Autor Wątek: UFO - thelemicki punkt widzenia  (Przeczytany 3628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline k4n3

UFO - thelemicki punkt widzenia
« dnia: Marzec 12, 2010, 12:31:26 pm »
http://gmkelly.com/ufo-1.html

http://gmkelly.com/ufo-2.html

punkt widzenia przedstawiony w powyższych linkach nie jest nowy, jednakże jak zauważyłem, bardzo rzadko brany pod uwagę lub praktycznie całkowicie ignorowany przez tak zwane "ortodoksyjne" nauki.

pierwszy odnośnik zawiera recenzję znanej również polskim czytelnikom, zainteresowanym tematyką związaną z UFO, bliskimi spotkaniami oraz "pozaziemskimi przybyszami", książki amerykańskiego pisarza Whitley'a Strieber'a "Wspólnota" (oryg. "Communion").

drugi odnośnik traktuje tematykę UFO bardziej ogólnie, wykazując, że fenomen niezidentyfikowanych obiektów latających w 95% znajduje wyjaśnienie w mniej lub bardziej rzadkich zjawiskach naturalnych. Pozostałe 5% można natomiast wyjaśnić szukając odpowiedzi nie poza nami, ale wewnątrz nas samych.

W szczególności oba artykuły powinny zaciekawić wszystkich, którym bliska jest filozofia Thelemy.

Oba artykuły są w języku angielskim, co może dla niektórych stanowić przeszkodę. W chwili obecnej trwają prace nad polskim przekładem.

Offline k4n3

Odp: UFO - thelemicki punkt widzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2010, 03:03:28 pm »
http://pdfcast.org/pdf/g-m-kelly-obcy-przybysze-1 - link do polskiego


przekładu pierwszego z wyżej wymienionych artykułów.

Kilka uwag:
Tłumaczenie może wydać się dość szorstkie i zawierać błędy. Wszelkie uwagi są mile widziane i z pewnością pomogą doszlifować ostateczną wersję.
Ponadto, odnośniki w nawiasach do poszczególnych fragmentów "Wspólnoty" dotyczą oryginału w języku angielskim, ponieważ dysponowałem jedynie polskim przekładem w formacie pdf, który nie zachowuje numeracji stron wersji papierowej.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2010, 10:06:50 am wysłana przez k4n3 »

 

anything