlatego właśnie to napisałem. Nie oglądałeś anime z innych gatunków (a jeśli nawet coś widziałeś to wyjątkowo i te słabsze tytuły) więc nie wiesz czy są dobre, a nie możesz powiedzieć, że masz taki gust skoro czegoś nie oglądałeś.
Nie zmienia to jednak faktu, że anime widzę trochę jak stajnię Augiasza - ogromna sterta sami wiecie czego i jak do tej pory odrobina pereł. Daleko mi do bycia bezkrytycznym tylko jeśli coś jest animowane i z Japonii. Niemniej to co do tej pory znalazłem jest warte prób przedzierania się i to właśnie jest powód dla którego 'chcesz oglądasz anime'. Być może część z was faktycznie czuje się urażona moim zdaniem na temat niektórych tytułów, ale to kwestia gustu i naprawdę nie mam na celu obrażania was.
Twoja opinia jest twoja więc mi nic do tego, ale większość anime jest wartych obejrzenia, a nie jak ci się wydaje, że 90 procent jest słaba. Ty nie masz być bezkrytyczny, ale musisz rozumieć że nie należy uogólniać szczególnie jak się nie widziało tego o czym się pisze. To tak samo jakbyś napisał, że wszystkie hentai to byle co skoro przecież tym się nie interesujesz.

Offline Lord Kupa

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #757 dnia: Grudzień 11, 2009, 01:07:44 pm »
Z samurajskich to The Hakkenden. Jedno z najlepszych tego typu anime, na równi z Tsuiokuhen.
Hakkendena oczywiście widziałem. Bardzo dobra historia, ale ilość głównych bohaterów spowodowała, że żaden z nich nie wrył mi się tak w pamięć jak Kenshin, dlatego Tsuiokuhen stawiam nieco wyżej.

Offline Shanon001

Szukam horroru :)
« Odpowiedź #758 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:01:12 pm »
Jak w temacie, czegoś krwawego i przerażającego z góry dzięki  :)

Offline Miranda

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #759 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:54:27 pm »
Przeczytaj regulamin forum => nie zakładaj nowego tematu, jeżeli istnieje bardzo, BARDZO podobny.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Hunter Killer

Odp: Szukam horroru :)
« Odpowiedź #760 dnia: Styczeń 07, 2010, 08:53:05 pm »
Jak w temacie, czegoś krwawego i przerażającego z góry dzięki  :)
Hellsing Ulimate, Elfen Lied, chyba dwa najlepsze tytuły jakie mi przychodzą na szybko.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #761 dnia: Styczeń 07, 2010, 08:58:32 pm »
Krwawe to i owszem, ale przerażające? Przerażające to momentami mogło być Higurashi no Naku Koro ni.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #762 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:38:42 pm »
Właśnie w tym problem bo dla mnie wszystko jest lajtowe.
Przerażające.. może Digimony :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #763 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:43:42 pm »
Przerażające to jest anime, które wpierw trzyma widza w napięciu żeby potem nagle czymś przestraszyć lub przerażające z powodu okrutnych scen (zabijania, tortur itp).

Innych możliwości raczej nie ma.
Dotyczy to zarówno filmów zwykłych jak i anime.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Dobre anime
« Odpowiedź #764 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:46:08 pm »
Przerażające.. może Digimony :D
LOL, dobre. A generalnie to ja też drwię sobie z wszelkiego rodzaju przerażaczy. Horrory to dla mnie komedie i niełatwo jest mnie czymś przestraszyć. Ale potrafię docenić dobry klimat, taki jak np. w Higuraszu czy Silent Hillu, na którego właśnie wróciła mi mania po kilku latach przerwy. Ja zazwyczaj boję się tego, czego nie rozumiem, więc o wiele bardziej działa na mnie horror psychologiczny, niż polane keczupem i biegające po ekranie kukły czy stada zombie. Tortury, krew, zbijanie, urywanie kończyn czy inna okrutna dekapitacja prawie zawsze wywołuje u mnie tylko huraganowy śmiech.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything